Projekt domu z myślą o przyszłości

Jedną z kluczowych decyzji, przed jakimi staje inwestor planując budowę domu jest wybór projektu. Powinien on być dostosowany przede wszystkim do potrzeb przyszłych domowników oraz wymagań działki, na której ma stanąć dom. Wybierając projekt domu z pewnością warto kierować się również przyszłymi kosztami jego użytkowania. Stanowią one bowiem główne obciążenie rodzinnego budżetu.

 

Domy o niskim zapotrzebowaniu na energię

Szacuje się że 2/3 kosztów związanych z utrzymaniem domu to wydatki ponoszone na jego ogrzewanie. Dlatego już na etapie wyboru projektu domu warto postawić na rozwiązania, które ograniczą straty ciepła z budynku i jego zapotrzebowanie na energię.

Projekty domów z kolekcji ENERGO PLUS już dziś spełniają wysokie wymagania ustanawiane przez Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (WT), które zaczną obowiązywać dopiero w 2021 r. Oznacza to m.in., że projekty domów z tej serii w standardzie uwzględniają ogrzewanie pompą ciepła, montaż wentylacji mechaniczną z rekuperacją, a także instalację systemu solarnego lub fotowoltaiki. Dzięki temu, wskaźnika EP określający zapotrzebowania na energię pierwotną budynku, w przypadku tych domów osiąga wartość poniżej 70 kWh/(m2*rok).

Projekty domów z kolekcji ENERGO PLUS wyróżniają się również bardzo dobrym dociepleniem i maksymalnym doświetleniem wszystkich pomieszczeń światłem dziennym, co również przekłada się na niskie koszty utrzymania budynku.
Wśród projektów gotowych, spełniających WT 2021 znaleźć można m.in. niewielkie domy o powierzchni do 100 m2, domy z poddaszem do adaptacji, ergonomiczne domy parterowe, nowoczesne domy-stodoły, a także domy z płaskim dachem.

Domy o niskim zapotrzebowaniu na energię
Małe domy energooszczędne

Małe domy energooszczędne

Niedrogie w budowie i utrzymaniu będą również małe domy zaprojektowane w standardzie energooszczędnym z kolekcji Mini PLUS. Charakteryzuje je nie tylko niewielka powierzchnia, ale również prosta bryła, ekologiczne instalacje w standardzie, bardzo dobre docieplenie, a także wysoka funkcjonalność. Wszystkie projekty z kolekcji Mini PLUS zużywają niewiele energii i spełniają wymagania Warunków technicznych, które będą obowiązywały od 2021 r.. Zdrowy dom powstały w oparciu o projekt z kolekcji Mini PLUS, czyli taki który nie emituje do atmosfery szkodliwego CO2, jest bardzo dobrze doświetlony, przyjazny dla środowiska a przy tym niedrogi w budowie i utrzymaniu to bardzo korzystna alternatywa dla zakupu mieszkania.

Wśród gotowych projektów domów z tej serii znajdują się budynki parterowe, z poddaszem użytkowanym, w tym opcje z dachem dwuspadowym lub czterospadowym oraz wersje z garażem lub bez.

Projekty domów: www.archipelag.pl