Zakup nowego systemu grzewczego firmy Viessmann - wskazówki i informacje

Poproś o bezpłatną konsultację
(Zdjęcie: © Photographee.eu / Shutterstock.com)

Pierwszy krok: wcześniejszy research

Zanim zdecydują się Państwo na system grzewczy firmy Viessmann i podpiszą umowę kupna, należy wyjaśnić kilka kwestii. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, zakup powinien być dobrze zaplanowany. Zacznij od ustalenia budżetu. Pamiętajmy, że instalacja grzewcza to coś więcej niż sam generator ciepła - w zależności od wybranego nowego systemu grzewczego może być konieczna butla, pomieszczenie gospodarcze, przyłącze gazowe lub odwiert. W przypadku powietrznej pompy ciepła firmy Viessmann nie muszą się Państwo przejmować żadnym z tych aspektów.

Odpowiedzi na te pytania należy wcześniej wyjaśnić z doradcą energetycznym lub wykonawcą instalacji grzewczej:

 • Czy istniejącą instalację grzewczą należy uzupełnić lub całkowicie odnowić?
 • Czy należy zaplanować system grzewczy w nowym budynku?
 • Czy należy zmienić źródło energii na inne?
 • Jaki jest stan budynku?
 • Ilu mieszkańców znajduje się w domu? Jakie jest zapotrzebowanie na ciepło?
 • Czy jest miejsce na pomieszczenie gospodarcze lub zasobnik?
 • Jak wygląda moje własne zachowanie w zakresie użytkowania?

  

Jakie są argumenty za zakupem nowej instalacji grzewczej?

Istnieją zasadniczo trzy różne scenariusze: system grzewczy ulega awarii i wymaga wymiany, planujesz modernizację lub nowy budynek potrzebuje systemu grzewczego. Czynniki motywujące w przypadku ostatniej opcji są różne. Nowy system grzewczy firmy Viessmann nie tylko pracuje znacznie wydajniej niż 20-letni kocioł w piwnicy, lecz także pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Ponadto często nie chodzi już tylko o to, aby system grzewczy dostarczał tylko ciepło i ciepłą wodę. Coraz większą rolę odgrywają innowacje, cyfryzacja, a przede wszystkim aspekt ekologiczny. Dzięki nowej pompie ciepła firmy Viessmann można ogrzewać energią ekologiczną pochodzącą np. z powietrza lub ziemi. Ponadto system grzewczy z ogniwami paliwowymi firmy Viessmann ma nie tylko zalety ekologiczne, ale także korzyści wynikające z innowacji technicznych.

Zakup nowego systemu grzewczego - ale jakiego?

Jeśli planują Państwo zakup systemu grzewczego firmy Viessmann, nasz asortyment oferuje szeroki wybór. Mogą Państwo wybrać i dostosować odpowiedni model do swoich potrzeb. Przede wszystkim mają Państwo do wyboru różne źródła energii:

 • Gaz
 • Olej
 • Energia elektryczna
 • Drewno
 • Energia ekologiczna

W zależności od wyboru, systemy obejmują kompaktowy kocioł gazowy na ścianie, elektryczny system ogrzewania podłogowego lub powietrzną pompę ciepła, a także różne opcje kombinacji. Często warto połączyć dwa systemy, takie jak kocioł gazowy i system solarny. O tym, czy jest to rozsądne połączenie, należy zdecydować z jednym z naszych partnerów handlowych na miejscu.

Nowy system grzewczy firmy Viessmann musi być dobrze dopasowany

Nowy system grzewczy firmy Viessmann powinien być dopasowany nie tylko do Państwa budżetu i sposobu użytkowania. Również sam budynek, a w szczególności jego izolacja, są ważnymi czynnikami wpływającymi na wybór właściwego systemu grzewczego dla Państwa domu.

Niektóre systemy grzewcze nadają się szczególnie do nowego budownictwa. W takim przypadku firma Viessmann oferuje różne możliwości zaopatrzenia Państwa domu w ciepło:

Ogrzewanie to jednak nie wszystko, co można osiągnąć dzięki urządzeniom firmy Viessmann. Szczególnie w nowym budownictwie należy uwzględnić także wentylację i/lub wytwarzanie prądu. Wentylacja i ogrzewanie mogą iść w parze - Vitovent 300-F wraz z powietrzną pompą ciepła. Alternatywnie można pokryć część zapotrzebowania na energię elektryczną pompy ciepła za pomocą dedykowanej instalacji fotowoltaicznej na dachu.

Zakup systemu grzewczego firmy Viessmann - krok po kroku

Nie jesteście Państwo zdani na siebie, jeśli chodzi o podjęcie decyzji o wyborze przyszłego systemu grzewczego. Oprócz niezliczonych poradników i informacji na temat poszczególnych systemów grzewczych oferujemy Państwu możliwość skorzystania z fachowej konsultacji z certyfikowanym instalatorem systemów grzewczych. Dzięki wyszukiwaniu partnerów handlowych na miejscu na pewno znajdą Państwo właściwy kontakt.

Podsumowując, przy zakupie nowego systemu grzewczego firmy Viessmann należy kierować się następującymi krokami:

 1. Zaplanuj i zbadaj
 2. Zasięgnąć porady i porównać oferty
 3. Złożyć wniosek o dofinansowanie
 4. Zlecić montaż systemu grzewczego
 5. Cieszyć się komfortem nowego systemu grzewczego Viessmann

Więcej o tym, co należy zrobić po zakupie systemu grzewczego Viessmann, dowiedzą się Państwo z  artykułu Pierwsze kroki z nowym systemem grzewczym Viessmann.