Niezależność energetyczna dzięki rozwiązaniom firmy Viessmann

(Zdjęcie: © nmedia / Shutterstock.com)

Przyszłościowe i niezależne rozwiązania dzięki firmie Viessmann

W czasach rosnących cen ropy i gazu tym bardziej ważne jest, aby w kwestii własnego zaopatrzenia w energię stać się samowystarczalnym i niezależnym od paliw kopalnych. Rozwiązania systemowe firmy Viessmann oferują całą gamę alternatywnych rozwiązań dla ogrzewania bez gazu i oleju. Ponieważ firma Viessmann poważnie traktuje swoją odpowiedzialność społeczną. Jak to robimy? Jesteśmy motorem zmian w kierunku odnawialnych źródeł energii - w odpowiedzi na wyzwania i rozwój naszych czasów. W kolejnych rozdziałach znajdą Państwo przegląd odpowiednich systemów. Ponadto w naszych poradnikach znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat techniki grzewczej, oszczędności energii i modernizacji.

Odważ się na większą samodzielność - Jakie systemy grzewcze są teraz właściwe?

Wyzwania naszych czasów wymagają całego know-how i doświadczenia naszej ponad 100-letniej firmy rodzinnej. A my mamy innowacyjne rozwiązania, których potrzebuje Twoje gospodarstwo domowe, aby stać się przyszłościowym i samowystarczalnym energetycznie. Za pomocą krótkich list kontrolnych można szybko i łatwo określić, który z przedstawionych poniżej systemów grzewczych jest dla Państwa odpowiedni.

Vitocal 200-G

Pompa ciepła

 • Masz ogrzewanie podłogowe lub duże powierzchnie grzewcze.
 • Masz dobrze zaizolowany dom.
 • Możesz wykonać odwiert na swojej posesji lub alternatywnie zainstalować zbiornik na lód lub zaoferować miejsce montażu powietrznej pompy ciepła.
 • Masz miejsce na zbiornik buforowy o pojemności do 1.000 litrów.
 • Chcesz być niezależny od oleju lub gazu, wyższe koszty inwestycji nie przeszkadzają Ci.
 • Chcesz korzystać z możliwości "naturalnego chłodzenia" w lecie.

Słoneczne systemy grzewcze

 • Mieszkasz w domu jednorodzinnym lub szeregowym z niezacienioną powierzchnią dachu skierowaną na południe, zachód lub wschód.
 • Chcesz wykorzystać darmową energię słoneczną do ogrzewania wody i wspomagania systemu grzewczego.
 • W domu jednorodzinnym energia słoneczna pokrywa do 60 procent energii potrzebnej do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.
 • Sygnalizujesz swoje odpowiedzialne działanie na rzecz środowiska naturalnego poprzez trwałe zmniejszenie emisji CO₂.

Systemy fotowoltaiczne

 • Mieszkasz w domu jednorodzinnym lub szeregowym z niezacienioną powierzchnią dachu skierowaną na południe, zachód lub wschód.
 • Chcesz produkować własną energię elektryczną na własny użytek - energię słoneczną można już dziś produkować znacznie taniej niż koszty zakupu energii elektrycznej w gospodarstwie domowym - lub wprowadzać ją do sieci publicznej.
 • Chcesz przechowywać wytworzoną przez siebie energię elektryczną do późniejszego wykorzystania, zmniejszając w ten sposób swoją zależność od sieci publicznej.
 • Chcesz wnieść widoczny wkład w ochronę środowiska; systemy fotowoltaiczne redukują zanieczyszczenia i chronią zasoby naturalne.
 • Chcesz zwiększyć atrakcyjność swojej nieruchomości i podnieść jej wartość.

Ogrzewanie na drewno / ogrzewanie na pelet

 • Masz do dyspozycji pomieszczenie magazynowe.
 • Masz miejsce na zbiornik buforowy o pojemności do 1000 litrów.
 • Chcesz być niezależny od oleju lub gazu, a wyższa inwestycja Ci nie przeszkadza.

Modernizacja ogrzewania przynosi największe oszczędności

Systemy grzewcze w Niemczech mają średnio około 17 lat. Oznacza to, że w wielu przypadkach stosowana technologia jest przestarzała i nie wykorzystuje optymalnie dostarczanych paliw. Powoduje to straty ciepła i napędza wzrost kosztów ogrzewania. Rozwój cen gazu i oleju robi resztę, aby starzejący się system grzewczy stał się realnym czynnikiem kosztowym. Do tego dochodzą regulacje prawne, na przykład obowiązek wymiany olejowych systemów grzewczych, które sprawiają, że modernizacja systemu grzewczego staje się koniecznością. W końcu modernizacja przynosi nie tylko niższe koszty ogrzewania, ale także większą niezależność, zrównoważony rozwój i większy komfort. Jeśli zastanawiasz się również: Dlaczego właśnie teraz warto przeprowadzić modernizację? Pomocne odpowiedzi znajdziesz w poradniku "Odnowienie systemu grzewczego się opłaca".

(Zdjęcie: © Yuganov Konstantin / Shutterstock.com)

Poznaj i planuj dzięki naszym poradnikom dotyczącym ogrzewania

Niezależnie od tego, czy chodzi o porady dotyczące najnowszej dostępnej techniki grzewczej, czy też o wskazówki i porady dotyczące oszczędzania energii we własnych czterech ścianach: prawidłowe planowanie jest pierwszym krokiem w każdej zmianie dotyczącej własnego zaopatrzenia w energię. Najlepszym sposobem na to jest uzyskanie wyczerpujących informacji. W naszych poradnikach dotyczących ogrzewania znajdą Państwo dalsze informacje na temat najważniejszych systemów grzewczych, które są obecnie brane pod uwagę - czy to pompy ciepła, systemy fotowoltaiczne i solarne, czy też przyszłościowe rozwiązania hybrydowe: Kliknij przez wymienione tam tematy, aby dowiedzieć się więcej.

Oszczędzanie energii - wiele sposobów na efektywniejsze ogrzewanie.

Zmiana systemu ogrzewania na nowy może zmniejszyć zużycie energii o jedną trzecią. Ponadto istnieje wiele środków oszczędzania energii, które zwiększają efektywność zaopatrzenia w energię i mogą być realizowane w sposób ekonomiczny. Na przykład: dopasuj krzywe grzewcze i oszczędzaj energię. Równoważenie hydrauliczne również zmniejsza koszty ogrzewania. Jeśli posiadają Państwo już dobrze działającą instalację grzewczą, w naszych artykułach na temat oszczędzania energii znajdą Państwo wiele sposobów na optymalizację bieżącej pracy i dokonanie niezbędnych ustawień dla wydajnego i ekonomicznego ogrzewania.

ViCare - Rozwiązania Smart Home dla cyfrowego świata

Dzięki Smart Home  Państwa dom staje się energooszczędnym rozwiązaniem systemowym. Dzięki inteligentnemu sterowaniu aplikacja ViCare i jej komponenty dają Państwu pełną kontrolę nad temperaturą pomieszczeń, ustawieniami termostatu i własnym zużyciem energii - nawet bez systemu grzewczego firmy Viessmann. Połączcie Państwo radość z doskonałego ciepła z osobistym komfortem i wymogami transformacji energetycznej. Dowiedz się już teraz.