Ogrzewanie hybrydowe - dla przyszłościowego miksu energetycznego

Zamów konsultację z ekspertem już teraz

Kompaktowe urządzenia hybrydowe firmy Viessmann łączą w jednym urządzeniu dwa źródła energii: wysokoefektywne z nowoczesnym kotłem kondensacyjnym na gaz lub olej oraz z pompą ciepła na źródła odnawialne poprzez darmową energię ekologiczną. Inteligentny manager energii Hybrid Pro Control może automatycznie wybrać najkorzystniejszy i najbardziej efektywny tryb pracy.

System hybrydowy oferuje największą możliwą elastyczność

Jeśli chodzi o energię i ogrzewanie, istnieje wiele rozwiązań. Decyzja o wyborze takiego czy innego systemu grzewczego nie jest łatwa. Jedno jest pewne: ceny paliw kopalnych i energii elektrycznej podlegają silnym wahaniom w dłuższym okresie czasu. Dlatego tym lepiej, że nie trzeba polegać na jednym źródle energii do ogrzewania, lecz można zainwestować w przyszłościowy system hybrydowy.

W urządzeniach hybrydowych dwa niezależne generatory ciepła są zintegrowane w jednym urządzeniu: gazowy lub olejowy kocioł kondensacyjny jest połączony z elektryczną pompą ciepła, która pobiera większość energii z powietrza lub wody. Taka mieszanka energii łączy energię "odnawialną" z "wysokowydajną" i zapewnia największą możliwą swobodę korzystania ze źródła energii, które w danym momencie jest najbardziej przystępne cenowo. Ustawienia jednostki sterującej można dostosować do każdej sytuacji na rynku energii, tak aby przy wahaniach cen energii zawsze wybierać najbardziej przystępny i wydajny tryb pracy.

Zarówno wysoce wydajne, jak i odnawialne

Pompy ciepła firmy Viessmann oferują wysoki stopień efektywności, co jest pomocne nie tylko w kwestii ekonomii. Dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii z otoczenia oszczędzają Państwo również cenne zasoby i redukują emisję CO₂. W połączeniu z wysokoefektywnymi kotłami kondensacyjnymi firmy Viessmann można zawsze liczyć na osiągnięcie ekonomicznej pracy, która zużywa mniej energii.

Dzięki temu podczas eksploatacji zawsze uzyskuje się optymalne połączenie energii odnawialnej i konwencjonalnej. Inteligentny system Hybrid Pro Control można ustawić indywidualnie, tak aby w każdej chwili wybrać bardziej efektywny, a tym samym tańszy generator ciepła. Stale zmieniające się ceny energii nie będą już nigdy problemem.

Hybrid Pro Control - inteligentny menedżer energii

Systemy grzewcze są zwykle regulowane w zależności od temperatury w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Inteligentny menedżer energii Hybrid Pro Control myśli z wyprzedzeniem i reguluje system za pomocą zmiennych ustawień. Możesz dostosować te ustawienia do swoich potrzeb i zmienić je w dowolnym momencie:

 • Ceny energii.
 • Emisja CO₂
 • Samozużycie
 • Efektywność energetyczna
 • Zapotrzebowanie na ciepło
Hybrid Pro Control manager hybrydowy

Właściwy mix energetyczny dla efektywnej pracy

Dzięki Hybrid Pro Control jednostka sterująca rozpoznaje np. jak długo pompa ciepła będzie w stanie samodzielnie pokryć całe zapotrzebowanie na ciepło. W przypadku przekroczenia tego czasu, wezwie ona wtedy wsparcie z modułu kondensacyjnego. Hybrid Pro Control automatycznie określa czas i odpowiednio reaguje: wykorzystuje aktualnie ustalone ceny energii elektrycznej i gazu lub oleju, aby obliczyć, który rodzaj paliwa może być w danym momencie wykorzystywany najbardziej efektywnie. Jednak Hybrid Pro Control nigdy nie traci z oczu efektywności systemu jako całości. Jeśli jeden z generatorów ciepła jest mniej ekonomiczny niż drugi według wybranej wartości referencyjnej, zostaje wyłączony.

Hybrid Pro Control

Wydajny czy odpowiedzialny za środowisko? Wygodny, bez względu na wszystko

Wybór należy do Ciebie System hybrydowy może być prowadzony zarówno z nastawieniem na odpowiedzialność za środowisko, jak i na efektywność kosztową. Wystarczy go skonfigurować: Hybrid Pro Control robi resztę.

 1. Praca ekonomiczna
  Jak najbardziej ekonomiczna: w zależności od cen energii i wersji systemu, w trybie ekonomicznym można zaoszczędzić do 40 procent kosztów ogrzewania.

 2. Trybekologiczny
  Dodatkowa korzyść dla środowiska: to ustawienie zapewnia pracę systemu z najniższą emisją CO₂ na kWh energii cieplnej. Niezależnie od tego, czy wybrano tryb ekonomiczny czy ekologiczny, funkcja "tryb komfortowy" będzie zawsze priorytetowo traktować podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Skorzystaj z tych korzyści

W przyszłości zawsze będziesz ogrzewał swój dom w sposób hybrydowy, korzystając z najbardziej przystępnego źródła energii.
Są one już teraz gotowe na rynek energii elektrycznej przyszłości (SmartGrid ready).
Otrzymują one wysokie dotacje państwowe w ramach federalnego finansowania budynków energooszczędnych (BEG).
Urządzenia hybrydowe są dostępne do stosowania z gazem lub olejem oraz do doposażenia w celu dostosowania do wszelkich wymagań.
Całkowicie prefabrykowany system, który zajmuje najmniejszą możliwą ilość miejsca
Najlepsza ocena ErP: A++

Przy obliczaniu najbardziej opłacalnego trybu pracy, menedżer energii Hybrid Pro Control uwzględnia również energię elektryczną wytwarzaną na miejscu przez system fotowoltaiczny.

Informacje o produktach fotowoltaicznych

Nawet gdy jesteś poza domem, zawsze masz dostęp do swojej instalacji grzewczej i jej elementów sterujących. Wygodny nadzór nad wszystkim online. Bezpłatna aplikacja Vitotrol Plus daje bezpieczny i łatwy dostęp do instalacji przez smartfon lub tablet.

Ogrzewanie hybrydowe - optymalne połączenie odnawialnych i konwencjonalnych źródeł energii

Viessmann łączy wysokoefektywną technikę kondensacyjną z wykorzystaniem darmowej energii ekologicznej. Kompaktowe urządzenie hybrydowe Vitocaldens 222-F umożliwia znalezienie optymalnej kombinacji odnawialnych i konwencjonalnych źródeł energii. Jeśli chodzi o doposażenie istniejących kotłów kondensacyjnych w darmową energię ze środowiska, Viessmann ma dla Państwa odpowiedni system: hybrydową pompę ciepła Vitocal 250-SH można połączyć z wiszącym lub stojącym kotłem kondensacyjnym.