Zintegrowana oferta firmy Viessmann

Zamów konsultację z ekspertem

Cyfryzacja i transformacja energetyczna stanowią wyzwanie również dla firmy Viessmann. Jednocześnie jednak są to największe szanse w ponad 100-letniej historii naszego przedsiębiorstwa. Jedno jest pewne - wspólnie z naszymi partnerami wykorzystamy je w pełni. W tym celu poddaliśmy naszą firmę kompleksowej realokacji strategicznej. Najbardziej decydująca zmiana: Viessmann z producenta czystej techniki grzewczej przekształcił się w dostawcę rozwiązań dla kompletnej przestrzeni życiowej - wewnątrz i na zewnątrz budynku.

"Tworzymy przestrzeń życiową dla przyszłych pokoleń" To motto oznacza, że bierzemy odpowiedzialność za przestrzeń życiową przyszłych pokoleń - posiadanie komfortowych domów, wspólne życie w społecznościach i miastach oraz ochronę naszej planety. Z jednej strony jest to zgodne z tym, jak my, jako firma rodzinna, postrzegamy nasze wartości. Z drugiej strony jest to konieczność sprostania cyfryzacji i transformacji energetycznej.

Zintegrowana oferta firmy Viessmann, dzięki płynnemu połączeniu produktów, usług cyfrowych i wszystkich dodatków, jest niezbędna dla tej nowej perspektywy. Przede wszystkim jednak nasze rozwiązania łączą przeszłość i przyszłość firmy Viessmann w jedną przejrzystą strukturę.

Produkty i systemy

Nowa oferta opiera się na najszerszym w naszej branży wyborze produktów i systemów. Ciepło, energia, wentylacja - dzisiaj Viessmann czerpie ze wszystkich źródeł energii i technologii, aby stworzyć komfortowe i energooszczędne domy. Od klasycznej techniki spalania, poprzez skojarzone wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej, aż po wykorzystanie energii słonecznej. To jest to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Od dziesięcioleci odnosimy sukcesy. I właśnie w tym obszarze będziemy w najbliższych latach nadal poszerzać nasze portfolio rozwiązań.

Jeśli spojrzymy na poziom zmian klimatycznych i zanieczyszczenia powietrza na świecie, stanie się jasne: chłodzenie i oczyszczanie powietrza stają się coraz ważniejsze - w niektórych przypadkach nawet niezbędne - w siedliskach na całym świecie. Również w tym zakresie opracowaliśmy już rozwiązania w postaci wydajnych systemów chłodzenia i wentylacji mechanicznej i z powodzeniem wprowadziliśmy je na rynek.

Produkty i systemy są naszym źródłem. Ale to właśnie networking znacząco zmieni sposób ich użytkowania i dalszego rozwoju w najbliższych latach. Każde urządzenie firmy Viessmann będzie można rozbudować i dzięki temu w trakcie eksploatacji coraz lepiej dostosowywać się do potrzeb mieszkańców, a także wyznaczać nowe standardy w zakresie komfortu i ochrony klimatu.

Łączność i platformy

Warunkiem koniecznym jest połączenie z internetem. W naszej zintegrowanej ofercie rozwiązań umożliwiają to odpowiednie platformy i połączenia. Oprócz urządzeń regulacyjnych systemu Vitoconnect i Vitocontrol należy do nich także usługa platformy wibutler. Jest ona kompatybilna ze wszystkimi powszechnie stosowanymi w domu standardami bezprzewodowymi i dlatego łączy ze sobą nie tylko urządzenia firmy Viessmann, ale także wszystkie dodatkowe produkty inteligentnego domu. Poprzez wibutler nasza sprawdzona technologia Viessmann - nasze dziedzictwo sięgające ponad 100 lat - staje się częścią cyfrowego ekosystemu. Jest to świat pełen możliwości, w którym będziemy stale wspierać naszych partnerów i klientów nowymi rozwiązaniami dla ich przestrzeni życiowych.

Usługi cyfrowe

Usługi cyfrowe stanowią uzupełnienie oferty produktów i platform. Wspierają one użytkowników w sterowaniu ich systemami, a partnerów handlowych w ich uruchamianiu i serwisowaniu. Na przykład aplikacja ViCare umożliwia każdemu właścicielowi systemu wygodne ustawienie idealnego klimatu w pomieszczeniu za pomocą smartfona. ViGuide ma za zadanie zapewnić wsparcie online dla partnerów handlowych i zagwarantować proste, szybkie i bezpieczne uruchomienie.

Usługi o wartości dodanej

Za pomocą kalkulatora ogrzewania firmy Viessmann partnerzy handlowi mogą na swojej stronie internetowej automatycznie wygenerować ofertę dla potencjalnych nabywców. Kolejną ważną usługą jest nasza internetowa baza danych ViBooks. Wszystkie najważniejsze dokumenty, takie jak instrukcje obsługi, serwisowe i montażowe, są tam przechowywane w postaci plików PDF. Wszystkie te usługi cyfrowe są nieodzowną częścią zintegrowanej oferty rozwiązań firmy Viessmann.

Opisana tutaj zintegrowana oferta rozwiązań to tylko mały wycinek tego, co będzie możliwe w przyszłości. W nadchodzących latach wiele wspaniałych umysłów pomoże nam wzbogacić naszą ofertę o jeszcze więcej nowych rozwiązań. Przede wszystkim będą to użytkownicy. W końcu najbardziej kompetentni współtwórcy to ci, którzy faktycznie będą korzystać z danego rozwiązania w dalszej kolejności. Przede wszystkim jednak chodzi o naszych partnerów z branży. Wnieśli oni istotny wkład w rozwój zarówno naszej najnowszej generacji gazowych kotłów kondensacyjnych, jak i naszego nowego programu partnerskiego VPlus.

I uczynili to jako partnerzy i współtwórcy przestrzeni życiowych - dla przyszłych pokoleń.