Budynek mieszkalny
Użyteczność publiczna
Gaz
Słońce

Wyspa Palmowa "The Palm Jumeirah" w Dubaju

Na Palm Jumeirah kolektory słoneczne Vitosol 200-F zaopatrują w ciepłą wodę 14 budynków mieszkalnych, a trzy kotły Vitocrossal 300 ogrzewają basen i hammam w luksusowym hotelu "Ottoman Palace".

Palm Island Dubai z lotu ptaka. Zdjęcie: © NakheelS

Sztucznie stworzony raj wakacyjny w swojej własnej lidze

Widoczna z daleka na morzu tuż przy wybrzeżu Dubaju w Zatoce Perskiej jest wyspa w kształcie ogromnej palmy, składająca się z pnia o długości pięciu kilometrów i łącznie 17 palmowych liści. Jest to sztucznie utworzona wyspa The Palm Jumeirah - siedziba jednego z najbardziej ekskluzywnych na świecie ośrodków wypoczynkowych i wakacyjnych z licznymi apartamentami, willami, luksusowymi hotelami, parkami rozrywki, centrami handlowymi i marinami, a także 120-kilometrową piaszczystą plażą. Stworzone przez człowieka palmowe fronty w morzu są widoczne nawet z kosmosu.

Emirat Dubaju nie tylko czerpie zyski ze swoich zasobów ropy naftowej, ale także czerpie ogromne korzyści ze swojej strefy wolnego handlu z portem dalekomorskim. Ale od pewnego czasu coraz większy nacisk kładzie się także na turystykę. Jednak miasto nie posiadało wystarczającej ilości piaszczystych plaż, aby zadowolić stale rosnącą liczbę turystów. I tak powstał pomysł stworzenia wakacyjnego raju składającego się z trzech sztucznych wysp, każda w kształcie palmy. Pierwszy kompleks wysp, "The Palm Jumeirah", został ukończony w 2007 roku. Od samego początku zainteresowanie ośrodkiem mieszkalno-wypoczynkowym było ogromne: w ciągu trzech tygodni wszystkie nieruchomości zostały sprzedane - zanim jeszcze kompleks wysp został ukończony.

Hotel Palm Islands Dubai. Zdjęcie: © Nakheel

System solarny firmy Viessmann zapewnia efektywne podgrzewanie ciepłej wody użytkowej

Klimat Dubaju, ze średnią ilością dziewięciu godzin słońca dziennie, stwarza idealne warunki do wykorzystania energii słonecznej do podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Kolektory słoneczne Vitosol 200-F firmy Viessmann o łącznej powierzchni kolektorów około 3000 metrów kwadratowych zainstalowane są na 14 budynkach mieszkalnych położonych na pniu sztucznej wyspy palmowej. Instalacja solarna dostarcza do 20 000 litrów ciepłej wody użytkowej dziennie. Dla pokrycia obciążenia szczytowego każdy budynek wyposażony jest dodatkowo w cztery gazowe, wiszące kotły kondensacyjne Vitodens w układzie kaskadowym.

Gazowe kotły kondensacyjne Viessmann ogrzewają luksusowy hotel

Viessmann dostarczył również technikę grzewczą dla luksusowego hotelu "Ottoman Palace" na wyspie palmowej: trzy gazowe kotły kondensacyjne Vitocrossal 300 o mocy 978 kW i sześć pojemnościowych podgrzewaczy wody Vitocell o pojemności 1000 litrów zapewniają ciepłą wodę użytkową, ogrzewanie basenu i hammam.

Powiązane referencje

Przemysł
Użyteczność publiczna
Gaz
Powietrze

Leica Camera AG Wetzlar

Idiom projektowy siedziby firmy Leica w Wetzlar jest urzekająco wyjątkowy. Przywodzi na myśl obiektywy, soczewki i dalmierze. Viessmann uzupełnia ten kompleks o przemyślany, innowacyjny system energetyczny.

Więcej
Budynek mieszkalny
Słońce

Marco Polo Tower HafenCity Hamburg

W Marco Polo Tower ciepła woda użytkowa dostarczana jest do 55-metrowego budynku przez instalację solarną firmy Viessmann z kolektorami Vitosol 200-T o łącznej powierzchni 180 metrów kwadratowych.

Więcej
Przemysł
Biomasa
Olej
Słońce

Centrum logistyczne Marc Cain GmbH w Bodelshausen

W swoim centrum logistycznym w Bodelshausen marka odzieżowa Marc Cain postawiła na własną, lokalną sieć grzewczą z Viessmann Vitoflex 300-UF i Vitobloc 200 EM-20/39 do wytwarzania prądu.

Więcej
Budynek mieszkalny
Użyteczność publiczna
Elektryczność
Powietrze

Lotte World Tower Seul, Korea Południowa

Lotte World Tower znajduje się w centrum miasta i mieści apartamenty i biura, a także sklepy i restauracje. Przyjazne dla klimatu zaopatrzenie w energię pochodzi z 12 dużych pomp ciepła firmy Viessmann.

Więcej
Użyteczność publiczna
Gaz
Słońce

Niemiecka Giełda Papierów Wartościowych Eschborn

Deutsche Börse Eschborn uzyskała certyfikat LEED Platinum dzięki zrównoważonemu projektowi budynku i jego zaletom w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ciepło i energia elektryczna są dostarczane przez dwa gazowe kotły kondensacyjne Viessmann Vitobloc 200 i Vitosol 200-F.

Więcej
Przemysł
Użyteczność publiczna

Centrum logistyczne Mammut Sports Group AG, Memmingen

Europejskie centrum logistyczne w Memmingen wykorzystuje energię odnawialną do ogrzewania i chłodzenia. Centrum energetyczne składa się z trzech pomp ciepła solanka/woda firmy Viessmann, które wykorzystują naturalne ciepło wód gruntowych.

Więcej