Systemy pary i gorącej wody - rozwiązania dla przemysłu i handlu

Poproś o bezpłatną konsultację

Efektywne i czyste zaopatrzenie w energię oraz wysoka niezawodność działania są niezbędne w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Systemy pary i gorącej wody firmy Viessmann oferują właściwe rozwiązania. Ponieważ jesteśmy dostawcą kompletnych systemów, współdziałanie wszystkich komponentów jest dla nas najwyższym priorytetem. Zapewnia to sprawne działanie, ułatwia optymalne planowanie i umożliwia dostosowanie do wymagań klienta. Z odpowiednim osprzętem kotły parowe i kotły grzewcze tworzą efektywną jednostkę, która niezawodnie dostarcza ciepło i jest zaprojektowana na przyszłość. Produkty firmy Viessmann są gotowe na H2 i mogą być rozbudowywane o systemy, takie jak specjalne wymienniki ciepła, zapewniające wyższy uzysk energii.

Jeśli zdecydują się Państwo na systemy pary i gorącej wody firmy Viessmann, otrzymają Państwo nie tylko wsparcie na miejscu u naszych partnerów. Już w fazie planowania współpracujemy ze specjalistami w zakresie kotłów przemysłowych/komunalnych, którzy wnoszą do tego procesu swoje wieloletnie doświadczenie. Poniżej przedstawiamy Państwu przegląd dostępnych rozwiązań dla systemów pary i gorącej wody. Oprócz systemów "pod klucz" o różnych zakresach mocy, firma Viessmann oferuje również konfiguracje specyficzne dla danego projektu. Portfolio firmy Viessmann obejmuje zatem fachowe doradztwo oraz kompleksowe usługi i produkty, które zapewniają oszczędne i przyszłościowe wytwarzanie pary i gorącej wody.

Kotły parowe

Portfolio produktów firmy Viessmann w zakresie kotłów parowych obejmuje:

 • Niskociśnieniowe i wysokociśnieniowe kotły parowe do 31,5 t/h
 • kotły na ciepło odpadowe do pary wysokociśnieniowej i wysokosprawne systemy kotłów parowych do 70 t/h

Oprócz samych kotłów parowych, obszerna oferta obejmuje doskonale dopasowaną technikę systemową w zakresie oprzyrządowania i sterowania (inteligentne sterowanie), jak również systemy spalania, systemy uzdatniania wody, zbiorniki wody zasilającej, systemy spalinowe, systemy odzysku ciepła i analizy wody.

Wieloletnie doświadczenie w budowie dużych i przemysłowych kotłów grzewczych w połączeniu z najnowocześniejszą techniką w naszych zakładach produkcyjnych gwarantują znakomitą jakość kotłów parowych firmy Viessmann. Technologia produkcji firmy Viessmann spełnia wymagania wszystkich obowiązujących w danym kraju przepisów i regulacji. Wysokie wymagania stawiamy również wobec zastosowanych materiałów i ich wykonania. Do dodatkowych korzyści należą:

 • Stale wysoka niezawodność eksploatacyjna i długi okres użytkowania
 • Najsurowsze kontrole jakości w całym procesie produkcyjnym
 • Wysoki poziom sprawności - zwiększony dzięki zintegrowanym lub zewnętrznym wymiennikom ciepła
 • Czyste spalanie (emisja NOx w trybie gazowym: poniżej 70  mg/Nm3; w trybie olejowym: poniżej 150  mg/Nm3)
 • Redukcja emisji CO2 dzięki spalaniu do 100 % wodoru

Ponadto kotły na ciepło odpadowe dla pary wysokociśnieniowej zwracają uwagę na:

 • Wykorzystanie ciepła procesowego i ciepła z powietrza wywiewanego jako "produktów odpadowych" z procesów przemysłowych lub gorących spalin
 • Oszczędność paliw kopalnych, co skutkuje obniżeniem kosztów eksploatacji
 • Elastyczność zastosowania dzięki indywidualnym lub standardowym konstrukcjom w połączeniu z jednostkami kogeneracyjnymi

Kotły do przygotowania ciepłej wody użytkowej

W ofercie znajdują się następujące kotły wodne:

 • Niskociśnieniowe i wysokociśnieniowe kotły wodne o mocach do 22 MW
 • Kotły na ciepło odpadowe do ciepłej wody użytkowej o wysokim ciśnieniu, jak również wysokowydajne kotły na ciepłą wodę użytkową o mocy do 44 MW

Oprócz kotłów grzewczych posiadamy również wszystko, co jest potrzebne do skompletowania instalacji, w tym doskonale dopasowaną technikę systemową w zakresie oprzyrządowania i regulacji, jak również systemy spalania, systemy utrzymania ciśnienia, pompy, armaturę, systemy odzysku ciepła i systemy odprowadzania spalin.

Kotły grzewcze firmy Viessmann do zastosowań komercyjnych i przemysłowych charakteryzują się energooszczędnym i czystym zaopatrzeniem w ciepło oraz wysoką niezawodnością działania. Firma Viessmann oferuje fachowe doradztwo, szeroki zakres usług oraz produkty, które zapewniają oszczędne i przyszłościowe wytwarzanie ciepła. Dzięki temu można opracować koncepcje kotłowni zależne od zapotrzebowania, które uwzględniają indywidualne specyfikacje dla indywidualnych rozwiązań systemowych. Warto przy tym pamiętać o następujących kwestiach:

 • Wieloletnie doświadczenie i wiedza w zakresie budowy dużych i przemysłowych/komercyjnych kotłów zapewniają wysoką jakość naszych kotłów c.o.
 • Wysoka niezawodność działania i długa żywotność/trwałość wszystkich komponentów mówią same za siebie.
 • Eksperci i lokalni partnerzy współpracują z klientem w celu zaprojektowania systemu, który może pracować z maksymalną wydajnością, a jednocześnie jest specjalnie dostosowany do potrzeb klienta.

H2 ready: Kotły wodne mogą pracować również na wodorze w ilości   do 100 %. To znacznie zmniejsza emisję CO2.

Kotły na ciepło odpadowe do wysokociśnieniowej ciepłej wody użytkowej mają również następujące zalety:

 • Wykorzystanie ciepła procesowego i odpadowego
 • Obniżone koszty eksploatacji
 • Mniejsze zużycie paliw kopalnych
 • Elastyczność dzięki takim czynnikom jak indywidualny projekt

Elektryczne kotły do wytwarzania pary i gorącej wody dla przemysłu

Viessmann oferuje przyszłościowe, oparte na energii elektrycznej rozwiązania systemowe - nie tylko dla domów jednorodzinnych i budynków mieszkalnych, ale także w zakresie kotłów przemysłowych/komercyjnych. Tutaj w centrum uwagi znajdują się takie cele jak ochrona zasobów, redukcja emisji CO  2 i zwiększenie wykorzystania technologii przyjaznych dla klimatu. Aby osiągnąć te cele w przypadku kotłów przemysłowych/komercyjnych, istnieje opcja power-to-heat: nadwyżka energii elektrycznej ze szczytów produkcyjnych może być wykorzystana do obsługi generatorów ciepła i kotłów parowych w zastosowaniach przemysłowych i komercyjnych w sposób ekonomiczny i ekologiczny.

Korzyści z elektrycznego wytwarzania pary i gorącej wody w skrócie:

 • Redukcja emisji CO2
 • Mniejsze zużycie paliw kopalnych
 • Oszczędność kosztów dzięki mniejszym opłatom za emisję
 • Mniejsza ilość paliwa, które trzeba zakupić i przechowywać
 • W pełni elektryczne kotły eliminują potrzebę zakupu, przechowywania i wykorzystywania paliw kopalnych
 • Zmniejszona cykliczność palnika, a co za tym idzie mniejsze zużycie, dzięki zastosowaniu wkładów grzewczych
 • Wykorzystanie tańszej energii elektrycznej (moc z taryfy nocnej lub nadwyżka mocy z własnej produkcji)
 • Wysoki poziom sprawności i szerokie zakresy regulacji

Pomocne wskazówki

Najlepiej jest korzystać z katalogu produktów. Masz tam do dyspozycji różne opcje filtrowania, w tym możliwość filtrowania według zastosowania lub źródła energii. W wyszukiwarce produktów można również wyszukać odpowiedni temat lub prezentowany produkt. Po przeprowadzeniu własnych badań wstępnych, a może nawet po przedstawieniu kilku konkretnych pomysłów, istnieje możliwość zamówienia bezpłatnej konsultacji.