Akopol

Firma AKOPOL sp. z o.o. działa na rynku nieruchomości od 2001 roku. Głównym przedmiotem działalności spółki jest budownictwo mieszkaniowe. Do tej pory Spółka wybudowała 9 budynków wielorodzinnych, w których znajdują się ponad 500 mieszkań o łącznej powierzchni ponad 30 tys. m². Aktualnie Spółka realizuje osiedle nowoczesnych domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej "Bibickie Wzgórze", w położonej nieopodal centrum Krakowa miejscowości Bibice. Inwestycja została wyposażona w urządzenia i technologie energooszczędne Viessmann: pompy ciepła oraz system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Współpracując z firmą Viessmann, AKOPOL może zaoferować swoim Klientom inwestycje tworzone w oparciu o najwyższe standardy, wypełniając tym samym wytyczne WT 2021, zgodnie z którymi wszystkie nowo budowane domy na terenie UE muszą spełniać zaostrzone wymagania dotyczące niskiego zużycia energii.

Istotnym walorem oferty jest absolutna wiarygodność Spółki AKOPOL w której 100% udziałów jest własnością Politechniki Krakowskiej. Wsparcie władz Uczelni sprzyja rozwojowi i osiąganiu wysokiej efektywności działań Spółki, czego przykładem są liczne przyznane wyróżnienia. AKOPOL otrzymał m.in. przyznany przez Instytut Europejskiego Biznesu w kategorii najdynamiczniejsza firma województwa małopolskiego tytuł Gepard Biznesu 2007 oraz tytuły: Efektywna Firma 2014, Gepard Biznesu 2016.

www.akopol.com

Opiekun dewelopera

Arkadiusz Walnik

DH

Wszystkich zainteresowanych podjęciem współpracy na rynku deweloperskim prosimy o kontakt.

AKOPOL sp. z o.o. rozpoczęła współpracę z firmą Viessmann w zakresie kompleksowego wyposażenia swoich inwestycji i projektów w nowoczesne rozwiązania z zakresu technologii grzewczych i odnawialnych źródeł energii. Modelową inwestycją jest osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej "Bibickie Wzgórze", w położonej nieopodal centrum Krakowa miejscowości Bibice. Inwestycja została wyposażona w urządzenia i technologie energooszczędne Viessmann: pompy ciepła oraz system rekuperacji.

Odnawialne źródła energii OZE, które wykorzystują energię wody, wiatru promieniowania słonecznego, geotermalną, biomasy i biopaliw, stanowią alternatywę dla tradycyjnych nośników energii. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii w domu jednorodzinnym umożliwia częściowe lub całkowite uniezależnienie się od dostawców tradycyjnych paliw, a co za tym idzie pozwala zaoszczędzić na rachunkach za eksploatację. Ponadto instalacje zasilane OZE są przyjazne dla środowiska – nie wytwarzają szkodliwego CO2 i nie emitują zanieczyszczeń, co przy nasilających się problemach z jakością powietrza i smogiem nabiera szczególnego znaczenia.

Współpracując z firmą Viessmann, AKOPOL może zaoferować swoim Klientom inwestycje tworzone w oparciu o najwyższe standardy, wypełniając tym samym wytyczne WT 2021, zgodnie z którymi wszystkie nowo budowane domy na terenie UE muszą spełniać zaostrzone wymagania dotyczące niskiego zużycia energii.

Osiedle Akademickie