Gazowe ogrzewanie hybrydowe - elastyczne wykorzystanie źródeł energii

Zamów konsultację z ekspertem

Jeśli chodzi o energię i ogrzewanie, istnieje wiele rozwiązań. Decyzja o wyborze takiego czy innego systemu grzewczego nie jest łatwa. Jedno jest pewne: ceny gazu i paliw kopalnych oraz energii elektrycznej podlegają w dłuższej perspektywie silnym wahaniom. Dlatego tym lepiej, że nie trzeba polegać na jednym źródle energii do ogrzewania, ale można zainwestować w przyszłościowe rozwiązanie hybrydowe.

Gazowy kocioł kondensacyjny plus pompa ciepła

Viessmann łączy wysokoefektywną gazową technikę kondensacyjną z wykorzystaniem darmowej energii ze środowiska. Ten miks energetyczny łączy w sobie "odnawialność" z "wysoką sprawnością", dając użytkownikowi jak największą swobodę korzystania z tego źródła energii, które w danym momencie jest najbardziej dostępne - odnawialne ciepło ze środowiska lub gaz.

Ustawienia jednostki sterującej można dostosować do każdej sytuacji na rynku energii, tak aby przy wahaniach cen energii zawsze wybierać najbardziej przystępny i wydajny tryb pracy.

Gazowe urządzenia hybrydowe

Gazowe kompaktowe urządzenia hybrydowe umożliwiają znalezienie optymalnej kombinacji odnawialnych i konwencjonalnych źródeł energii. Jeśli chodzi o doposażenie istniejących gazowych kotłów kondensacyjnych w bezpłatną energię ekologiczną, firma Viessmann również ma dla Państwa odpowiedni system: powietrzną pompę ciepła typu split Vitocal 250-S można połączyć z wiszącym lub stojącym gazowym kotłem kondensacyjnym.