Jak znaleźć odpowiedniego instalatora systemu grzewczego

Poproś o bezpłatną konsultację
(Bild: © A._and_I._Kruk / Shutterstock.com)

Urządzenie grzewcze nie składa się wyłącznie z elementów mechanicznych. Zawiera również oprogramowanie, które sprawia, że urządzenie jest tym, czym jest - wysoce wydajnym, kompletnym i regulowanym systemem grzewczym, który może być nawet sterowany zdalnie.

Aby oprogramowanie i sprzęt mogły prawidłowo współpracować, konieczna jest ich prawidłowa konfiguracja. Prace te wykonuje zazwyczaj instalator systemów grzewczych. Po zakończeniu instalacji następuje uruchomienie. System grzewczy jest wtedy przygotowywany do uruchomienia. Te prace również powinny być wykonane przez instalatora systemów grzewczych. Na koniec wykonawca instalacji grzewczej może również zająć się konserwacją zainstalowanego systemu i w ten sposób zapewnić jego niezawodne działanie w dłuższym okresie czasu.

Rola doradcza instalatora systemu grzewczego

Dzięki swojemu wykształceniu i doświadczeniu zawodowemu są oni na bieżąco z najnowszymi technologiami grzewczymi i sanitarnymi i mogą szybko powiedzieć, jaka technologia grzewcza jest najbardziej odpowiednia dla danego budynku. Wreszcie, co nie mniej ważne, mogą oni pomóc w złożeniu wniosku o dotacje państwowe i w ten sposób obniżyć koszty zakupu.

Powody, dla których warto wybrać certyfikowanego partnera handlowego

Nowy system grzewczy to długoterminowa inwestycja, która powinna być dokładnie przemyślana i zaplanowana. Oprócz własnych badań, w pierwszych krokach niezbędne jest doradztwo eksperta. Dowiesz się wtedy, jakie opcje są dostępne, jak można zapewnić efektywność ekonomiczną, jakie mogą być przybliżone koszty i wiele innych.

Polegaj na certyfikowanych instalatorach systemów grzewczych

Kwalifikacje są ważnym aspektem przy wyborze instalatora systemu grzewczego. W końcu, podobnie jak w innych branżach, są dobrze wyszkoleni i bardzo dobrze wyszkoleni instalatorzy. Aby mieć pewność, że Państwa wykonawca posiada niezbędne umiejętności, warto postawić na partnerów handlowych, którzy współpracują z renomowanymi producentami. Z partnerami handlowymi firmy Viessmann są Państwo zdecydowanie po bezpiecznej stronie.

Jak znaleźć odpowiedniego instalatora systemów grzewczych w pobliżu Ciebie

Znalezienie odpowiedniego instalatora systemu grzewczego w pobliżu jest łatwe - dzięki naszemu wyszukiwaniu partnerów lokalnych. Możesz wybierać pomiędzy:

  • Wykonawcami instalacji grzewczych
  • Wykonawcy instalacji fotowoltaicznych
  • Inżynierowie projektanci i firmy konsultingowe
  • Producenci domów prefabrykowanych/tradycyjnych

Instalatorzy są zazwyczaj łatwo osiągalni przez telefon. Jest to szczególnie przydatne, jeśli twój system grzewczy nagle wyzionie ducha. Najlepiej, jeśli wykonawca nie będzie miał siedziby zbyt daleko od Państwa domu, aby można było jak najszybciej usunąć usterki na miejscu. Jeśli Państwa instalacja grzewcza jest podłączona i zarejestrowana przez Vitoconnect za pomocą aplikacji ViCare, mogą Państwo udostępnić ją wybranemu wykonawcy. Może on wtedy zdalnie monitorować instalację i w razie potrzeby interweniować, zanim dojdzie do awarii. Połączenie przez aplikację ViCare dodaje również jedną istotną zaletę - pełną pięcioletnią gwarancję. Więcej informacji można znaleźć na stronie aplikacji ViCare.

Jak już wspomniano, wykonawca instalacji grzewczych o określonej specjalizacji nie jest niczym niezwykłym. W przypadku zamiany na przykład na nowy kocioł na pellet, należy skontaktować się z wykonawcą, który specjalizuje się w tej dziedzinie. W przypadku generatorów ciepła wytwarzających energię elektryczną, warto skontaktować się z wykonawcami posiadającymi certyfikaty dla jednostek CHP i/lub urządzeń grzewczych z ogniwami paliwowymi. Są oni ekspertami w swojej dziedzinie.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci technologia systemów grzewczych stale się doskonaliła. W niektórych obszarach wzrosła również złożoność. Wykwalifikowani instalatorzy systemów grzewczych są tego w pełni świadomi i przechodzą regularne szkolenia. Oznacza to, że są zawsze na bieżąco z najnowszą technologią systemów grzewczych i mogą zainstalować zaawansowane systemy grzewcze prawidłowo i szybko. Dobrze poinformowanych i przeszkolonych instalatorów systemów grzewczych można znaleźć na liście partnerów handlowych firmy Viessmann oraz w innych miejscach.

Niezależnie od tego, czy chodzi o demontaż starych elementów, czy o położenie nowych rur, wykwalifikowani wykonawcy instalacji grzewczych słuchają klientów, uwzględniają ich życzenia i wykonują prace w uzgodnionym terminie. Jeśli istnieje niebezpieczeństwo niedotrzymania terminu, klienci są o tym natychmiast informowani.