Ekonomiczne systemy energetyczne dla branży hotelarskiej i gastronomicznej

Poproś o bezpłatną konsultację
Pokój 108 w hotelu Sonne

Szukasz wysokiego komfortu ogrzewania dla swoich gości w połączeniu z najniższymi możliwymi kosztami energii? Skorzystaj z innowacji technicznych wiodącego międzynarodowego producenta systemów energetycznych. Oraz z doświadczenia licznych systemów zainstalowanych w hotelach.

Znajdziemy odpowiednie ogrzewanie dla Twojego hotelu

Sprawdzimy Twoje zapotrzebowanie na energię i pokażemy Ci różne sposoby na efektywne i zrównoważone wykorzystanie pobranej energii. Tak, aby Twoi goście czuli się komfortowo - a Ty miałeś realną przewagę kosztową nad konkurencją.

Optymalne zużycie energii w Twoim hotelu dzięki kompleksowym rozwiązaniom

Konkretny system grzewczy nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. Wymagania w branży hotelarskiej są na to zbyt zróżnicowane i zbyt złożone. Dobrze jest mieć po swojej stronie partnera, który jest naprawdę kompleksowym dostawcą w zakresie zaopatrzenia w ciepło. Często dzięki odpowiedniej kombinacji można osiągnąć jeszcze lepszy bilans energetyczny.

Indywidualne koncepcje projektowe obniżają koszty energii

Zaopatrzenie w ciepło i energię w hotelach stawia przed techniką bardzo szczególne wymagania. Ekstremalne obciążenia szczytowe oraz wysokie zapotrzebowanie na ciepło i prąd przez cały rok skutkują równie wysokimi kosztami energii. Odpowiednio zaprojektowane i umiejętnie połączone nasze indywidualne koncepcje pozwalają na obniżenie tych kosztów. Ponieważ nasze zaawansowane systemy grzewcze znają tylko dwa kierunki: komfort w górę, koszty w dół!

Goście oczekują niezawodnego zaopatrzenia w ciepło i ciepłą wodę użytkową  przez całą dobę. Dlatego optymalne zarządzanie energią jest niezbędne, jeśli chce się utrzymać koszty pod kontrolą. Firma Viessmann oferuje w ramach swojego zintegrowanego programu rozwiązań wyjątkowy wybór i kombinację możliwości dla wszystkich źródeł energii i poziomów zużycia. W ten sposób powstają przełomowe, wysokoefektywne systemy energetyczne, które zapewniają nie tylko optymalne pod względem kosztów wykorzystanie paliw, lecz także najwyższe bezpieczeństwo dostaw.

Myślenie systemowe - tak powstają całościowe, przyszłościowe koncepcje energetyczne

Jednoczesne wytwarzanie prądu i ciepła, wykorzystanie ciepła odpadowego, ogrzewanie i chłodzenie za pomocą jednego systemu - Viessmann zawsze ma obraz ogólnej sytuacji energetycznej w zakładzie. W ten sposób możemy zaoferować indywidualnie dopasowane rozwiązania, które są wzorcowe pod względem bilansu energetycznego i ekologicznego.

Systemy grzewcze firmy Viessmann mogą być wygodnie sterowane za pomocą tabletu lub komputera PC

Efektywne zarządzanie energią to także prosta obsługa. System regulacji Vitotronic z możliwością komunikacji to elektroniczny system zarządzania oszczędną i niezawodną pracą instalacji grzewczej. Wszystko pod kontrolą - dzięki firmie Viessmann.

Państwa korzyści z indywidualnego systemu grzewczego firmy Viessmann

Koncepcja "na miarę" dla zapotrzebowania na ciepło Państwa hotelu: Agregat kogeneracyjny Vitobloc 200_EM-401
  • Wysoka niezawodność działania: Wszystkie komponenty są optymalnie dopasowane do siebie, co zapewnia długotrwałą, niezawodną pracę
  • Efektywność energetyczna: redukcja kosztów poprzez lepsze wykorzystanie wydatkowanej energii
  • Dodatkowa funkcja chłodzenia: naturalne chłodzenie za pomocą pompy ciepła dla idealnego klimatu w pomieszczeniu o każdej porze roku
  • Samodzielne zasilanie: dla ekonomicznej optymalizacji kosztów energii elektrycznej
  • Ulepszona ocena cyklu życia: RedukcjaCO2 jako przewaga konkurencyjna

Posiadanie u boku właściwego partnera ułatwia wiele rzeczy

Sprawdzamy Państwa potrzeby energetyczne i pokazujemy różne sposoby efektywnego, zrównoważonego i przyszłościowego wykorzystania energii - tak jak to potrafi tylko prawdziwie kompleksowy dostawca. Następnie polecimy Ci partnera, który będzie dla Ciebie idealnie dopasowany. Prawdziwego specjalistę, który zna wymagania branży hotelarsko-gastronomicznej i wniesie bogate doświadczenie w zakresie dostaw ciepła.

Skorzystaj więc z naszych bezpłatnych porad ekspertów.

  1. Skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie z jednym z naszych specjalistów ds. hotelarstwa.
  2. Przyjedziemy do Ciebie i poświęcimy czas na analizę Twojej obecnej sytuacji oraz wymagań dotyczących zapotrzebowania na ciepło i energię.
  3. Pokażemy, gdzie i jak można ulepszyć system, jakie są potencjalne oszczędności i jak może wyglądać rozwiązanie przyszłościowe.
  4. Znajdziemy dla Ciebie odpowiedniego partnera, który profesjonalnie przeprowadzi Twoją modernizację i zapewni Ci niezawodne i oszczędne wsparcie.

References

Budynek mieszkalny
Użyteczność publiczna
Gaz
Słońce

Wyspa Palmowa "The Palm Jumeirah" w Dubaju

Na Palm Jumeirah kolektory słoneczne Vitosol 200-F zaopatrują w ciepłą wodę 14 budynków mieszkalnych, a trzy kotły Vitocrossal 300 ogrzewają basen i hammam w luksusowym hotelu "Ottoman Palace".

Więcej

Hotel Parador, Alcalá de Henares, Hiszpania: historyczny urok spotyka współczesny komfort hotelowy.

Hiszpańskie hotele Parador to stylowe obiekty, które nie tylko są zwykle zlokalizowane w historycznie ważnych miejscach, ale często mieszczą się w samych zabytkowych budynkach. Doskonałym przykładem jest hotel Parador w Alcalá de Henares w Hiszpanii. Efektywne zaopatrzenie w ciepło zapewniają tu dwa gazowe kotły kondensacyjne Vitocrossal 300. Ciepła woda użytkowa dostarczana jest przez 80 kolektorów próżniowych Vitosol 200-TM, wspomaganych w godzinach szczytu przez niskotemperaturowy kocioł Vitoplex 300.

Idealne miejsce na relaks i odprężenie: Lagorai Alpine Resort & Spa, Włochy.

Położony w zacisznym miejscu Lagorai Alpine Resort & Spa wychodzi na dolinę Fiemme w pobliżu Cavalese. Nie trudno poczuć się tu jak w domu i w harmonii z naturą. Gwarantuje to również kocioł na drewno Vitoflex 300-RF, który zapewnia przyjemne, przytulne ciepło w pokojach i spa. W pełni automatyczny kocioł na drewno ze spalaniem rotacyjnym ma moc 400 kilowatów i może być zasilany zarówno peletami, jak i wiórami drzewnymi.

Hotel Edelweiß, Tel w Południowym Tyrolu, Włochy: pełna dbałość o szczegóły i luksusowe domowe wygody dla relaksującego urlopu.

W rodzinnym Alphotelu Edelweiß niskotemperaturowy kocioł Vitoplex 300 zaopatruje 54 pokoje premium oraz oazę wellness i kryty basen w energię grzewczą i ciepłą wodę użytkową.

Hotel Pegasos, Kemer, Turcja: zachwycające zaplecze basenowe i wellness dla ponad 700 pokoi.

Czym byłby hotel wakacyjny bez basenu, a hotel turecki bez hammamu? Niskotemperaturowy kocioł żeliwny Vitorond 200 niezawodnie zaopatruje kompleks hotelowy w niezbędną energię grzewczą.

Victor's Residenz-Hotel, Saarbrüücken, Niemcy: Francuski urok spotyka się z niemiecką przytulnością.

Łącznie 45 wydajnych kolektorów płaskich Vitosol do zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową jest idealnym uzupełnieniem systemu grzewczego składającego się z dwóch gazowych kotłów kondensacyjnych.