Informacje dla architektów

Referencje

Technologia i architektura - dialog

Dobry projekt to tylko pierwszy krok do dobrej architektury. Jako generaliści architekci muszą również wiedzieć, jak inteligentnie wykorzystać technologię energetyczną. W dzisiejszych czasach klienci oczekują od architektów fachowego doradztwa w tym zakresie, a w miarę wzrostu cen energii i pojawiania się nowych koncepcji energetycznych, znaczenie tej usługi może tylko wzrosnąć.

Jako architekt występują Państwo w roli niezależnego doradcy. Viessmann jest Państwa partnerem w tej pracy. Nasze informacje dla architektów są precyzyjnie dostosowane do Państwa potrzeb i doskonale łączą architekturę z techniką.

Centralnym punktem naszych informacji są studia przypadków, z których każde dotyczy jednego budynku i szczegółowo analizuje każdy jego aspekt. Budynek opisywany jest obszernie z punktu widzenia architekta. Wymagania projektu i wybrane rozwiązania technologii energetycznej są wyjaśnione w sposób jasny i wciągający. Całość opiera się na bogatej ofercie firmy Viessmann, która wyznacza wysokie standardy jakości i efektywności: Kompleksowy program firmy Viessmann zapewnia dopasowane rozwiązania z efektywnymi systemami dla wszystkich obszarów zastosowań i wszystkich źródeł energii. Duża efektywność naszych innowacyjnych systemów energetycznych pomaga Państwu zaoszczędzić koszty i być ekologicznie odpowiedzialnym.

Kompletny program firmy Viessmann

Rozwiązania techniczne stają się coraz bardziej złożone i mają coraz większy wzajemny wpływ na architekturę i planowanie budowy. Dlatego architekci i inżynierowie mogą dzięki ścisłej współpracy z producentem zyskać nowe perspektywy projektowe. Kompleksowy program firmy Viessmann obejmuje innowacyjne rozwiązania systemowe do zastosowania w budownictwie mieszkaniowym, gospodarczym, przemysłowym i komunalnym. Nasze systemy spełniają pod każdym względem wymagania niemieckiego rozporządzenia o oszczędzaniu energii (EnEV).

Viessmann oferuje indywidualne rozwiązania systemowe dla wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich źródeł energii. Szeroki program obejmuje kotły kondensacyjne na olej lub gaz, agregaty kogeneracyjne z ogniwami paliwowymi oraz instalacje kogeneracyjne do wytwarzania ciepła i prądu.

Asortyment produktów wykorzystujących odnawialne źródła energii obejmuje systemy solarne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i wspomagania centralnego ogrzewania, a także systemy fotowoltaiczne i systemy magazynowania energii do efektywnego samozużycia. Obejmuje również specjalne kotły na kłody, zrębki i pelety. Ponadto posiadamy urządzenia hybrydowe, pompy ciepła i systemy magazynowania lodu, które wykorzystują ciepło z gruntu, wód gruntowych lub powietrza atmosferycznego, a także systemy wentylacji mechanicznej.

Referencje

Ogrzewanie sieciowe
Słońce

Niemiecka Federalna Agencja Ochrony Środowiska w Dessau

W przypadku budynku komunalnego w Dessau postawiono na wysoką efektywność energetyczną. Architekci i projektanci zdecydowali się na jedną z największych w Niemczech instalacji solarnych ze 115 kolektorami rurowymi Vitosol 200-T.

Więcej
Użyteczność publiczna
Gaz

SkyTower w Bukareszcie

SkyTower, który z wysokością 137 metrów jest najwyższym budynkiem w Rumunii, w nocy zachwyca wyszukaną choreografią świetlną. Do wytwarzania ciepła zastosowano kaskadowy system grzewczy z trzema jednostkami Vitomax 100-LW.

Więcej
Budynek mieszkalny
Użyteczność publiczna
Gaz
Słońce

Wyspa Palmowa "The Palm Jumeirah" w Dubaju

Na Palm Jumeirah kolektory słoneczne Vitosol 200-F zaopatrują w ciepłą wodę 14 budynków mieszkalnych, a trzy kotły Vitocrossal 300 ogrzewają basen i hammam w luksusowym hotelu "Ottoman Palace".

Więcej
Budynek mieszkalny
Słońce

Marco Polo Tower HafenCity Hamburg

W Marco Polo Tower ciepła woda użytkowa dostarczana jest do 55-metrowego budynku przez instalację solarną firmy Viessmann z kolektorami Vitosol 200-T o łącznej powierzchni 180 metrów kwadratowych.

Więcej