Technika systemowa dla Państwa systemu grzewczego Viessmann

Poproś o bezpłatną konsultację

Tworzenie kompletnych rozwiązań dzięki technice systemowej firmy Viessmann

"Całość jest większa niż suma części" Zgodnie z tą filozofią firma Viessmann dostarcza nie tylko pojedyncze komponenty urządzeń grzewczych, które spełniają wysokie standardy firmy Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności.

Wszystkie produkty są już w fabryce dopasowane do siebie i zaprojektowane tak, aby pracowały jako kompletny system. W końcu tylko perfekcyjne współdziałanie wszystkich elementów systemu pozwala wydobyć maksymalny potencjał naszej innowacyjnej, wiodącej technologii. Dotyczy to nie tylko nowych budynków, ale również tych już istniejących. Ponieważ wiele komponentów można łatwo zmodernizować i rozbudować.

Państwa indywidualna droga do efektywnego, kompletnego systemu

Technika systemowa firmy Viessmann zwiększa ogólną efektywność poprzez optymalne współdziałanie poszczególnych komponentów. Przynosi to korzyści ekologiczne i ekonomiczne. Ponieważ dzięki oszczędnemu korzystaniu z zasobów można zmniejszyć zarówno emisję CO2, jak i koszty eksploatacji. Atrakcyjne dopłaty do energooszczędnych rozwiązań systemowych sprawiają, że inwestycje zwracają się jeszcze szybciej.

Poszczególne komponenty rosną razem

W przypadku innowacyjnych rozwiązań energetycznych coraz większe znaczenie ma połączenie prądu i ciepła. System fotowoltaiczny Vitovolt firmy Viessmann dostarcza nie tylko energii słonecznej do zasilania urządzeń gospodarstwa domowego i elektroniki użytkowej oraz elektromobilności, ale także do obsługi generatorów ciepła na prąd, takich jak pompy ciepła. Zasobniki Vitocharge sparowane z fotowoltaiką zapewniają jeszcze większą samowystarczalność. Dostarczają one bowiem energię elektryczną także wtedy, gdy nie świeci słońce.

Ponadto energia słoneczna może być wykorzystywana do ogrzewania. Jeśli technologia instalacji uwzględnia energię słoneczną, to uzyskaną energię można wykorzystać do podgrzewu ciepłej wody użytkowej i do kombinowanego wspomagania ogrzewania. Połączenie systemów akumulacyjnych z kolektorami słonecznymi Vitosol umożliwia w podobny sposób optymalne wykorzystanie ciepła, dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Technika systemowa firmy Viessmann umożliwia także łączenie energii odnawialnej i paliw kopalnych. Ułatwia to przejście na zrównoważone rozwiązania całościowe. W systemach hybrydowych innowacyjny menedżer energii Hybrid Pro Control sprawia, że system sterowania automatycznie wybiera najbardziej efektywny tryb pracy - konwencjonalny lub generator ciepła ze źródeł odnawialnych. Następnie system pracuje zgodnie z kryteriami ekonomicznymi lub ekologicznymi, w zależności od potrzeb.

Instalacja wentylacyjna Vitovent 300-W, pompa ciepła Vitocal 300-G, podgrzewacz ciepłej wody użytkowej i zasobnik energii Vitocharge VX3

Łączność ułatwiająca zarządzanie energią

Tradycyjny sposób regulacji temperatury w pomieszczeniu polega na ustawieniu termostatu na grzejniku. Technika systemowa firmy Viessmann stawia jednak na łączność. Dzięki temu wszystkie elementy kompletnego systemu można połączyć ze sobą przez internet i sterować nimi za pomocą aplikacji. Ale łączność nie tylko zwiększa komfort obsługi. Nowe opcje zarządzania energią pomagają odkryć i wykorzystać potencjalne oszczędności. Jeśli zaufany instalator ma dostęp, otrzymuje powiadomienia bezpośrednio przez aplikację serwisową i może szybko zoptymalizować pracę. Poniższy film pokazuje, jak dobrze działa współdziałanie poszczególnych komponentów dzięki cyfrowej sieci, na przykładzie nowego Vitocal z fotowoltaiką i zasobnikiem energii elektrycznej:

Wygodna kontrola systemu przez aplikację

Po połączeniu z siecią Viessmann ViCare oferuje innowacyjne możliwości sterowania - niezależnie od tego, gdzie w danej chwili się Państwo znajdują. Za pomocą aplikacji można np. tworzyć indywidualne harmonogramy ogrzewania oraz monitorować zużycie energii i klimat w pomieszczeniu. Aplikacja umożliwia również korzystanie z Viessmann One Base, platformy łączącej wszystkie urządzenia Viessmann i rozwiązania Smart Home. Za pomocą zintegrowanej funkcji zarządzania energią w aplikacji można zwizualizować przepływy energii w domu - od samodzielnie generowanej energii słonecznej i stanu naładowania akumulatora po samodzielne zużycie. Dzięki temu oszczędzanie energii staje się jeszcze łatwiejsze.

Zalety Viessmann ViCare w skrócie

Zielony znak - zobacz na pierwszy rzut oka, czy wszystko jest w porządku
Prosta, wygodna obsługa systemu grzewczego
Informacje o zbliżających się pracach konserwacyjnych
Bezpośredni dostęp do adresu zapisanego kontrahenta
Zapisuj harmonogramy ogrzewania i automatycznie oszczędzaj koszty energii
Ustaw standardowe funkcje za pomocą jednego przycisku na smartfonie
Wykonawca ma dostęp do wszystkich ważnych informacji
Kompleksowy pakiet wsparcia w zakresie bezpieczeństwa i konserwacji
5 lat gwarancji na cały system z możliwością podłączenia
Zastosowanie systemu Viessmann One Base i Energy Management w opcji

Również konwencjonalny regulator oferuje szeroki zakres funkcji

Dzięki Vitoconnect urządzenia firmy Viessmann, które nie mają jeszcze zintegrowanego interfejsu internetowego, mogą być obsługiwane także przez aplikację. Vitoconnect jest połączony bezpośrednio z regulatorem Vitotronic. Ten ostatni umożliwia jednak kompleksowe i intuicyjne sterowanie małymi kotłami, urządzeniami wiszącymi, kotłami średniej wielkości i pompami ciepła nawet bez internetu. W przypadku Vitotronic 200/300 osiąga się to za pomocą takich funkcji jak:

 • duży podświetlany wyświetlacz graficzny z wielowierszowym widokiem zwykłego tekstu
 • czarno-biały obraz dla dobrego kontrastu
 • pomoc kontekstowa za pomocą przycisku "?
 • graficzne przedstawienie funkcji takich jak krzywa grzewcza, uzysk solarny i czasy przełączania
 • zdalne sterowanie w obudowie o wysokim połysku do obsługi z pomieszczenia mieszkalnego

Programy regulacyjne dla wszystkich wielkości instalacji

Od pojedynczego kotła do instalacji wielokotłowych z centralną rozdzielnią - Viessmann dostarcza perfekcyjnie dopasowane rozwiązania. System regulacji Vitotronic z możliwością komunikacji jest elektronicznym systemem zarządzania dla ekonomicznej i niezawodnej pracy instalacji grzewczej. Wyznacza on standardy w zakresie montażu, obsługi i konserwacji.

Rozbudowa i optymalizacja - akcesoria do kompletnych systemów

Firma Viessmann stwarza optymalne warunki techniczne dla integracji z nowymi i istniejącymi rozwiązaniami kompletnymi. Oznacza to, że generatory ciepła i komponenty takie jak fotowoltaika, kolektory słoneczne, zasobniki lub akcesoria mogą być łatwo dodane w celu optymalizacji całego systemu. Oprócz wysokiej jakości produktów firmy Viessmann oferujemy również komponenty systemowe innych znanych producentów z programem akcesoriów Vitoset. Program obejmuje:

 • Grzejniki
 • Ogrzewanie podłogowe
 • Systemy zmiękczania wody użytkowej
 • Zbiorniki na olej opałowy
 • Akcesoria Vitoset Protect

Szybkie i higieniczne podgrzewanie wody użytkowej

Podgrzewacze wody zapewniają niezawodne zaopatrzenie w ciepłą wodę użytkową lub pełnią rolę magazynów pośrednich ciepła z systemu grzewczego i instalacji solarnej. To nie tylko zwiększa wygodę mieszkańców, ale także poprawia efektywność energetyczną systemu. Dzięki temu, że wytworzone już ciepło nie jest po prostu tracone, lecz może być wykorzystane w późniejszym czasie. Dzięki programowi podgrzewaczy wody Vitocell firma Viessmann oferuje odpowiednie rozwiązanie zasobnika dla każdych wymagań. Do szybkiego i higienicznego podgrzewu ciepłej wody użytkowej w połączeniu z zasobnikami buforowymi wody grzewczej dostępne są moduły świeżej wody firmy Viessmann.

Optymalne wykorzystanie energii cieplnej

Wymienniki ciepła firmy Viessmann szczególnie efektywnie przekazują energię cieplną. Znajdują one zastosowanie w wielu różnych dziedzinach:

 • Do podgrzewania wody basenowej
 • W stacjach przesyłowych sieci ciepłowniczych, do rozdzielania instalacji w systemach grzewczych z ogrzewaniem podłogowym, do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i w systemach solarnych
 • Do pozyskiwania energii grzewczej w połączeniu z parowymi systemami grzewczymi
Vitotrans 200, wymiennik ciepła typu WTT