Nasza działalność

Tworzymy najlepszą możliwą jakość życia na całym świecie. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom zapewniamy dobry klimat i najwyższy poziom komfortu.

Stosując odpowiednią technologię do opracowywania rozwiązań opartych na wysokiej jakości i niezawodnych komponentach, tworzymy rozwiązania, które płynnie integrują się z ekosystemami.

Wykorzystujemy technologię starając się, aby użytkownicy byli dumni, gdy korzystają z naszych rozwiązań. Skupiamy się na klientach i dbamy o ich niespełnione wcześniej życzenia.

Firma powołała do życia Fundację Świadomi Klimatu, której celem jest budowanie świadomości ekologicznej i zainicjowanie potrzebnych zmian. Dzięki Fundacji możemy realizować cele związane z naszą Misją

Akcja honorowego oddawania krwi „Pomaganie mamy we krwi”  

W Viessmann wiemy, jak ważne jest wspieranie najbliższych i zdrowia. Co roku angażujemy się w akcję “Czerwony? Mamy to we krwi!”. Projekt organizowany jest przy pomocy Regionalnych Stacji Krwiodawstwa z całej Polski, których mobilne stacje odwiedzają przedstawicielstwa naszej firmy. Akcja skierowana jest zarówno do Pracowników, ich rodzin, Firm Partnerskich, Instalatorów oraz wszystkich, którzy wyrażają chęć pomocy najbardziej potrzebującym.  

  

Współpraca z Fundacją „Pszczoła musi być”

W 2021 roku, we współpracy z Fundacją „Pszczoła Musi Być” (FEPMB), powstała pierwsza pasieka ekologiczna Viessmann. Pasieka prowadzona jest w sposób ekstensywny, czyli nie jest nastawiona jedynie na pozyskiwanie miodu i cele komercyjne. Celem jest przede wszystkim dobrostan pszczół, umożliwienie im jak najlepszego rozwoju i wprowadzanie do środowiska kolejnych rodzin pszczelich. W ramach współpracy z Fundacją Pszczoła Musi Być, firma Viessmann przeprowadziła również akcje edukacyjne, uświadamiające skalę zagrożeń i promujące działania na rzecz zapylaczy, które każdy może podjąć na miarę swoich możliwości. Wśród aktywności Viessmann i Fundacji była również pomoc w zakładaniu łąk kwietnych.

  

Siła jest kobietą. Forum Kobiet Viessmann

Viessmann jest organizatorem Forum Kobiet - to pierwsze tego typu wydarzenia w Polsce spotkanie dedykowane kobietom, które świadomie i z zaangażowaniem chcą tworzyć komfortową przestrzeń dla swojej rodziny. Czy design może być tożsamy z funkcjonalnością i ekologią? W co inwestować, by być szczęśliwą w domu marzeń? Jak na co dzień dbać o ekologię? O tym wszystkim rozmawiają uczestniczki organizowanego przez Viessmann, Forum Kobiet. Do tej pory odbyły się dwie edycje wydarzenia – każda edycja została wsparta przez takie osobistości, jak Barbara Stuhr, Grażyna Torbicka czy Grażyna Wolszczak. Patronat medialny obu edycji Forum dla kobiet objął portal SuperBabka.pl – kobiecy portal tworzony przez Viessmann.

  

Mecenat i sponsoring sportowy

Marka od kilkudziesięciu lat sponsoruje sporty zimowe – m.in. biathlon, skoki i biegi narciarskie. Firma została również oficjalnym partnerem FC Bayern Monachium w Europie w zakresie ochrony klimatu. Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości dlatego Viessmann nie zamyka się na inicjatywy lokalne. Dzięki wsparciu udzielanemu Klubowi Żeglarskiemu Horn, krakowska młodzież może rozwijać się w obszarze pięknego sportu, jakim jest żeglarstwo. Młodzieżowa drużyna skoczkiń z Fundacji Jakuba Kota zdobywa kolejne medale również pod patronatem Viessmann. Marka wspiera również Fundację – Centrum Skoków Narciarskich i Sportów Zimowych oraz Akademię Badmintona z Bolesławca.

  

Wsparcie walki z ubóstwem energetycznym w Polsce  

W ramach akcji charytatywnej pod nazwą „Wspieramy Fundusz Modernizacyjny”, część środków pochodzących z zakupu każdego produktu firmy Viessmann oznaczonego symbolem akcji, zasila Fundusz Modernizacyjny i posłuży jako wsparcie umożliwiające termomodernizację budynków lub mieszkań osób dotkniętych ubóstwem energetycznym. Firma Viessmann zostając partnerem Funduszu Modernizacyjnego niesie pomoc osobom mieszkających poniżej minimalnych standardów, wspiera również działania mające na celu ochronę klimatu, m.in. poprzez pomoc w wymianie przestarzałych pieców i kotłów spalających paliwa stałe na ekologiczne urządzeń grzewczych.  

  

Wsparcie dla Partnerów i Program Instalator

Ścisła współpraca między Viessmann, a Instalatorami stanowi wieloletnią tradycję. W ramach Programu Instalator, Marka gwarantuje swoim Partnerom nie tylko kompleksową ofertę produktów, ale również obszerną paletę usług – od wsparcia dystrybucji, logistyki, konserwacji i serwisu, poprzez serwis oprogramowania i serwis internetowy, aż po webinary, pomoc w działaniach marketingowych i doradztwo. Viessmann szkoli również swoich Instalatorów z technik bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Wraz ze szkołą Driving Academy zrealizowaliśmy już trzy edycje tego typu spotkań, na których Instalatorzy z całej Polski mogli zapoznać się z nowościami produktowymi, a także wziąć udział w szkoleniach na torach jazdy.

  

Road show - Stop SMOG Car

Specjalnie do celów edukacyjnych Viessmann zaprojektowano Infomobil „Stop SMOG Car”, szkoleniowy pojazd z ekologicznymi urządzeniami Viessmann: pompą ciepła powietrze / woda Vitocal 200-A, najnowszym kondensacyjnym kotłem gazowym Vitodens 200-W oraz panelami fotowoltaicznymi i oczyszczaczem powietrza HL-OP-15. W porozumieniu z lokalnymi firmami partnerskimi, doradcy Viessmann oraz przedstawiciele Fundacji prezentują go w różnych regionach kraju. Uczestnicy tego typu imprez mają możliwość zapoznać się z nowościami produktowymi, porozmawiać z ekspertami i przetestować nowinki technologiczne.  

  

Akademia Viessmann

Rozszerzanie wiedzy na temat możliwości, jakie niosą za sobą odnawialne źródła energii, a także kosztów ich przetworzenia na energię cieplną, to jedno z priorytetowych działań firmy Viessmann. Akademia Viessmann, flagowy projekt marki w Polsce, prowadzi szkolenia nie tylko dla pracowników ale także dla projektantów, firm partnerskich oraz wykonawców systemów grzewczych. W ramach Akademii nauka odbywa głównie online, w systemie e-learningu, głównie poprzez webinary, poradniki online oraz produkcje filmowe nagrywanie przez szkoleniowców Akademii Viessmann. Staramy się zapewniać swoim Uczniom i Pracownikom wartościowe praktyki, staże zawodowe oraz pełną edukację w zakresie technik grzewczych i OZE. Dzięki temu, Spółka zyskuje dobrze wykształconych, rzetelnie przygotowanych i zmotywowanych Pracowników - od razu gotowych do pracy na urządzeniach Viessmann.

  

Robimy jeszcze więcej. Sprawdź na Fundacja Świadomi Klimatu, jak możesz dołączyć do naszej społeczności. Jesteśmy też na Facebooku