Znajdź szybko i łatwo odpowiednie produkty firmy Viessmann

Foto: © goodluz / Shutterstock.com

Od ponad 100 lat firma Viessmann jest synonimem innowacyjnej techniki grzewczej. Postęp techniczny był zawsze integralną częścią naszego DNA. Świadczy o tym również zmiana naszej oferty produktowej. Kiedyś koncentrowaliśmy się na tradycyjnych generatorach ciepła, takich jak gazowe i olejowe systemy grzewcze, dziś na efektywnych rozwiązaniach systemowych w zakresie ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i wytwarzania energii. Ważną rolę w tym rozwoju odgrywa również rosnące znaczenie energii odnawialnej w celu sprostania wyzwaniom klimatycznym. Jako producent jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności. Dlatego przy opracowywaniu nowych produktów firmy Viessmann bardziej niż kiedykolwiek stawiamy na odnawialne źródła energii. Dzięki wyszukiwarce produktów udostępniamy Państwu narzędzie do poruszania się po rosnącym programie produktów i szybszego znalezienia systemu dostosowanego do Państwa potrzeb.

Kilka kroków do nowego systemu

Kompletne rozwiązanie dla nowego budynku lub uzupełnienie istniejącego systemu grzewczego - wiele czynników odgrywa rolę przy wyborze systemu. Oprócz warunków konstrukcyjnych i charakterystyki energetycznej budynku, w grę wchodzą również takie aspekty jak efektywność energetyczna, nakłady inwestycyjne i koszty eksploatacji. Nasza wyszukiwarka produktów bierze to wszystko pod uwagę. W kilku krokach pokazuje ona Państwu produkty firmy Viessmann, które naszym zdaniem są dla Państwa odpowiednie. Nie jest konieczna obszerna wiedza techniczna. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat naszych zaleceń dotyczących produktów, mogą Państwo złożyć bezpośredni wniosek o niezobowiązującą konsultację.

To nie może być prostsze

  1. Odpowiedz na kilka pytań
  2. Otrzymaj rekomendacje produktów
  3. Zamów bezpłatną konsultację

Produkty firmy Viessmann - indywidualne rozwiązania systemowe

Produkty firmy Viessmann - indywidualne rozwiązania systemowe

Firma Viessmann stawia wysokie wymagania jakościowe dla wszystkich swoich produktów. Należy przy tym pamiętać, że są one optymalnie dopasowane i można je łączyć ze sobą, tworząc rozwiązania systemowe. Nie ma znaczenia, o jaki obszar zastosowania chodzi. Program produktów firmy Viessmann oferuje rozwiązania zarówno dla budownictwa mieszkaniowego, jak i dla handlu i przemysłu. Obok systemów dla energooszczędnych nowych budynków istnieją również możliwości dla niezmodernizowanych budynków istniejących. Nasze usługi cyfrowe zapewniają wysoki komfort obsługi oraz proste i efektywne zarządzanie energią. Produkty firmy Viessmann w skrócie:

Ogrzewanie energią ekologiczną

Pompy ciepła wykorzystują do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń swobodnie dostępną energię z powietrza, gruntu lub wody. Jest to rozwiązanie efektywne energetycznie i przyjazne dla klimatu - zwłaszcza, gdy energia elektryczna potrzebna do pracy pochodzi z zainstalowanej na miejscu instalacji fotowoltaicznej.

Ogrzewanie gazowe

Dzięki zaawansowanej technice kondensacyjnej szczególnie efektywnie wykorzystywane są paliwa kopalne - gaz ziemny i LPG. Gazowe systemy grzewcze firmy Viessmann dostosowują się automatycznie także do różnych rodzajów gazu. Możliwe są mieszanki zarówno biogazu, jak i wodoru.

Ogrzewanie olejem

Aby efektywnie wykorzystać energię zgromadzoną w paliwach kopalnych, firma Viessmann stosuje również produkty z techniką kondensacyjną. Dzięki takim opcjom jak eksploatacja z paliwami ekologicznymi i kombinacja z generatorem ciepła odnawialnego olejowe systemy grzewcze są przyszłościowe.

Ogrzewanie z kilkoma generatorami ciepła

W hybrydowym systemie grzewczym połączone są różne generatory ciepła, na przykład kocioł gazowy i pompa ciepła. W zależności od wybranego kierunku, innowacyjna regulacja firmy Viessmann zapewnia szczególnie oszczędną lub niskoemisyjną pracę.

Ogrzewanie drewnem

Ponieważ podczas spalania wydziela się tylko tyle CO2, ile drzewa wchłonęły w okresie wzrostu, ogrzewanie polanami i peletami jest neutralne dla klimatu. Zaletą kotłów na paliwo stałe są również stałe ceny paliwa - zwłaszcza jeśli paliwo jest pozyskiwane regionalnie.

Wytwarzanie prądu podczas ogrzewania

Ogniwa paliwowe wykorzystują zasadę kogeneracji. Oznacza to skojarzoną produkcję ciepła i energii elektrycznej, co zwiększa stopień samowystarczalności użytkownika. Do produkcji wodoru niezbędnego do pracy potrzebne jest jedynie przyłącze gazowe.

Wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej

Jeśli orientacja dachu jest właściwa, a samozużycie energii jest stosunkowo wysokie, na przykład dlatego, że budynek posiada system ogrzewania oparty na energii elektrycznej, wówczas szczególnie opłaca się instalacja fotowoltaiczna. Urządzenia magazynujące zapewniają optymalną dostępność energii słonecznej przez cały czas.

Wytwarzanie ciepła z energii słonecznej

Energia wytwarzana przez kolektory słoneczne może być wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub wspomagania centralnego ogrzewania. Systemy solarne uzupełniają istniejące systemy grzewcze i zmniejszają zarówno koszty energii, jak i emisję CO2.

Magazynowanie energii grzewczej i ciepłej wody użytkowej

Podgrzewacze wody firmy Viessmann umożliwiają centralne i zdecentralizowane zaopatrzenie w ciepłą wodę użytkową. Podczas gdy pojemnościowe i elektryczne podgrzewacze wody zapewniają zorientowane na zapotrzebowanie zaopatrzenie w ciepłą wodę, to zasobniki buforowe zwiększają efektywność systemów grzewczych.

Wentylacja i oszczędność energii

Centralne i zdecentralizowane systemy wentylacyjne zmniejszają wilgotność powietrza, a tym samym zapobiegają rozwojowi pleśni. Filtry zapewniają wysoką jakość powietrza. Dzięki odzyskiwaniu ciepła z powietrza wywiewanego produkty firmy Viessmann odciążają także instalację grzewczą.

Ukierunkowane wyszukiwanie produktów i doradztwo firmy Viessmann

Foto: © LightField Studios / Shutterstock.com

Jeśli przeprowadziliście już Państwo badania i wiecie, jaki system grzewczy jest odpowiedni dla Waszej indywidualnej sytuacji, polecamy nasz katalog produktów. Tam można filtrować według określonych kryteriów, jak np. źródło energii. Na stronach poszczególnych produktów firmy Viessmann znajdą Państwo obszerne informacje na temat danych technicznych, możliwych obszarów zastosowania i obsługi. Do planowania w indywidualnej sytuacji służą nasi partnerzy handlowi. Wspólnie z Państwem znajdą oni odpowiednie produkty firmy Viessmann i zajmą się montażem, a w razie potrzeby także późniejszą konserwacją systemu.

Porady dotyczące ogrzewania i oszczędzania energii

Oprócz wyczerpujących informacji o produktach firmy Viessmann oferujemy Państwu również liczne poradniki na temat ogrzewania i oszczędzania energii. Pomocne wskazówki znajdą Państwo tutaj i w innych miejscach:

Inteligentne rozwiązania energetyczne dla Twojego domu

Produkty firmy Viessmann są zaprojektowane do pracy w systemie. Aby optymalnie wykorzystać energię i zapewnić wysoki komfort użytkowania, oferujemy różne inteligentne technologie zarządzania energią. Dzięki aplikacjom Viessmann można na przykład na bieżąco kontrolować zużycie energii i klimat w pomieszczeniu oraz sterować systemem grzewczym za pomocą smartfona lub asystenta głosowego. GridBox umożliwia połączenie komponentów wykorzystujących energię elektryczną, jak np. system fotowoltaiczny, z generatorem ciepła, co stwarza idealne warunki do efektywnego wykorzystania energii. Dzieje się tak, ponieważ oprócz funkcji wizualizacji zużycia dostępne są różne opcje optymalizacji.