Zarządzanie energią - Pomiar i kontrola przepływu energii

Odkryj wszystkie funkcje

Zarządzanie energią daje wgląd w czasie rzeczywistym w przepływy energii w domu na smartfonie lub tablecie. Obejmują one wartości dla energii fotowoltaicznej wytworzonej, jak również zużytej na miejscu. np. do obsługi pompy ciepła. Energy Management udostępnia te funkcje dla zasobnika energii Vitocharge VX3, pomp ciepła nowej serii Vitocal 25x-A oraz pomp ciepła w istniejących budynkach z Vitoconnect do roku 2016.

Przyszłościowe i energooszczędne

Zarządzanie energią pomaga oszczędzać zasoby i koszty poprzez energooszczędne, zoptymalizowane działanie wszystkich systemów elektrycznych i cieplno-elektrycznych w domu. Zarządzanie energią jest opcjonalnie zintegrowane z nową platformą elektroniczną i może być udostępnione klientowi poprzez aplikację ViCare.

Oprócz sterowania komponentami, Zarządzanie Energią łączy urządzenia połączone online w kompletny system, obejmujący pompy ciepła Vitocal, zasobnik energii Vitocharge VX3, podgrzewacze c.w.u. i urządzenia zużywające energię. Użytkownicy mogą następnie efektywnie zarządzać systemem dla optymalnej pracy. Dzięki temu możliwe jest sterowanie wieloma elementami systemu w domu w taki sposób, aby oszczędzać zasoby i być energooszczędnym.

Cechy zarządzania energią

Aplikacja ViCare: Podgląd na żywo i monitorowanie
Podgląd na żywo i monitorowanie wytwarzania, zużycia własnego, poziomu naładowania akumulatora
Przegląd wykorzystania ładunków akumulatorów, zasilania i mocy pobieranej z sieci, w tym 2-letnia historia
Optymalizacja pracy pomp ciepła w połączeniu z systemami fotowoltaicznymi
Przejaw samowystarczalności i samokonsumpcji
Wyświetlanie emisji CO₂ i oszczędności CO₂ uzyskanych dzięki systemowi
Wyświetlanie przepływów energii w aplikacji ViCare i ViGuide

Nasze kompatybilne systemy

  • System magazynowania energii Vitocharge VX3
  • Magazyn energii Vitocharge VX3 z pompą ciepła po listopadzie 2017: pompę ciepła można podłączyć do Vitocharge VX3 poprzez Vitoconnect, typ OPOT2 i magistralę EEBUS.
  • Kompatybilny jest regulator Vitotronic 200 typ WO1C.

Uruchomienie i monitorowanie

Zarządzanie energią może być łatwo uruchomione i aktywowane przez partnera handlowego za pomocą ViGuide. Monitorowanie przez partnera firmy Viessmann odbywa się jak zwykle za pomocą ViGuide (widok może się różnić w zależności od wersji u klienta i wykonawcy instalacji grzewczej).