Podgrzewacze wody Viessmann do obiektów użytkowych

Poproś o bezpłatną konsultację

Program podgrzewaczy wody i pojemnościowych podgrzewaczy wody użytkowej i przemysłowej firmy Viessmann spełnia wiele różnych wymagań dotyczących zaopatrzenia w ciepłą wodę. W centrum uwagi znajduje się współczesna eksploatacja i użytkowanie w warunkach przemysłowych, a w szczególności: liczne punkty poboru pracujące jednocześnie, różnorodne zastosowania ciepłej wody, wody pitnej i ogrzewania oraz konieczność możliwie ciągłego zaopatrzenia w wodę.

Od typowych obiektów hotelowych lub dużych kompleksów mieszkaniowych, w których w godzinach porannego szczytu trzeba zapewnić dużą ilość ciepłej wody do kąpieli, aż po wiele innych scenariuszy: przedstawione tu produkty firmy Viessmann są w stanie zaopatrzyć w wodę w miejscach, w których zapotrzebowanie znacznie przewyższa zapotrzebowanie gospodarstw domowych.

Vitocell: Pojemnościowe podgrzewacze wody użytkowej firmy Viessmann

Pojemnościowe podgrzewacze wody użytkowej przeznaczone dla przemysłu i handlu o pojemności od 300 do 900 litrów wody dostępne są w dwóch wersjach:

 • Modele, które montuje się obok generatora ciepła. Należą do nich: Vitocell 100-L, 100-V, 300-V.
 • Modele montowane poziomo lub pod generatorem ciepła: Vitocell 100-H, 300-H. Wyposażone są one w bardzo wytrzymałą obudowę, dzięki czemu generator ciepła może być zamontowany na górze.

Tryb mono lub tryb biwalentny

Ważną cechą podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej firmy Viessmann, oprócz wielkości, pojemności zasobnika i sposobu ustawienia, jest sposób pracy. Rozróżnia się tutaj tryb mono i tryb dualny:

 • Tryb mono = z jedną wężownicą pośrednią
 • Tryb  biwalentny = z dwiema  wężownicami pośrednimi

Tryb  biwalentny oferuje dodatkową korzyść w postaci możliwości zintegrowania systemu solarnego do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Jest to szczególnie ekonomiczna i ekologiczna opcja, w której jedna z dwóch wężownic jest ogrzewana w całości przez kolektory słoneczne, podczas gdy druga jest włączana tylko w razie potrzeby. Dla specjalnych wymagań w sektorze gospodarczym i przemysłowym firma Viessmann oferuje również dalsze możliwości optymalizacji podgrzewu ciepłej wody użytkowej.

Cecha szczególna: zestaw wymienników ciepła Vitotrans 222

Wymiennik ciepła Vitotrans umożliwia wyrównanie czasów szczytowego obciążenia. W hotelarstwie i gastronomii są to okresy, w których pobierana jest szczególnie duża ilość wody. Dzięki naszemu sprytnemu, sprawdzonemu systemowi ładowania zasobników, możliwe jest pobranie większej ilości ciepłej wody, niż system byłby w stanie w tym czasie podgrzać. W ten sposób wszystkie wymagania dotyczące ilości i temperatury wody są spełnione. Stacjonarny pojemnościowy podgrzewacz wody użytkowej Viessmann Vitocell 100-L to idealny model do współpracy z Vitotrans. W połączeniu z dodatkowym wymiennikiem ciepła nadaje się on szczególnie do instalacji grzewczych w technice kondensacyjnej.

Pojemności do 950 litrów z Vitocell 100-V

W razie potrzeby model Vitocell 100-V można połączyć kaskadowo z innymi podgrzewaczami pojemnościowymi, tworząc grupę podgrzewaczy. Idealny dla firm i przedsiębiorstw stawiających na zrównoważony rozwój: Vitocell 100-V nadaje się szczególnie do połączenia z generatorem ciepła wykorzystującym odnawialne źródła energii, np. pompą ciepła.

Zasobniki buforowe wody grzewczej firmy Viessmann

Vitocell 340-M

Jeżeli zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową jest wysokie lub bardzo zmienne w różnych porach dnia lub nocy, wówczas należy zapewnić wystarczający zapas ciepłej wody. Zasobniki buforowe są formą pośredniego zasobnika c.w.u. Umożliwiają one wykorzystanie energii cieplnej dostępnej już podczas pracy do przygotowania ciepłej wody użytkowej i zmagazynowanie jej do późniejszego wykorzystania. Zaleta: instalacja grzewcza, z którą zintegrowany jest zasobnik buforowy, musi wykonać mniej pracy. Generator ciepła może pozostać wyłączony, nawet gdy potrzebna jest ciepła woda użytkowa. Efektem jest zmniejszenie zużycia energii.

Korzyści z zastosowania zasobników buforowych dla ciepłej wody użytkowej

Zastosowanie zasobników buforowych wody grzewczej firmy Viessmann w obiektach przemysłowych i użytkowych daje wiele korzyści. Należą do nich duże pojemności zasobników, liczne możliwości kombinacji z systemami odnawialnymi oraz cechy szczególne, jak moduł świeżej wody Vitotrans 353 lub funkcja stratyfikacji. Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych zalet.

 • Optymalne wykorzystanie energii cieplnej dla zasobnika wody grzewczej i podgrzewu c.w.u.
 • Niskie straty ciepła dzięki wysokiej klasy, wszechstronnej izolacji cieplnej
 • Dostępne pojemności zasobników do 2000 litrów
 • Możliwość zastosowania w połączeniu z pompami ciepła
 • Niewielkie zapotrzebowanie na miejsce i prosty montaż
 • Pojemnościowe podgrzewacze c.w.u. z nierdzewnej stali szlachetnej: 10 lat gwarancji na nieszczelności spowodowane korozją

Cecha szczególna: Wielofunkcyjne zasobniki buforowe Vitocell 340-M i 360-M

W zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych bardzo sensowne jest zastosowanie zasobnika buforowego wody grzewczej w systemie wielostanowiskowym, takim jak obsługiwany przez modele Vitocell 340-M i 360-M. Można je podłączyć do innych generatorów ciepła, jak również do instalacji solarnej. Połączenie to może być wykonane bez oddzielnych wymienników ciepła. Vitocell 360-M, dostępny w pojemnościach zasobników od 750 litrów, oferuje ponadto system warstwowy, w którym energia słoneczna jest rozkładana na różne temperatury. W ten sposób można bardzo szybko udostępnić ciepłą wodę użytkową ogrzaną energią słoneczną.

Szczególne zalety wielozadaniowych zasobników buforowych dla handlu i przemysłu:

 • Kombinacja zasobnika buforowego wody grzewczej i zasobnika c.w.u.
 • Do instalacji grzewczych z kilkoma generatorami ciepła. Szczególnie przydatny w połączeniu z instalacjami solarnymi firmy Viessmann do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i wspomagania ogrzewania.
 • Niewielkie zapotrzebowanie na miejsce i prosty montaż - kombinacja pojemnościowego podgrzewacza wody i zasobnika buforowego w jednym urządzeniu
 • Karbowany przewód ciepłej wody użytkowej z wysokostopowej stali szlachetnej, zintegrowany wewnątrz zasobnika, elastyczny i odporny na naprężenia
 • Optymalne wykorzystanie energii słonecznej poprzez celowe chłodzenie w dolnej części dzięki dużej powierzchni pośredniej wężownicy falistej rury c.w.u.
 • Zestaw przyłączeniowy z Solar-Divicon do montażu na Vitocell, dostępny jako wyposażenie dodatkowe.
 • Klasa efektywności energetycznej dla typu SVKA, 400 litrów: B
 • Model 360-M (dostępny w pojemnościach zasobników od 750 litrów): System stratyfikacji do warstwowego pozyskiwania energii słonecznej o różnych temperaturach; dzięki temu szybko dostępna jest podgrzana przez słońce ciepła woda użytkowa.

Koncepcje jakości: Powłoka emaliowana Ceraprotect i stal nierdzewna

Wewnętrzna cewka pośrednia Vitocell 300-V

Zasobniki ciepłej wody użytkowej i zasobniki buforowe wody grzewczej firmy Viessmann nie wymagają powłoki i dzięki swoim właściwościom chemicznym gwarantują wieloletnią ochronę przed korozją. Wykonane są ze stali emaliowanej lub stali nierdzewnej zgodnie z normą EN 12897. Wynika to z faktu, że standardy higieny są szczególnie ważne w przypadku przechowywania ciepłej wody użytkowej. Na szczególną uwagę zasługują tu również podgrzewacze c.w.u. z powłoką emaliowaną Ceraprotect. Podobnie imponująca jest stal szlachetna, z której wykonane są podgrzewacze Vitocell 300-H i Vitocell 300-V, dzięki czemu spełniają one najwyższe wymagania.

Jak szybko znaleźć odpowiedni zasobnik c.w.u. dla swojej firmy

(Foto: © Kinga / Shutterstock.com)

Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiadającego Państwa potrzebom rozwiązania w zakresie ciepłej wody użytkowej firmy Viessmann jest skorzystanie z porad naszych partnerów. Mają oni wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów do zastosowań profesjonalnych i znają nasze produkty.

Dalsze informacje na temat przedstawionych tu rozwiązań można również szybko i łatwo znaleźć w naszym katalogu produktów. Aby uzyskać dokładne wyniki, można filtrować asortyment według obszaru zastosowania i innych cech.

Czy znają Państwo wyszukiwarkę produktów firmy Viessmann? Prowadzi ona do idealnego produktu na podstawie analizy Państwa potrzeb.