Olejowe ogrzewanie hybrydowe - elastyczne wykorzystanie źródeł energii

Zamów konsultację z ekspertem
Viessmann Vitocal 250-S

Jeśli chodzi o energię i ogrzewanie, istnieje wiele rozwiązań. Decyzja o wyborze takiego czy innego systemu grzewczego nie jest łatwa. Jedno jest pewne: ceny paliw kopalnych - oleju i gazu - oraz energii elektrycznej podlegają w dłuższej perspektywie silnym wahaniom. Dlatego tym lepiej, że nie trzeba polegać na jednym źródle energii do ogrzewania, lecz można zainwestować w przyszłościowe rozwiązanie hybrydowe.

Olejowy kocioł kondensacyjny plus pompa ciepła

Firma Viessmann łączy wysokoefektywną olejową technikę kondensacyjną z wykorzystaniem darmowej energii ekologicznej. Ta mieszanka energetyczna jest zarówno odnawialna, jak i wysoce efektywna, co daje użytkownikom największą możliwą swobodę korzystania z bardziej korzystnego w danym momencie źródła energii - odnawialnej energii środowiska lub oleju.

Ustawienia jednostki sterującej można dostosować do każdej sytuacji na rynku energii, tak aby przy wahaniach cen energii zawsze wybierać najbardziej przystępny i wydajny tryb pracy.

Ogrzewanie hybrydowe - przyszłościowy mix energetyczny

Olejowe urządzenia hybrydowe

Jeśli chodzi o doposażenie istniejących olejowych kotłów kondensacyjnych w bezpłatną energię ekologiczną, firma Viessmann ma dla Państwa odpowiedni system: powietrzną pompę ciepła typu split Vitocal 250-S można połączyć z olejowym kotłem kondensacyjnym w wersji wiszącej lub stojącej.