Systemy grzewcze dla obiektów użytkowych

Poproś o bezpłatną konsultację

Znajdź właściwy system grzewczy

Oferta firmy Viessmann obejmuje różnorodne systemy grzewcze dla obiektów użytkowych. Aby uzyskać dobry przegląd oferty, warto zajrzeć do naszego katalogu produktów. Za pomocą filtrów, takich jak obszar zastosowania i źródło energii, można sortować i wyświetlać pożądane wyniki. Wyszukiwarka produktów oferuje również możliwość wyszukiwania określonych tematów. W kolejnych rozdziałach znajdą Państwo również przegląd systemów grzewczych przeznaczonych specjalnie do zastosowań komercyjnych i przemysłowych. Niezależnie od tego, czy już wiesz, czego chcesz, czy jeszcze nie jesteś zdecydowany, skontaktuj się z nami i poproś o bezpłatną konsultację.

Pompy ciepła dla obiektów użytkowych

Pompy ciepła Viessmann Vitocal do zastosowań komercyjnych i przemysłowych umożliwiają wykorzystanie darmowej energii środowiska. Do zastosowań komercyjnych i przemysłowych Viessmann oferuje pompy ciepła solanka/woda, powietrzne pompy ciepła i  pompy ciepła dużej mocy. Istnieje również możliwość zastosowania lodowych systemów magazynowania energii. Pompy ciepła solanka/woda wykorzystują grunt jako źródło energii poprzez kolektory geotermalne lub sondy, natomiast powietrzne pompy ciepła wykorzystują jako podstawowe źródło energii powietrze zewnętrzne ogrzewane przez słońce lub ciepło odpadowe. W przypadku lodowych magazynów energii powietrze zewnętrzne, promieniowanie słoneczne i grunt są wykorzystywane jednocześnie jako źródła ciepła.

Oprócz wytwarzania ciepła, produkty z programu wysokiej mocy charakteryzują się również imponującą wydajnością chłodniczą - na przykład do chłodzenia pomieszczeń do przechowywania żywności i klimatyzacji obszarów produkcyjnych. Pompy ciepła o mocy do 600 kW nadają się również do montażu w trudno dostępnych miejscach i mogą być skonfigurowane jako systemy dwufunkcyjne. Gazowe i olejowe kotły kondensacyjne pokrywają obciążenia szczytowe.

Systemy solarne

Systemy solarne firmy Viessmann są idealnym uzupełnieniem dla ogrzewania ciepłej wody użytkowej i wspomagania wytwarzania ciepła. Dzięki szerokiej ofercie kolektorów firma Viessmann oferuje elastyczne i indywidualne rozwiązania dla każdego zastosowania. Nasze kolektory płaskie i rurowe Vitosol wykorzystują darmową energię słoneczną. Ich wykorzystanie nie tylko odciąża środowisko, ale także zmniejsza koszty ponoszone na zakup i magazynowanie paliwa. Inwestycja w systemy solarne jest więc ekologiczna, ekonomiczna i przyszłościowa. Kolektory znajdują idealne zastosowanie tam, gdzie wytwarzanie ciepła procesowego wymaga niskiego poziomu temperatury.

Kolektory płaskie nadają się do montażu nad dachem, integracji z dachem oraz do montażu na wspornikach kolektorów. Opatentowana przez firmę Viessmann przełączana warstwa absorpcyjna chroni wysokowydajne kolektory płaskie przed przegrzaniem i stagnacją. Absorbery naszych kolektorów próżniowych przekonują swoją zdolnością do przechwytywania szczególnie dużej ilości energii słonecznej, zapewniając tym samym wysoki poziom efektywności. Próżnia zapewnia tutaj szczególnie skuteczną izolację termiczną. Kolektory rurowe są w stanie przetworzyć nawet niskie poziomy promieniowania słonecznego na ciepło użytkowe.

Viessmann oferuje kompletne systemy dla zastosowań komercyjnych i przemysłowych. Program obejmuje efektywne systemy grzewcze dla wszystkich źródeł energii - kotły średniej wielkości oraz kotły przemysłowe/komunalne na gaz, olej, biomasę lub ciepło ekologiczne. Produkty firmy Viessmann zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ekonomiczne zaopatrzenie w ciepło, parę, chłód i prąd. W ofercie znajdują się urządzenia o mocy do 44 megawatów. Viessmann wspiera każdy projekt kompleksową ofertą usług, od planowania i montażu po serwis posprzedażowy. Ponadto z firmą Viessmann mogą Państwo opracować i zrealizować własne, zintegrowane koncepcje energetyczne dla przemysłu wytwórczego, usługodawców i przemysłu. Dla każdego projektu opracowywane są indywidualnie dla klienta z jednej ręki skoordynowane komponenty i systemy.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w budowie kotłów średniej wielkości i kotłów przemysłowych/komunalnych oraz najnowszej technologii produkcji w naszych zakładach produkcyjnych, firma Viessmann zapewnia wysoką jakość i wyróżnia się jako technologiczny prekursor rozwiązań systemowych. Systemy grzewcze firmy Viessmann odznaczają się wysoką niezawodnością działania i długim okresem użytkowania.

Kotły na paliwo stałe

Portfolio produktów firmy Viessmann w zakresie kotłów na paliwa stałe obejmuje: Kotły na pelet, kotły na polana i kotły na zrębki. Zrębki to małe kawałki naturalnego drewna, z korą lub bez. Pelety natomiast są sprasowaną formą biomasy o wysokiej wartości opałowej. Są one produkowane w dużych ilościach jako produkt odpadowy w przemyśle drzewnym.

Biomasa drzewna jest praktycznie neutralnym węglowo źródłem energii, ponieważ emitowane jest tylko tyleCO2, ile drzewo wcześniej zużyło podczas swojego wzrostu. Ponadto, drewno jako paliwo krajowe jest niedrogie, zwłaszcza jeśli może być pozyskiwane regionalnie, i nie podlega dużym wahaniom cen. Nasze kotły na biomasę wyróżniają się wysoką niezawodnością działania i sprawnością. Osiągają sprawność powyżej 90 procent i są oszczędne w zużyciu, co zapewnia niskie koszty ogrzewania.

Gazowe kotły grzewcze do 2000 kilowatów

Gazowe kotły kondensacyjne i niskotemperaturowe kotły gazowe Viessmann Vitodens do zastosowań przemysłowych i gospodarczych dostępne są w mocach do 2000 kilowatów. Wyróżniają się one bardzo ekonomiczną, czystą i niezawodną pracą. Mają również imponująco długą żywotność. Wysokiej jakości komponenty systemów grzewczych są dopasowane do siebie i bezproblemowo współpracują ze sobą już w fabryce. Na szczególną uwagę zasługuje palnik gazowy MatriX - kamień milowy w technice grzewczej firmy Viessmann. Wykonany ze stali szlachetnej gazownik MatriX zapewnia długą żywotność, a palnik jest niewrażliwy na wysokie obciążenia temperaturowe.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanej techniki kondensacyjnej gazowe kotły kondensacyjne  Viessmann do zastosowań komercyjnych są w stanie zaoferować optymalne wykorzystanie energii przy jednoczesnym ekonomicznym zużyciu.

Olejowe kotły grzewcze o mocy do 2000 kilowatów

Olejowe kotły kondensacyjne i niskotemperaturowe kotły olejowe firmy Viessmann bazują na niezawodnej, sprawdzonej przez wiele lat technice. Gwarantowana jest również ekonomiczna eksploatacja. Portfolio produktów oferuje szeroki zakres mocy. Są to na przykład olejowe kotły kondensacyjne Viessmann o znamionowej mocy grzewczej do 545 kilowatów. Szczególną zaletą olejowych kotłów kondensacyjnych jest wykorzystanie energii zawartej w gorących gazach, które w przeciwnym razie niewykorzystane wydostałyby się przez komin. Możliwość wykorzystania tego dodatkowego ciepła w dłuższej perspektywie przynosi korzyści dla środowiska i obniża koszty eksploatacji, ponieważ zużywa się mniej paliw kopalnych. Niskotemperaturowe kotły olejowe są szczególnie niezawodne w zastosowaniach, w których występuje duże zapotrzebowanie na ciepło. Dzięki swojej przekrojowej budowie nadają się również do ograniczonych przestrzeni i są łatwe w manewrowaniu.