Właściwy system grzewczy Viessmann dla Państwa domu

Poproś o bezpłatną konsultację
Foto: © KB_3 / Shutterstock.com

Efektywność jest ważnym aspektem zaopatrzenia budynku w ciepło. Może bowiem pomóc w oszczędzaniu zasobów i jednoczesnej oszczędności kosztów. Optymalnie dobrane komponenty systemu grzewczego tworzą podstawę efektywnej pracy. Firma Viessmann oferuje właścicielom domów jednorodzinnych, bloków mieszkalnych i dużych budynków mieszkalnych właśnie to: generatory ciepła, które nie tylko same pracują niezawodnie i efektywnie gospodarują zasobami, ale także robią to jako część całego systemu. Program produktów obejmuje rozwiązania dla wszystkich źródeł energii - odnawialnych i kopalnych - które można również łączyć ze sobą.

Technika cyfrowa dla inteligentnego sterowania systemem

Wszystkie aktualne systemy grzewcze firmy Viessmann mogą być stosowane w domach inteligentnych. Zintegrowane interfejsy zapewniają możliwość podłączenia systemów przez internet i sterowania nimi za pomocą aplikacji. Pora dnia i lokalizacja nie odgrywają przy tym żadnej roli. Oznacza to znaczne zwiększenie komfortu. Ale pomaga też zwiększyć wydajność systemu grzewczego. Usługi cyfrowe i zawarte w nich systemy zarządzania energią pomagają w identyfikacji i wykorzystaniu potencjalnych oszczędności.

Pomoc w znalezieniu właściwego systemu grzewczego

Ponieważ istnieje wiele czynników do rozważenia, wybór właściwego systemu grzewczego nie jest łatwy. Doświadczeni instalatorzy są w stanie najlepiej pomóc w wyborze systemu grzewczego, który będzie odpowiadał Państwa indywidualnym wymaganiom. Przed konsultacją zalecamy zapoznanie się z katalogiem produktów firmy Viessmann, aby uzyskać przegląd naszej oferty. Umożliwia on filtrowanie naszej szerokiej palety produktów według takich cech, jak np. obszar zastosowania. Wyszukiwarka produktów firmy Viessmann umożliwia wyszukanie jeszcze bardziej szczegółowych propozycji produktów.

Pompa ciepła

Powietrzna pompa ciepła Vitocal 150-A

Za pomocą pompy ciepła można wykorzystać do ogrzewania energię zgromadzoną w ziemi, powietrzu i wodzie. A dzięki samodzielnie wytwarzanej lub zielonej energii elektrycznej proces ten jest szczególnie przyjazny dla klimatu. Możliwa jest również praca w trybie dualnym z innymi generatorami ciepła. Może to być przydatne np. w starszym budownictwie i dużych budynkach mieszkalnych. Dzięki pompom ciepła Viessmann Vitocal właściciele domów mogą wytwarzać nie tylko ciepło. Naturalne i aktywne chłodzenie zapewnia latem przyjemne temperatury w pomieszczeniach mieszkalnych.

Energia słoneczna

Kolektor próżniowy Vitosol 300-TM

Technika solarna nadaje się szczególnie do uzupełnienia systemu grzewczego. Wykorzystuje ona swobodnie dostępną energię słoneczną do podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz do wspomagania istniejącego generatora ciepła. Szczególnie w przypadku stosowania paliw kopalnych przyczynia się to do redukcji emisjiCO2 i kosztów ogrzewania. Kolektory płaskie i rurowe Vitosol firmy Viessmann oferują rozwiązanie dla dachu każdego domu. Ze względu na wysoką sprawność i niewielkie straty ciepła, zwłaszcza kolektory rurowe umożliwiają uzyskanie dobrego uzysku nawet przy niewielkiej powierzchni i nieoptymalnie ustawionych dachach. Więcej wskazówek można znaleźć w naszym artykule o doposażeniu instalacji solarnej.

Kotły na paliwa stałe

Kocioł na pelet Vitoligno 300-C

Kotły na paliwa stałe pozwalają na ogrzewanie domu paliwem odnawialnym i często dostępnym regionalnie. Korzystasz ze stosunkowo niskich i stabilnych cen paliwa, a także ogrzewasz w sposób neutralny dla klimatu. Pelety i polana uwalniają bowiem przy spalaniu tylko tyleCO2, ile wchłonęły podczas wzrostu drzew. Kotły na paliwa stałe Vitoligno nadają się do zaspokojenia dużego zapotrzebowania na ciepło. Można je również łączyć z generatorami ciepła opartymi na paliwach kopalnych. Musi być jednak wtedy wystarczająco dużo miejsca na urządzenia i magazynowanie paliwa.

System ogrzewania gazowego

Gazowy, wiszący kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W

Zaawansowane gazowe systemy grzewcze łączą zalety sprawdzonej technologii z zaletami innowacyjnych urządzeń. Dzięki technice kondensacyjnej szczególnie efektywnie wykorzystują one energię zgromadzoną w paliwie kopalnym. Duży zakres mocy kotłów gazowych firmy Viessmann umożliwia również szerokie spektrum zastosowań: podczas gdy kompaktowe gazowe kotły kondensacyjne Vitodens do montażu na ścianie nadają się do małych mieszkań, gazowe kotły kondensacyjne Vitocrossal zapewniają wystarczającą ilość ciepła dla dużych budynków mieszkalnych. Ponadto oba typoszeregi produktów oferują urządzenia, które mogą być eksploatowane jako systemy hybrydowe i z wykorzystaniem do 20 procent wodoru.

System ogrzewania olejowego

Olejowe kondensacyjne systemy grzewcze zapewniają wysoką niezawodność działania i efektywne wykorzystanie paliwa. Nawet tam, gdzie nie ma przyłącza gazowego. Technika staje się przyszłościowa dzięki zastosowaniu paliw ekologicznych - paliw płynnych, które są produkowane np. na bazie biomasy. Viessmann oferuje olejowe systemy grzewcze, które spalają konwencjonalny olej opałowy i paliwa ekologiczne oddzielnie lub łącznie, a także mogą być uzupełniane energią odnawialną. Dzięki temu można zaoszczędzić cenne zasoby.

Hybrydowy system grzewczy

Dzięki hybrydowemu systemowi grzewczemu firmy Viessmann właściciele domów wykorzystują do ogrzewania różne źródła energii. Można stosować zarówno odnawialne źródła energii, jak i paliwa kopalne. Podstawą optymalnego współdziałania poszczególnych komponentów jest menedżer energii Hybrid Pro Control. W zależności od wybranego trybu zapewnia on szczególnie oszczędną lub energooszczędną pracę systemu grzewczego. Hybrydowe systemy grzewcze są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy zrobić pierwszy krok w kierunku produkcji energii odnawialnej. Na początku istniejąca instalacja grzewcza zostaje uzupełniona o generator energii odnawialnej, np. pompę ciepła.

Elektryczne systemy grzewcze

Kotły elektryczne są efektywnym rozwiązaniem dla zdecentralizowanego wytwarzania ciepła w budynkach bez przyłącza gazowego. Są praktycznymi, bezpiecznymi i ekologicznie odpowiedzialnymi generatorami ciepła.