Niezawodne partnerstwo na przyszłość

Foto: © A._i_I._Kruk / Shutterstock.com

Firma Viessmann rozwinęła się ze specjalisty w dziedzinie techniki grzewczej do dostawcy innowacyjnych rozwiązań systemowych. To znak, jak ważny jest dla nas postęp. Mimo to jesteśmy dumni z naszych korzeni. Dotyczy to również naszego udanego, wielopokoleniowego partnerstwa z instalatorami systemów grzewczych.  

Instalacja wentylacyjna Vitovent 300-W, pompa ciepła Vitocal 300-G, podgrzewacz ciepłej wody użytkowej i zasobnik energii Vitocharge VX3

Wspólne tworzenie innowacyjnych rozwiązań systemowych

Myślimy w kategoriach systemowych. Dlatego poszczególne komponenty techniki grzewczej i klimatyzacyjnej firmy Viessmann są fabrycznie optymalnie do siebie dopasowane. Dzięki temu pracują one niezawodnie i efektywnie nie tylko samodzielnie, ale także jako system. Dzięki temu ułatwiona jest również praca instalatorów, ponieważ poszczególne elementy systemu można łatwo doposażyć i rozbudować. Niezależnie od tego, czy chodzi o montaż nowej instalacji grzewczej u klienta, modernizację istniejącej czy serwisowanie systemu - pomogą Państwu narzędzia i usługi dla partnerów firmy Viessmann.

Korzyści dla Ciebie i Twoich klientów

W ścisłej współpracy z naszymi partnerami pracujemy nad usługami i narzędziami, które oferują zarówno instalatorom, jak i ich klientom prawdziwą wartość dodaną - od generowania ofert i zamawiania komponentów i części zamiennych, aż po uruchomienie i konserwację. Firmy partnerskie Viessmann mogą czerpać korzyści w obszarach:

  • Dostarczanie informacji i doradztwo dla klientów i instalatorów
  • Planowanie i zakup kompletnych systemów oraz części zamiennych
  • Montaż i serwis dla partnerów i ich klientów

Informowanie i doradzanie

Jako nasz partner mają Państwo w każdej chwili dostęp online do ponad 30.000 dokumentów PDF zawierających informacje techniczne o produktach oraz aktualne cenniki. Ponadto do Państwa dyspozycji jest serwis techniczny firmy Viessmann oraz innowacyjne narzędzia, które pomogą Państwu w doradzaniu klientom. Na przykład kalkulator systemów grzewczych Viessmann jest zintegrowany bezpośrednio na Państwa stronie internetowej i automatycznie generuje oferty dla potencjalnych klientów na podstawie ustawionych przez Państwa danych. Podczas późniejszego spotkania z klientem na miejscu można go po prostu dostosować do własnych potrzeb. Za pomocą kontroli opłacalności energetycznej budynku obliczają Państwo potencjalne oszczędności energii i kosztów, jakie może przynieść nowy system grzewczy, co daje optymalną podstawę do doradzania indywidualnym klientom.

Plan i zakup

Jako partner firmy Viessmann mają Państwo dostęp do licznych narzędzi do planowania poszczególnych komponentów, jak i całych systemów grzewczych i wentylacyjnych. Obejmuje to specjalne aplikacje do wymiarowania np. pomp ciepła lub obliczania niezbędnej odległości od sąsiedniego budynku na podstawie poziomu dźwięku. Sklep partnerski firmy Viessmann jest otwarty przez cały czas, aby zapewnić szybką realizację planów. Można znaleźć odpowiednie komponenty, sprawdzić ich dostępność i złożyć zamówienie online - na komputerze, w biurze lub w drodze. Link do Quote Assist jeszcze bardziej ułatwia zamawianie. Nasz niezawodny system logistyczny zapewnia szybką dostawę.

Montaż i serwis

Skuteczna obsługa klienta charakteryzuje się szybką dostępnością w każdej chwili. Viessmann ViGuide nie tylko ułatwia Państwu jako instalatorom rozszerzenie usług w tym zakresie, ale także pozwala zaoszczędzić cenny czas. Jeśli instalacja grzewcza posiada bramkę, a klient korzysta z aplikacji ViCare, można za pomocą centralnego narzędzia sterowania zdalnie monitorować wszystkie instalacje i w niektórych przypadkach usuwać potencjalne problemy, zanim staną się one widoczne. Dzięki aplikacji części zamiennych można łatwo zarejestrować zainstalowane produkty online. Twoi klienci korzystają wtedy z przedłużenia gwarancji, która rozpoczyna się w tym samym czasie co uruchomienie.

Kompleksowe partnerstwo we wszystkich sektorach

Wspólnie z naszymi firmami partnerskimi chcemy kształtować przyszłość na lepsze. Aby to osiągnąć, polegamy na wszechstronnym partnerstwie. Obejmuje ono również wsparcie dla instalatorów w następujących obszarach:

Niezależni specjaliści doradzają między innymi w zakresie analizy operacyjnej i zarządzania przedsiębiorstwem.

Zapewniamy wsparcie w rozsławianiu Twojej firmy, na przykład w marketingu bezpośrednim i internetowym.

Oferujemy szkolenia w naszych biurach sprzedaży, jak również szerokie możliwości e-learningu.

Wspieramy Cię w pozyskiwaniu nowych klientów i obsłudze zapytań ofertowych.

Imprezy takie jak Viessmann Roadshow i targi branżowe zapewniają bliski kontakt z branżą.

Oszczędność czasu przy pozyskiwaniu klientów

Aby nasi partnerzy mogli skoncentrować się na swoich głównych obszarach działalności, zapewniamy wsparcie w pozyskiwaniu klientów. Poprzez Viessmann Leads otrzymują Państwo kontakty, które są rzeczywiście zainteresowane zakupem. Można nimi szybko i łatwo zarządzać w portalu ViContact. Za każdy zrealizowany zakup otrzymują Państwo punkty, które można wymienić na ekskluzywne imprezy i szkolenia w ramach naszego programu partnerskiego VPlus.

(Foto: © SpeedKingz / Shutterstock.com)

Centrum informacyjne dla partnerów firmy Viessmann

Jako partnerzy firmy Viessmann instalatorzy mają dostęp do naszego PartnerPortalu. Tam dzielą się innowacjami i nowymi rozwiązaniami, a wszystkie usługi i aplikacje są udostępniane w formie pakietowej za pomocą jednego logowania. Można tu również śledzić status zleceń i w ramach funkcji monitorowania wywoływać informacje o systemach klienta online. W poniższym filmie Thomas Heim objaśnia hub, który jest dostępny dla partnerów firmy Viessmann.

Jak zostać partnerem firmy Viessmann

Jeśli są Państwo instalatorami i chcieliby zostać partnerem firmy Viessmann, mogą to Państwo zrobić online w kilku krokach:

  1. Przesłać wypełniony formularz online.
  2. Nasze lokalne biuro handlowe skontaktuje się z Państwem.
  3. Otrzymają Państwo dane dostępowe do naszego PartnerPortal.