Kotły przemysłowe do produkcji gorącej wody i pary

Poproś o bezpłatną konsultację

Efektywne i czyste pozyskiwanie energii, jak również wysokie bezpieczeństwo eksploatacji i niezawodność to podstawowe wymagania stawiane instalacjom energetycznym stosowanym przez przemysł i samorządy.

Viessmann jest technologicznym pionierem w dziedzinie efektywnych systemów energetycznych. Dla każdego klienta tworzone są z jednej ręki pasujące komponenty i systemy, które uzupełniane są o kompleksową ofertę usług.

Dzięki swojej konstrukcji i konfiguracji kotły przemysłowe/komunalne firmy Viessmann idealnie nadają się do spełnienia indywidualnych wymagań klientów w szerokim zakresie zastosowań. Liczne szczegóły konstrukcyjne kotłów oraz wieloletnie doświadczenie w budowie kotłów przemysłowych i komercyjnych zapewniają wysoką jakość i zapewniają dużą niezawodność działania oraz długi okres eksploatacji. Oszczędne i czyste zaopatrzenie w energię oraz wysoka niezawodność i dyspozycyjność to podstawowe wymagania stawiane systemom wytwarzania energii dla przemysłu, handlu i samorządów.

Viessmann jest technologicznym pionierem w dziedzinie efektywnych systemów energetycznych. Dla każdego klienta tworzone są z jednej ręki pasujące komponenty i systemy, które uzupełniane są o kompleksową ofertę usług.

Dzięki swojej konstrukcji i konfiguracji kotły przemysłowe/komunalne firmy Viessmann idealnie nadają się do spełnienia indywidualnych wymagań klientów w szerokim zakresie zastosowań. Dzięki specyficznym cechom konstrukcyjnym tych kotłów oraz naszemu bogatemu doświadczeniu w budowie dużych kotłów przemysłowych/komercyjnych jesteśmy w stanie zapewnić ich doskonałą jakość, wysoką niezawodność działania i długi okres użytkowania.

Eksperci naszego zespołu ds. kotłów przemysłowych/komercyjnych i ich lokalni partnerzy wspólnie z Państwem opracowują ekonomiczne i przyszłościowe rozwiązanie w oparciu o Państwa indywidualne plany. Projektowanie zgodnie z dyrektywą dotyczącą urządzeń ciśnieniowych i przepisami obowiązującymi w danym kraju uwzględnia wszystkie wymagania i przepisy bezpieczeństwa dla każdego urządzenia. Od pierwszej koncepcji do uruchomienia i dalej z naszym serwisem dla Państwa.

Do 100 procent wodoru

W operacjach chemicznych, takich jak produkcja chloru i innych procesach przemysłowych, większość gazowego wodoru nie jest wykorzystywana i uwalniana do atmosfery. Kotły Vitomax, które mogą pracować na 100 procentowym wodorze z odpowiednim palnikiem, oferują ekonomiczne i efektywne rozwiązanie.

Zastosowanie wodoru znacznie obniża emisję CO₂. Występujące zwykle wyższe emisje NOx przy spalaniu wodoru w porównaniu z konwencjonalnym gazem ziemnym, dzięki wiedzy technicznej i konfiguracji kotła Vitomax zostają zredukowane do poziomu porównywalnego z gazem ziemnym. Dzięki temu możliwe są nawet niskie wartości NOx, poniżej wymagań ustawowych, co zabezpiecza instalację przed przyszłymi ograniczeniami emisji.

Technika kotłów przemysłowych/komunalnych firmy Viessmann oznacza perfekcyjnie dopasowaną konstrukcję systemu

Obejmuje to:

  • Systemy regulacji i nadzoru
  • Technika oprzyrządowania i sterowania
  • Pompy i zawory
  • Systemy spalania z doprowadzeniem paliwa
  • Systemy utrzymywania ciśnienia
  • Uzdatnianie wody
  • Zbiornik wody zasilającej z odgazowaniem termicznym
  • Rurociągi i systemy kominowe
  • Systemy odzysku ciepła
  • Analiza wody

Asortyment kotłów przemysłowych

Kotły przemysłowe/komercyjne do 44 MW ciepła, 70 t/h pary

Kompleksowa oferta firmy Viessmann obejmuje nisko- i wysokociśnieniowe kotły parowe o wydajności do 31,5 t/h, kotły na gorącą wodę o mocy do 22 MW, kotły na ciepło odpadowe oraz kotły elektryczne do wytwarzania pary i gorącej wody.