Inteligentne technologie i usługi

Poproś o bezpłatną konsultację
Viessmann Vitodens 050-W - sterowanie za pomocą aplikacji ViCare

Efektywne wykorzystanie energii i jednoczesne zwiększenie komfortu. Inteligentne technologie firmy Viessmann właśnie to umożliwiają. Płynnie łączą one produkty, usługi cyfrowe i zawarte w nich systemy zarządzania energią, także poza własną ofertą. W ten sposób Viessmann staje się dostawcą inteligentnych rozwiązań zarówno dla klientów końcowych, jak i partnerów, ułatwiających codzienne życie, a jednocześnie pomagających rozpoznać i wykorzystać potencjalne oszczędności. Są to kluczowe punkty dla osiągnięcia naszego celu: kształtowania przestrzeni życiowej dla przyszłych pokoleń.

Integracja systemu grzewczego z inteligentnym domem

Inteligentne połączenie usług budowlanych w sieć ma wiele zalet. Automatyzacja procesów i sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu oznacza znaczny wzrost komfortu. Inteligentny dom oferuje również potencjał oszczędności energii. Potencjał ten jest szczególnie duży w przypadku techniki grzewczej. Wynika to z faktu, że znaczna część zużycia energii w gospodarstwie domowym przypada na wytwarzanie ciepła. Nowoczesne systemy grzewcze firmy Viessmann zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w Smart Home. Można nimi sterować za pomocą aplikacji, ustawiać na tryby energooszczędne i informować mieszkańców i handlowców o stanie technicznym.

Aplikacje Viessmann dla użytkowników i partnerów

Minęły już czasy, gdy temperaturę w pomieszczeniu trzeba było ustawiać na termostatycznym zaworze grzejnikowym. Dzięki aplikacjom firmy Viessmann można niezależnie od miejsca pobytu sterować całą instalacją grzewczą - czy jest to instalacja domowa, czy też coś bardziej złożonego. Nie tylko właściciele instalacji mogą korzystać z takich aplikacji jak ViCare. Firma Viessmann stworzyła również inteligentne aplikacje dla partnerów, które ułatwiają codzienną pracę. Na przykład aplikacja ViGuide umożliwia zdalną konserwację i regulację określonych parametrów, eliminując konieczność czasochłonnych wizyt na miejscu.

Większa efektywność dzięki Energy Management

Viessmann Energy Management umożliwia śledzenie przepływu energii w domu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu właściciele instalacji elektrycznych i cieplno-elektrycznych mogą śledzić własną produkcję i zużycie energii elektrycznej. Dzięki temu można łatwiej odkryć i wykorzystać potencjał optymalizacji pracy. Zarządzanie energią jest dostępne poprzez aplikację Viessmann ViCare. Aplikacja pokazuje użytkownikowi takie informacje, jak aktualna samowystarczalność i samozużycie oraz ileCO2 produkuje i oszczędza system energetyczny.

Viessmann One Base

One Base umożliwia bezproblemowe połączenie wszystkich systemów i rozwiązań Smart Home firmy Viessmann w jedno rozwiązanie klimatyczne i energetyczne. Bez problemu możliwa jest również późniejsza rozbudowa, na przykład poprzez integrację dodatkowych produktów, cyfrowych usług Viessmann lub modernizacji. Dzięki temu One Base jest szczególnie przyszłościowy i wygodny. Sterowanie jest łatwe za pośrednictwem aplikacji ViCare. Można również korzystać z asystentów głosowych, takich jak Amazon Alexa.

Rozwiązania dla twórców inteligentnych domów

API firmy Viessmann (Application Programming Interface) umożliwia użytkownikom końcowym i przedsiębiorstwom z różnych branż dostęp do szerokiej gamy danych o systemach grzewczych Viessmann w celu opracowania własnych rozwiązań dla inteligentnych domów lub zintegrowania ich z aplikacjami innych firm.

Dzięki naszemu API programiści mogą tworzyć rozwiązania, które zwiększają komfort i dobre samopoczucie, pomagając jednocześnie w tworzeniu przestrzeni życiowych przyszłości. Udostępnienie tych danych naszym klientom i partnerom wzmacnia motto firmy Viessmann "co-creation".