Świadomi klimatu

Zadbaj o jakość powietrza w pomieszczeniach

Każdego dnia większość naszego czasu spędzamy w budynkach. Warto więc zadbać o komfort cieplny we wnętrzach, w których przebywamy - również w upalne dni. Mając na względzie zdrowie powinniśmy także zatroszczyć się o jakość powietrza, którym oddychamy w pomieszczeniach. Umożliwią nam to nowoczesne klimatyzatory Viessmann oraz oczyszczacz usuwający z powietrza nawet 99,98% zanieczyszczeń.

Klimatyzatory do domu, mieszkania lub biura

Vitoclima 100-P to klimatyzatory przenośne, które zapewnią komfortową temperaturę w pomieszczeniu bez konieczności wykonywania instalacji i ingerowania w konstrukcję budynku. Urządzenia dostępne są w dwóch wersjach: o mocy 2,7 kW – gwarantujące przyjemny chłód oraz o mocy 3,5 kW – przeznaczone zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania powietrza.

Dzięki nowoczesnej budowie i zastosowanym rozwiązaniom technicznym klimatyzatory Vitoclima 100-P charakteryzują się klasą energetyczną A w trybie chłodzenia, A+ w trybie grzania oraz szerokim zakresem temperatur pracy: od +16°C do +30°C (temperatury otoczenia). Klimatyzatory wykorzystują naturalny, przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R290, czyli czysty propan. Krąży on w obiegu zamkniętym i nie ulega zużyciu, dzięki czemu nie wymaga uzupełniania.

Klimatyzator przenośny Vitoclima 100-P
Klimatyzator Vitoclima 200-S

Nowoczesne klimatyzatory typu Split

Klimatyzator Vitoclima 200-S zapewni komfortowe przebywanie w pomieszczeniu, niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym urządzenie charakteryzuje się wysoką klasą energetyczną: A++ w trybie chłodzenia i A+ w trybie grzania. Klimatyzator może pracować w szerokim zakresie temperatur wynoszącym dla trybu chłodzenia od -15°C do +43°C, i od -15°C do +24°C dla trybu ogrzewania. Zastosowany w urządzeniu ekologiczny czynnik chłodniczy R32 zapewnia wysokoefektywną pracę klimatyzatora (współczynnik SEER: 7,0) oraz spełnia wymagania najnowszych przepisów.

System klimatyzacyjny Vitoclima 300-S umożliwia chłodzenie lub ogrzewanie kilku pomieszczeń w budynku z wykorzystaniem jednej jednostki zewnętrznej. Pozwala ona na podłączenie nawet pięciu jednostek wewnętrznych - typu Split, konsola lubjednostek kasetonowych. Umożliwia to nie tylko stworzenie kompletnego systemu w całym domu lub mieszkaniu, ale również pozwala zachować estetykę budynku poprzez zastosowanie tylko jednej jednostki zewnętrznej.

Klimatyzatory do nietypowych pomieszczeń

W przypadku pomieszczeń o trudno dostępnej lub ograniczonej powierzchni ściennej, np. zlokalizowanych na poddaszu, bardzo dobrym rozwiązaniem będą klimatyzatory przypodłogowe Vitoclima 230-S w postaci konsoli Split. Jednostki są dostępne w mocach od 2,7 do 5,2 kW i, tak jak w przypadku wersji ściennej, umożliwiają chłodzenie lub ogrzewanie powietrza i wyposażone są w wyświetlacz LED oraz pilot do obsługi trybu pracy.

Klimatyzator Vitoclima 230-S

Oczyszczacz powietrza HL-OP-15

W trosce o czyste powietrze

Oczyszczacz powietrza HL-OP-15 idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o metrażu do 40 m2 . Urządzenie wyróżnia m.in. 6-stopniowy system filtracji, który dzięki zastosowaniu filtra fotokatalitycznego pozwala na skuteczne wyeliminowanie nie tylko kurzu i alergenów, ale również dymu oraz nieprzyjemnych zapachów. Oczyszczacz został wyposażony m.in. w funkcję AUTO, która automatycznie dostosowuje prędkość oczyszczania w zależności od jakości powietrza oraz w funkcję SILENT, która redukuje prędkość wentylatora zapewniając tym samym cichszą pracę urządzenia. Inteligentny system czujników informuje o poziomie zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu oraz o konieczności wymiany filtrów.

W przypadku pomieszczeń o powierzchni od 21 do 36 m2 sprawdzonym rozwiązaniem będzie oczyszczacz powietrza V-Air 100. Urządzenie wyposażone jest m.in. w filtr HEPA H13, który usuwa najdrobniejsze i najniebezpieczniejsze zanieczyszczenia - pyły zawieszone PM 2.5, PM 10 i PM 1, czyli składniki smogu. Oczyszczacz eliminuje również drobnoustroje, bakterie, wirusy i zarodniki pleśni. Skuteczność urządzenia potwierdza wysoki wskaźnik dostarczania czystego powietrza CADR (Clean Air Delivery Rate), wynoszący 305 m3/h.


Nie zwlekaj, wypełnij formularz!

Nasz konsultant oddzwoni do Ciebie i przedstawi specjalną ofertę!