Kompleksowa oferta dla samorządów i lokalnych sieci ciepłowniczych

Poproś o bezpłatną konsultację
(Zdjęcie: © Enno Friedrich)

Kompleksowy program produktów i usług firmy Viessmann oferuje indywidualne rozwiązania z efektywnymi systemami dla wszystkich obszarów zastosowań i źródeł energii. Od dziesięcioleci firma dostarcza wysokoefektywne, niskoemisyjne systemy grzewcze na olej i gaz, jak również systemy solarne i fotowoltaiczne, generatory ciepła dla surowców regeneracyjnych i pompy ciepła. Kompleksową ofertę produktów i usług uzupełniają agregaty kogeneracyjne i systemy chłodzenia.

Jako kompleksowy dostawca systemów energetycznych Viessmann oferuje wszystkie komponenty niezbędne do opracowania koncepcji, realizacji i eksploatacji komunalnych sieci ciepłowniczych, rozwiązań blokowych lub wiosek bioenergetycznych. Viessmann nie tylko dostarcza odpowiednie systemy grzewcze na paliwa kopalne lub odnawialne źródła energii, lecz także wspiera samorządy od pierwszego studium wykonalności do budowy i uruchomienia systemu.

Wszystko z jednej ręki

Viessmann oferuje odpowiedni system zrównoważonej energii dla każdego zapotrzebowania - dla gmin, osiedli mieszkaniowych i wiosek bioenergetycznych. Do budowy lokalnej sieci ciepłowniczej dostępne są rury o wysokiej izolacji oraz węzły cieplne. Oczywiście nadają się one w równym stopniu do budowy nowych obiektów, jak i do modernizacji.

Podczas gdy na obszarach wiejskich koncentrujemy się na tworzeniu wiosek bioenergetycznych, na obszarach miejskich biomasa jest z reguły niewystarczająca do ogrzania większości budynków. Tutaj częściowe rozwiązania dla pojedynczych bloków mieszkalnych stanowią realną alternatywę, podobnie jak integracja paliw kopalnych oraz wykorzystanie ciepła środowiskowego i odpadowego.

Ofertę uzupełniają kompleksowe usługi obejmujące zarządzanie surowcami i zarządzanie operacyjne.

Szeroki zakres usług dla wszystkich aspektów systemu grzewczego

Rozwiązania systemowe i dopasowane usługi z jednej ręki gwarantują Państwu niezawodną i efektywną pracę.

Kompleksowy program firmy Viessmann to innowacyjna i efektywna technika w najlepszym wydaniu. Od doradztwa i koncepcji projektowej aż po konserwację - uwaga skupia się na całym cyklu życia systemu energetycznego.

Na podstawie Państwa wymagań i planów nasi eksperci opracowują indywidualne, ekonomiczne i przyszłościowe rozwiązania. Podczas realizacji uwzględniane są wymagania i przepisy bezpieczeństwa dla wszystkich elementów wyposażenia - od zasilania paliwem po przewód kominowy - wraz z całą niezbędną infrastrukturą. Szczegóły dotyczące usług:

Viessmann traktuje wszystkie projekty indywidualnie, a każdy aspekt koncepcji projektowej jest ukierunkowany na wysoką efektywność:

 • Bezstronne doradztwo w zakresie technologii i rodzaju paliwa
 • Zalecenie najlepszego rozwiązania z punktu widzenia ekologicznego i ekonomicznego
 • Informacje o przepisach krajowych i międzynarodowych
 • Analiza systemu
Vitomax w widoku izometrycznym

Koordynacja z wszystkimi działami technicznymi podczas budowy systemu w celu zapewnienia terminowej dostawy i instalacji.

 • Produkcja z wysokim poziomem montażu wstępnego w celu zminimalizowania czasu na budowie
 • Bezproblemowe uruchomienie
 • Kompleksowe testy wydajności
 • Dokumentacja powykonawcza

Niezawodną pracę zapewniają koncepcje serwisowe dostosowane do potrzeb klienta z gwarantowanym zaopatrzeniem w części zamienne, regularną konserwacją i kontrolą kotła:

 • Obsługa klienta 24/7
 • Zdalny nadzór i diagnostyka
 • Przebudowa i modernizacja
 • Wynajem kotłów
 • Szkolenia w Akademii Viessmann
Utrzymanie Vitomaxu

Systemy kontenerowe pod klucz są wydajną i oszczędzającą czas alternatywą dla centrów grzewczych. Kontenery są indywidualnie dopasowywane do wszelkich wymagań - mogą być wyposażone w kotły gazowe lub na biomasę, agregat kogeneracyjny lub kombinację różnych generatorów ciepła.

System kontenerowy Szpital Miejski Pirmasens Vitobloc 200, 140 i 207 kWel

Asortyment produktów

Ogrzewanie olejem - technologia o sprawności do 98%.

Kotły na gorącą wodę o mocy do 22 MW.

Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w tym zakresie firma Viessmann oferuje efektywne, zasilane gazem systemy do skojarzonego wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. Obok produktów standardowych firma produkuje również agregaty kogeneracyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Dzięki szerokiej ofercie kolektorów płaskich i próżniowych firma Viessmann oferuje elastyczne i indywidualne rozwiązania dla każdego zastosowania.

Jakość powierzchni wewnętrznej pojemnościowego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej ma decydujące znaczenie dla higienicznego zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową. Dlatego firma Viessmann stawia na dwa wysokiej jakości materiały: powłoka emaliowana Ceraprotect dla bezpiecznej, trwałej ochrony przed korozją - stosowana w programie Vitocell 100. stal szlachetna - stosowana w programie Vitocell 300 - spełniająca najwyższe wymagania higieniczne.

Moduły fotowoltaiczne o wysokiej wydajności, bezkompromisowej jakości i gwarantowanym bezpieczeństwie.