Podgrzewacze wody w budynkach mieszkalnych

Poproś o bezpłatną konsultację

W zależności od liczby mieszkańców i ich nawyków konsumpcyjnych, zapotrzebowanie na ciepłą wodę w budynkach mieszkalnych może być bardzo zróżnicowane. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który należy uwzględnić przy planowaniu zaopatrzenia w ciepłą wodę. W przypadku centralnego zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową, ważną rolę odgrywa również generator ciepła. Oprócz wody grzewczej podgrzewa on wtedy również wodę pitną. Centralne podgrzewanie ciepłej wody użytkowej nie zawsze jest jednak możliwe. Jeśli np. potrzebna jest tylko niewielka ilość ciepłej wody lub tylko sporadycznie, dobrą alternatywą są zdecentralizowane podgrzewacze wody. Aby sprostać różnym potrzebom i okolicznościom, firma Viessmann oferuje szeroki asortyment podgrzewaczy pojemnościowych i pojemnościowych podgrzewaczy wody. Różnorodność pojemności i konstrukcji zapewnia niezawodne i energooszczędne zaopatrzenie w wodę w każdym budynku mieszkalnym.

Połączenie z kolektorami słonecznymi w systemie grzewczym

Jeżeli planowane jest podłączenie do instalacji grzewczej, to zasobniki c.w.u. i zasobniki buforowe wody grzewczej Viessmann Vitocell oferują Państwu szerokie możliwości. Można je łączyć zarówno z klasycznymi kotłami kondensacyjnymi, jak i generatorami ciepła opartymi na odnawialnych źródłach energii. Obok pomp ciepła i kotłów na paliwa stałe możliwe jest także połączenie z instalacją solarną. Pozwala to na wykorzystanie swobodnie dostępnej energii słonecznej do podgrzewania wody na codzienne potrzeby, a także do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Włączając kolektory słoneczne do systemu grzewczego, można pokryć około 60 procent rocznego zapotrzebowania na ciepło do podgrzewu c.w.u. i 20 do 30 procent zapotrzebowania na ciepło. W ten sposób oszczędza się energię i jednocześnie obniża koszty ogrzewania.

Jak dobrać odpowiedni do potrzeb podgrzewacz wody?

Jak duża powinna być pojemność Państwa zasobnika c.w.u. lub zasobnika buforowego wody grzewczej i na co należy zwrócić uwagę przy połączeniu z instalacją solarną? W takich pytaniach pomogą Państwu nasi partnerzy. Jeśli przed niezobowiązującą konsultacją chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o programie produktów firmy Viessmann, pomocny będzie katalog produktów. Za pomocą funkcji filtrowania można zawęzić wybór, na przykład według obszaru zastosowania. Aby uzyskać szczegółowe propozycje produktów, polecamy wyszukiwarkę produktów.

Pojemnościowe podgrzewacze wody użytkowej jako urządzenia uniwersalne

Pojemnościowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej Vitocell 100-W z gazowym kotłem wiszącym Vitodens 100-W

Pojemniki CWU magazynują wodę pitną i grzewczą, która została podgrzana przez podłączony system grzewczy i udostępniają ją w razie potrzeby. Skuteczna izolacja cieplna zapewnia energooszczędną pracę i wysoki komfort dla mieszkańców domu. Różne wzory i wielkości sprawiają, że pojemnościowe podgrzewacze wody użytkowej Viessmann Vitocell mają wszechstronne zastosowanie. W przypadku ograniczonej przestrzeni do dyspozycji są podgrzewacze montowane pod kotłem. Oferują one wystarczająco dużo miejsca, aby na górze można było zamontować kocioł kondensacyjny. Z kolei przy większym zapotrzebowaniu idealnie sprawdzają się stojące pojemnościowe podgrzewacze wody użytkowej firmy Viessmann.

Zalety pojemnościowych podgrzewaczy wody użytkowej w skrócie

 • Niezawodne zaopatrzenie w wodę grzewczą i ciepłą wodę użytkową
 • Skuteczna izolacja cieplna zapewniająca wysoką efektywność energetyczną
 • Dostępne są różne wielkości i wykonania
 • Możliwość łączenia z wszystkimi systemami grzewczymi
 • Możliwość rozbudowy do systemu ładowania zasobników

Zasobniki buforowe wody grzewczej dla systemu grzewczego

Zasobniki buforowe wody grzewczej firmy Viessmann zapewniają efektywną pracę instalacji grzewczej. Magazynują one nadwyżkę ciepła i udostępniają ją w późniejszym czasie. Jeśli z systemem grzewczym zintegrowana jest instalacja solarna, ten rodzaj zasobnika jest niezbędny. Dzięki niemu energia cieplna może być wykorzystywana nawet wtedy, gdy nie świeci słońce. Dzięki zasobnikowi buforowemu Viessmann z możliwością pracy w wielu trybach można magazynować nie tylko ciepło z instalacji solarnej, ale także ciepło z innych generatorów ciepła. W połączeniu z modułem świeżej wody możliwe jest również podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Zalety zasobników buforowych wody grzewczej w skrócie

 • Magazynowanie ciepła do późniejszego wykorzystania
 • Zwiększona efektywność instalacji solarnych i grzewczych
 • Systemy wielozadaniowe dla kilku generatorów ciepła
 • Możliwość dodania modułów świeżej wody
 • Możliwość połączenia z wszystkimi systemami grzewczymi

Moduły świeżej wody do higienicznego podgrzewu c.w.u.

Po dodaniu modułu świeżej wody zasobnik buforowy wody grzewczej może dostarczać również ciepłą wodę użytkową. Połączenie tych dwóch komponentów stanowi więc alternatywę dla klasycznego podgrzewacza c.w.u. Ponieważ woda jest podgrzewana tylko wtedy, gdy jest to konieczne, dzięki zasadzie natychmiastowego podgrzewania wody, jest to szczególnie higieniczne. Moduły wody świeżej Viessmann Vitotrans to wstępnie zmontowane, kompaktowe urządzenia, które można łatwo zamontować na ścianie lub bezpośrednio na zasobniku buforowym. Optymalnie dopasowane do siebie komponenty zapewniają stałą temperaturę wody nawet przy różnym natężeniu poboru.

Zalety modułów świeżej wody w skrócie

 • Podgrzewanie wody użytkowej za pomocą zasobnika buforowego
 • Szczególnie higieniczne dzięki zasadzie natychmiastowego podgrzewania wody
 • Łatwy montaż na ścianie lub na zasobniku
 • Stała temperatura wody
 • Możliwość zastosowania w niskotemperaturowych systemach grzewczych

Elektryczne systemy c.w.u. do zaopatrzenia zdecentralizowanego

Przepływowy podgrzewacz wody Vitotherm E15 mini

Zdecentralizowane elektryczne systemy c.w.u. dostarczają ciepłą wodę na żądanie. Zapewnia to wysoki komfort, jest higieniczne i utrzymuje koszty energii elektrycznej na niskim poziomie. Ponadto, ponieważ systemy są podłączone bardzo blisko punktów poboru, można zapobiec stratom ciepła z przewodów rurowych. Dzięki temu elektryczne ogrzewanie ciepłej wody użytkowej jest energooszczędne. Elektryczne podgrzewacze wody Vitotherm firmy Viessmann nie wymagają konserwacji i są łatwe w montażu. Podczas gdy podgrzewacze przepływowe podgrzewają niewielkie ilości wody z dokładnością do jednego stopnia, małe i ścienne podgrzewacze pojemnościowe mieszczą nieco większe ilości.

Zalety elektrycznych podgrzewaczy wody w skrócie

 • Szybkie i higieniczne zaopatrzenie w ciepłą wodę użytkową
 • Zapobieganie stratom ciepła
 • Prosta instalacja i konserwacja
 • Woda podgrzewana dokładnie do określonego stopnia
 • Dostępne w wielu stopniach mocy, rozmiarach i kolorach