Systemy klimatyzacji z czynnikiem R32: Vitoclima 300-S

System klimatyzacyjny Multisplit Vitoclima 300-S opracowany został z myślą o kompleksowym podejściu do domowego systemu klimatyzacyjnego. System składa się z serii jednostek zewnętrznych umożliwiających podłączenie nawet do 5 jednostek wewnętrznych: typu split lub jednostek kasetonowych. Umożliwia to nie tylko stworzenie kompletnego systemu w całym domu lub mieszkaniu, ale również poprawia estetykę instalacji poprzez zastosowanie tylko jednej jednostki zewnętrznej. Urządzenia są wyposażone w inteligentne sterowanie oraz tryby ekonomicznej pracy. Całość dopełnia stylistyczna linia Viessmann, odznaczająca się wszechstronnością zastosowania w każdym wnętrzu.

Wszystkie jednostki wchodzące w skład serii Multisplit Vitoclima 300-S zaprojektowane zostały z myślą o jak największej efektywności energetycznej oraz komforcie użytkowania. Vitoclima 300-S sprawdza się również jako uzupełnienie domowej instalacji fotowoltaicznej. W upalne dni, gdy produkcja energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej jest największa, możemy wykorzystać ją na potrzeby zasilania urządzenia klimatyzacyjnego, schładzając przy tym pomieszczenia. Dobrze zaprojektowany system pozwala cieszyć się przyjemnym klimatem zupełnie za darmo.

Przegląd zalet:

 • Tryb chłodzenia od -15°C do +43°C
 • Tryb grzanie od -15°C do +24°C
 • Tryb pracy nocnej - łagodniejsza charakterystyka osiągania zadanej temperatury
 • Wbudowane WiFi - obsługa klimatyzacji przez aplikację EWPE Smart (nie dotyczy wewnętrznej jednostki kasetonowej)
 • Tryb ochrony przed zamarzaniem - utrzymanie stałej temperatury pomieszczenia na poziomie +8°C
 • Ciepły start - w trybie grzania wentylator włącza się z opóźnieniem aby uzyskać efekt nadmuchu ciepłego powietrza natychmiast po załączeniu wentylatora
 • Tryb turbo - szybkie nagrzewanie/chłodzenie pomieszczenia
 • Elektroniczna regulacja żaluzji w poziomie i pionie
 • Dodatkowy czujnik pomieszczenia umieszczony w pilocie zdalnego sterowania
 • Funkcja osuszania powietrza w pomieszczeniu
 • 5 lat gwarancji
Vitoclima 300-S

Komfort użytkowania 

Vitoclima 300-S doskonale schładza i filtruje powietrze pomieszczeń tworząc poczucie komfortu. Często stanowi naturalne uzupełnienie domowej instalacji fotowoltaicznej, szczególnie w słoneczne i upalne dni wykorzystując samodzielnie produkowaną energię elektryczną w domu dla wytworzenia przyjemnego klimatu. Urządzenia wyposażone są w inteligentne sterowanie oraz tryby ekonomicznej pracy.

Oczekiwaną temperaturę pomieszczeń możemy dobierać przy pomocy aplikacji korzystając ze smartfonu lub z pilota wyposażonego w funkcję I FEEL. Urządzenie automatycznie ustawi temperaturę nawiewu powietrza zgodnie z odczytaną temperaturą otoczenia pilota. Dla dokładnego programowania temperatury wewnętrznej w poszczególnych pomieszczeniach świetnie sprawdza się aplikacja EWPE. System pozwala na planowanie chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń w trybie sterowania dobowego i tygodniowego.

Multisplit 

Każde z pomieszczeń schładzamy niezależnie w funkcji chwilowego zapotrzebowania. W zależności od mocy jednostki zewnętrznej możemy przyłączyć do 5 jednostek wewnętrznych. Wszystkie jednostki, wpięte w jeden system, mogą być indywidualnie sterowane. Takie rozwiązanie jest oszczędne energetycznie pozwala racjonalnie wykorzystywać energię. Zastosowany proekologiczny czynnik chłodniczy R-32, stanowi w 68% mniejsze obciążenia dla środowiska naturalnego w stosunku do klimatyzatorów wykorzystujących substancję R-410A.

W trakcie eksploatacji systemu możemy zmienić lub dodać jednostki wewnętrzne. Przy doborze właściwej mocy chłodniczej dbamy jednocześnie o estetykę pomieszczeń, mając dodatkowo, obok ściennych jednostek wewnętrznych, do dyspozycji klimatyzatory sufitowe montowane w przestrzeni podwieszanych stropów.

Vitoclima 300-S Multisplit

Przegląd funkcji:

 • „I feel” – Funkcja inteligentnej kontroli temperatury. Czujnik temperatury, wbudowany w pilota zdalnego sterowania umożliwia odczyt temperatury powietrza w najbliższym otoczeniu i przesyła informację o odczytanej temperaturze do jednostki wewnętrznej. Klimatyzator na podstawie tej informacji uruchomi się w trybie pracy odpowiednim dla wskazanej temperatury. Funkcja ta ze względu na dokładne dopasowanie temperatury do otoczenia zwiększa komfort użytkowania i oszczędność energii (nie dotyczy wewnętrznej jednostki kasetonowej).
 • Wi-Fi – Sterowanie klimatyzatora poprzez aplikację mobilną (nie dotyczy wewnętrznej jednostki kasetonowej)
 • Timer 24h – Pozwala na ustawianie godziny włączenia i wyłączenia urządzenia
 • Turbo – Szybkie przewietrzanie pomieszczenia
 • Swing – Wybór kąta nawiewu powietrza w płaczyznie pionowej i poziomej za pomocą pilota (dla jednostki kasetonowej - tylko w pionie)
 • Sleep – Tryb nocny
 • +8°C – Funkcja umożliwia w okresie zimowym utrzymanie w pomieszczeniu w trybie grzania stałą temperaturę +8°C
Vitoclima 300-S Przegląd funkcji
Finanzierung.jpg
Nowe ogrzewanie w przystępnej cenie

Finansowanie