Kotły parowe do zastosowań przemysłowych

Poproś o bezpłatną konsultację

Energooszczędne i czyste dostarczanie pary wraz z wysoką niezawodnością działania i dyspozycyjnością instalacji to podstawowe wymagania stawiane zakładom produkcyjnym i przemysłowym. W celu stworzenia koncepcji kotłowni odpowiadającej zapotrzebowaniu należy uwzględnić indywidualne wymagania dotyczące rozwiązań systemowych dostosowanych do potrzeb. Wymaga to fachowego doradztwa, szerokiego zakresu usług oraz produktów, które zapewniają oszczędne i przyszłościowe wytwarzanie pary.

Bogate doświadczenie zapewnia najwyższą jakość

Konstrukcja i konfiguracja kotłów parowych Vitomax sprawiają, że mogą one najlepiej spełnić te wymagania. Dzięki wielu cechom charakterystycznym dla kotłów parowych Vitomax, a także naszemu bogatemu doświadczeniu w budowie dużych kotłów przemysłowych/komercyjnych, jesteśmy w stanie zapewnić doskonałą jakość, niezmiennie wysoki poziom niezawodności działania i długi okres eksploatacji. Eksperci z naszego zespołu ds. kotłów przemysłowych/komercyjnych współpracują z klientem i lokalnymi partnerami w celu zaprojektowania instalacji, która może pracować z maksymalną wydajnością, a jednocześnie jest specjalnie dostosowana do potrzeb klienta.

Idealnie dopasowana technologia systemowa

Kompletny program firmy Viessmann obejmuje nisko- i wysokociśnieniowe kotły parowe o wydajności do 31,5 t/h, jak również kotły na ciepło odpadowe dla pary wysokociśnieniowej. W ofercie znajduje się również wszystko, co jest potrzebne do stworzenia kompletnego systemu energetycznego, jak np. perfekcyjnie dopasowana technika systemowa w zakresie oprzyrządowania i regulacji, systemów spalania, systemów uzdatniania wody, zbiorników wody zasilającej, systemów spalinowych, systemów odzysku ciepła i analizy wody.

Przemysłowa/komercyjna technika kotłowa firmy Viessmann wyróżnia się jakością, efektywnością, trwałością i serwisem!

Do 100 procent wodoru

W operacjach chemicznych, takich jak produkcja chloru i innych procesach przemysłowych, większość gazowego wodoru nie jest wykorzystywana i uwalniana do atmosfery. Kotły Vitomax, które przy zastosowaniu odpowiedniego palnika mogą pracować w 100 procentach na wodorze, oferują ekonomiczne i efektywne rozwiązanie. Jednocześnie unika się dużej ilości szkodliwego dla klimatu CO₂.

Innowacyjna konstrukcja i metody produkcji zapewniają wysoką jakość

Produkcja kotłów przemysłowych/komercyjnych firmy Viessmann odbywa się w Mittenwalde koło Berlina. Tam nasi specjaliści gwarantują indywidualne doradztwo i opracowanie każdego systemu. Oprócz produkcji kotłów przemysłowych/komercyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych systemów produkcyjnych, zakład posiada własny dział badań i rozwoju. Za pomocą metod obliczeniowych elementów skończonych analizowane są np. naprężenia, a układy rur i połączenia spawane są optymalizowane. Tego rodzaju badania wspierają i zapewniają projektowanie zgodne z obowiązującymi przepisami.

Technika produkcyjna firmy Viessmann spełnia wymagania wszystkich obowiązujących w danym kraju przepisów i regulacji. Ponadto mamy wysokie standardy dotyczące stosowanych materiałów i ich wykonania. Oprócz przepisów pracownicy zatrudnieni przy spawaniu muszą posiadać określone kwalifikacje. Zawieramy umowy z dostawcami, aby tolerancje i właściwości materiałów były jeszcze dokładniejsze niż minimalne poziomy wymagane przez normy.

Konstrukcja o niskim poziomie naprężeń zapewniająca długą żywotność

Niskie obciążenia i oszczędność miejsca w kotłach przemysłowych/komunalnych firmy Viessmann, ustalone już w fazie projektowania, stanowią podstawę długiej żywotności produktu. Specjalne rozwiązania, jak np. opcjonalne, odporne na zużycie miejsce wejścia palnika, przyczyniają się później do oszczędności podczas eksploatacji.

Rygorystyczne procesy produkcji i kontroli

Zautomatyzowane procesy produkcyjne, unikanie spawania w ograniczonych warunkach oraz specjalne przygotowanie spoin to tylko niektóre przykłady dbałości o perfekcyjny produkt. Najbardziej rygorystyczne kontrole jakości w całym procesie produkcyjnym zapewniają, że każdy kocioł spełnia nasze wysokie standardy jakości produktów. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w danym kraju szwy spawalnicze poddawane są badaniom ultradźwiękowym i rentgenowskim, co pozwala wykluczyć nawet najmniejsze wady. Ważną rolę odgrywa również wysoka świadomość ekologiczna firmy Viessmann oraz ciągły proces digitalizacji. Dzięki zastosowaniu cyfrowych zdjęć rentgenowskich nie ma potrzeby stosowania chemikaliów, które wcześniej były używane do wywoływania klisz rentgenowskich. W razie potrzeby klient może uzyskać dostęp do zdjęć online.

Najwyższa jakość dzięki wybranym dostawcom

Viessmann współpracuje tylko z renomowanymi producentami, którzy spełniają wysokie standardy jakości. Gwarantuje to niezmiennie niezawodną jakość wszystkich elementów systemu.

Efektywność i trwałość

Idealnie dopasowany program produktów jest warunkiem efektywnej i ekonomicznej eksploatacji systemu. Firma Viessmann przywiązuje również dużą wagę do odpowiedzialności za środowisko i zrównoważonego rozwoju.

Wysoka efektywność

W celu zwiększenia efektywności kotły przemysłowe/komunalne firmy Viessmann mogą być wyposażone w zintegrowane lub zewnętrzne wymienniki ciepła. Wykorzystują one ciepło odlotowe, które może być wykorzystane np. do wstępnego podgrzania świeżej wody lub powietrza do spalania. Urządzenia termiczne, począwszy od chłodnic mieszania, poprzez ekspandery TDS, aż po chłodnice pary, przekształcają ciepło odpadowe w energię użytkową dla instalacji. W ten sposób obniża się koszty paliwa i chroni środowisko.

Inteligentne jednostki sterujące pomagają każdej instalacji pracować w sposób opłacalny i efektywny poprzez tworzenie sieci i zarządzanie systemem. Analiza i ocena wartości pomiarowych oraz danych dotyczących zużycia daje maksymalną pewność optymalnej i wydajnej pracy.

Przyjazny dla środowiska i zrównoważony

Palnik Low NOx dla szczególnie niskich emisji

Wysokociśnieniowe kotły parowe Vitomax HS spełniają wszystkie wymagania dotyczące czystego spalania. W trybie gazowym emisja NOx wynosi poniżej 70 mg/Nm³, w trybie olejowym poniżej 150 mg/Nm³. Efektywne kombinacje kotłów i różnych marek palników można jeszcze bardziej zoptymalizować dzięki zastosowaniu regulatorów O₂ i prędkości obrotowej.

Nawet spalanie do 100 % wodoru nie stanowi problemu dla naszego Vitomax HS - co pozwala na redukcję innych gazów cieplarnianych, takich jak CO₂.

Wczesne doradztwo i niezawodny serwis

Inwestycja w kocioł przemysłowy/gospodarczy jest z reguły częścią większego projektu, jak np. budowa nowej kotłowni lub umożliwienie nieprzerwanej pracy podczas działań modernizacyjnych przy wymianie kotła. Niezależnie od sytuacji, eksperci firmy Viessmann służą pomocą już na etapie projektowania i planowania.

Rozpoznanie i zaspokojenie potrzeb klienta

Ogromne doświadczenie naszych zespołów inżynierskich i handlowych jest kluczem do rozpoznania niezbędnych środków i zaprojektowania systemu odpowiedniego dla klienta. Profesjonalne wsparcie na każdym etapie projektu jest rzeczą oczywistą. Efektem tego są rozwiązania "szyte na miarę", osiągnięte dzięki zastosowaniu produktów modułowych oraz właściwemu doborowi odpowiednich funkcji dodatkowych i wyposażenia.

Zadowolenie klienta jest dla nas najwyższym priorytetem!

Również po uruchomieniu firma Viessmann zapewnia całodobową pomoc, czy to w formie zdalnego dostępu, czy też wizyty naszych własnych inżynierów serwisowych. Zadowolenie klienta jest naszym priorytetem!

Do transportu kotła Vitomax potrzebna jest obszerna wiedza logistyczna.

Kotły parowe

Kompleksowa oferta firmy Viessmann obejmuje nisko- i wysokociśnieniowe kotły parowe o wydajności do 31,5 t/h, kotły na ciepło odpadowe dla pary o wysokim ciśnieniu oraz wydajne systemy kotłów parowych o wydajności do 70 t/h. W ofercie znajduje się również wszystko, co jest potrzebne do stworzenia kompletnego systemu energetycznego, jak np. idealnie dopasowana technika systemowa w zakresie oprzyrządowania i regulacji, systemy spalania, systemy uzdatniania wody, zbiorniki wody zasilającej, systemy spalinowe, systemy odzysku ciepła i analizy wody.