Stop SMOG Car

Działamy na pierwszej linii walki ze smogiem!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów firma Viessmann aktywnie angażuje się w walkę o czyste powietrze. Specjalnie na ten cel zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy nowego typu  Infomobil -  „Stop SMOG Car”, jeżdżący po Polsce szkoleniowy pojazd z ekologicznymi urządzeniami grzewczymi:  pompą ciepła  powietrze/woda  Vitocal 200-A, najnowszym kondensacyjnym  kotłem gazowym  Vitodens 200-W  oraz  panelami fotowoltaicznymi  i oczyszczaczem powietrza  HL-OP-15.

W porozumieniu z lokalnymi firmami partnerskimi i w ustalonych wcześniej terminach nasi doradcy handlowi będą jeździć po wszystkich regionach kraju, gdzie na żywo instalatorzy oraz użytkownicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi oraz zasięgnąć praktycznej wiedzy na tematy związane z nowoczesną techniką grzewczą oraz jej wpływem na środowisko naturalne. W pojeździe znajduje się modelowy, działający system grzewczy do produkcji ciepłej wody użytkowej zasilany na miejscu energią ze słońca.

Prezentacja Stop Smog Car. Koniecznie zobacz!

Czujnik jakości powietrza Airly

Wyjątkowym rozwiązaniem w pojeździe jest zamontowany czujnik zanieczyszczenia powietrza, który na bieżąco informuje użytkowników o aktualnym stanie powietrza w danym miejscu/miejscowości. Licznik połączony jest on-line z siecią czujników (Airly) w całej Polsce, dzięki czemu użytkownicy końcowi mogą poznać aktualne warunki w miejscu prowadzonej prezentacji (szkolenia, konferencje, lokalne imprezy targowe).

Viessmann od lat wspiera działania na rzecz walki ze smogiem.

Polska jest obecnie jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów w Unii Europejskiej. Z powodu smogu każdego roku umiera około 45 tysięcy osób. Największe zagrożenie dla zdrowia stanowi tzw. niska emisja, za którą odpowiadają stare piece.

Kotły na węgiel stanowią duże obciążenie nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla finansów. Według badań GUS: 20% naszych dochodów jest przeznaczanych na pokrycie kosztów energii. To jeden z najwyższych wskaźników w Europie. Również zapotrzebowanie na energię cieplną budynków jest dużo wyższe niż w innych europejskich krajach.

Modernizacja przestarzałych systemów grzewczych i coraz szersze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budownictwie jest rozwiązaniem tej palącej kwestii. Jesteśmy świadomi zagrożeń, jakie niesie ze sobą wysokie zanieczyszczenie powietrza w Polsce, dla życia i zdrowia nas i naszych dzieci. To najwyższy czas, by zacząć działać!    

Wymieniając swój stary piec na nowy:

  • dbasz o zdrowie swoich bliskich,
  • zyskujesz bezpieczne i komfortowe ogrzewanie,

Dlaczego Viessmann?

  • jesteśmy firmą z tradycjami – od 25 lat działamy na rynku polskim,
  • posiadamy zaplecze techniczne i doradców do Twojej dyspozycji 24h,
  • oferujemy kompleksową obsługę sprawdzonych Partnerów Handlowych,
  • gwarantujemy jakość, doświadczenie i dbałość o szczegóły.

Kontaktując się z naszymi Partnerami Handlowymi:

  • otrzymasz gwarancję kompleksowej obsługi,
  • pomogą w wypełnieniu wniosku o dotację,
  • dobiorą optymalne urządzenie,
  • przygotują najkorzystniejszą ofertę.