Podgrzewacze wody na każda potrzebę

Zamów konsultację z ekspertem

Zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową jest zupełnie inne w każdym gospodarstwie domowym. Najważniejszymi czynnikami wpływającymi są liczba mieszkańców oraz zwyczaje związane z kąpielą lub prysznicem. Na przykład, jeżeli trzech członków rodziny musi jednocześnie wyjść do pracy i szkoły, to duża ilość ciepłej wody musi być stale dostępna dla prysznica, nie każąc nikomu czekać. Jeżeli w tym samym czasie tylko jedna osoba potrzebuje ciepłej wody użytkowej, zapotrzebowanie jest zazwyczaj inne.

Osoby preferujące kąpiel będą chciały mieć również wystarczająco dużo ciepłej wody do napełnienia wanny. Podgrzewacz wody powinien być w stanie zapewnić wystarczającą ilość wody również wtedy, gdy np. w budynku mieszkalnym ciepła woda jest pobierana z więcej niż jednego gniazdka jednocześnie.

Pojemnościowe podgrzewacze wody Vitocell firmy Viessmann spełniają te wymagania pod każdym względem, a także potrafią sprostać wszelkim aspiracjom, jeśli chodzi o poziom wyposażenia. Urządzenia te można łączyć z różnymi generatorami ciepła. Pojemnościowe podgrzewacze wody Vitocell nadają się tak samo do pracy w trybie dualnym z kotłem kondensacyjnym, jak i do pracy z ekologiczną pompą ciepła lub kotłem na paliwo stałe. W każdym przypadku zaleca się montaż instalacji solarnej, która pozwala na oszczędzanie energii i podgrzewanie wody bez ponoszenia kosztów.

Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej na każdą potrzebę

Ciepła woda użytkowa może być wytwarzana w różny sposób. Jeżeli ciepła woda użytkowa jest wytwarzana centralnie, niezbędne jest podłączenie do istniejącej instalacji grzewczej. W takim przypadku generator ciepła zapewnia nie tylko ogrzewanie pomieszczeń, ale również ciepłą wodę użytkową o każdej porze dnia.

Podgrzewacze wody oparte na zasadzie przepływowego podgrzewania wody

Moduł świeżej wody użytkowej Viessmann Vitotrans 353 może być stosowany również obok centralnego lub decentralnego systemu ogrzewania wody użytkowej. Moduły te stanowią uzupełnienie zasobników buforowych wody grzewczej  z programu Vitocell. Ciepła woda użytkowa jest komfortowo i higienicznie podgrzewana na zasadzie podgrzewu przepływowego. Ciepła woda użytkowa nie jest magazynowana. Zamiast tego świeża woda podgrzewana jest do wymaganego poziomu temperatury energią z zasobnika buforowego wody grzewczej. Zasobniki te można łączyć z różnymi systemami.

Pojemnościowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej w połączeniu z gazowym, wiszącym kotłem kondensacyjnym: Viessmann Vitodens 200-W z Vitocell 300-W

Pojemnościowy podgrzewacz c.w.u. dla zwiększenia efektywności

Podłączenie zasobnika c.w.u. do istniejącej instalacji grzewczej ma sens ze względów ekonomicznych i ekologicznych. Ponieważ w przypadku wytwarzania ciepła z darmowej energii słonecznej za pomocą instalacji solarnej nie trzeba spalać paliw (kopalnych), co jest korzystne dla przyrody i środowiska. Czy to w przypadku eksploatacji z tradycyjnym kotłem grzewczym, czy też w połączeniu z instalacją solarną: jako wszechstronny dostawca firma Viessmann ma dla każdego zapotrzebowania odpowiedni podgrzewacz wody.

Różne wersje pojemnościowych podgrzewaczy wody użytkowej firmy Viessmann

Pojemnościowe podgrzewacze wody użytkowej firmy Viessmann charakteryzują się wysoką wydajnością, różnorodnością i łatwością montażu. Urządzenia te dostępne są w różnych wersjach:

Pojemność zasobnika wynosi w zależności od modelu od 120 do 1000 litrów. Dzięki temu pojemnościowe podgrzewacze wody użytkowej firmy Viessmann nadają się do stosowania nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w budynkach o dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową.

Pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej do instalacji solarnych

Dwufunkcyjny podgrzewacz ciepłej wody użytkowej jest nieodzownym elementem instalacji solarnej. Pochłania on bowiem ciepło wytwarzane przez instalację i przekazuje je do wody. Dwuczęściowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej firmy Viessmann posiada dwie oddzielne wewnętrzne wężownice pośrednie i ogrzewa wodę zarówno przez instalację solarną, jak i przez kocioł grzewczy. Dzięki temu zawsze utrzymywany jest wymagany poziom temperatury. Zasobniki wykonane są ze stali z powłoką emaliowaną Ceraprotect (Vitocell 100-V, Vitocell 100-W, Vitocell 100-B, Vitocell 100-U) lub ze stali szlachetnej (Vitocell 300-V, Vitocell 300-H, Vitocell 300-B).

Jakość powierzchni wewnętrznej podgrzewacza ma decydujące znaczenie dla higienicznego zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową. Z tego powodu firma Viessmann stawia na dwa wysokiej jakości materiały: Powłoka emaliowana Ceraprotect dla bezpiecznej, trwałej ochrony przed korozją - stosowana dla typoszeregu Vitocell 100. Stal szlachetna - stosowana w programie Vitocell 300 - spełniająca najwyższe wymagania higieniczne.

Zasobniki buforowe wody grzewczej dla efektywnego wykorzystania energii cieplnej

Zadaniem zasobnika buforowego wody grzewczej jest czasowe zmagazynowanie nadwyżki energii wytworzonej przez generator ciepła i oddanie jej z powrotem do instalacji grzewczej dopiero w razie potrzeby. Zmagazynowana energia może być wykorzystana do ogrzewania obiegów grzewczych lub ciepłej wody użytkowej. Zasobniki buforowe wody grzewczej, takie jak Vitocell 120-E lub Vitocell 140-E są fabrycznie przystosowane do pracy w trybie dualnym z pompą ciepła lub instalacją solarną. Urządzenia te mogą pomieścić do 2000 litrów.

Pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej w dwóch klasach efektywności energetycznej

Większość podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej o pojemności wymagającej identyfikacji (do 500 litrów) spełnia standardowo klasę efektywności energetycznej B. Dla wybranych typów podgrzewaczy możliwy jest również wybór pomiędzy klasą efektywności energetycznej A lub B. Podgrzewacze w klasie A są izolowane termicznie za pomocą dodatkowej płyty próżniowej, co zmniejsza straty ciepła i tym samym koszty energii.

Instalacja grzewcza z zasobnikiem buforowym wody grzewczej Viessmann Vitocal 350-G i Vitocal 300-G

Program podgrzewaczy Vitocell firmy Viessmann dla jednostek samorządowych i przedsiębiorstw

Program produktów Vitocell oferuje Państwu dokładnie taki sam pojemnościowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej, jaki jest potrzebny dla jednostek samorządowych i przedsiębiorstw. Wybierzcie Państwo z naszej bogatej oferty pojemnościowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej pasujący do danego zastosowania i możliwości zabudowy. Pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej firmy Viessmann, dzięki licznym przyłączom zasilania i powrotu oraz dodatkowym przyłączom do punktów pomiarowych, są uniwersalne w instalacjach grzewczych z wieloma generatorami i odbiornikami ciepła. Kilka pojemnościowych podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej (Vitocell 100-V) można połączyć za pomocą rozdzielaczy, tworząc grupy podgrzewaczy dla większego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową.