Viessmann Invisible

Kompaktowy system ogrzewania i wentylacji, umożliwiający optymalne wykorzystanie przestrzeni w domu i swobodną aranżację wnętrza budynku. W wąskiej zabudowie mieści się kompletna instalacja grzewczo-wentylacyjna. Urządzenia i elementy systemu ukryte są za indywidualnie dobranymi panelami dekoracyjnymi i pozostają niewidoczne.

 

Cenne powierzchnie

Ceny nieruchomości stale rosną. Tym cenniejszym staje się każdy metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej. Nowy system ogrzewania i wentylacji Viessmann Invisible oferuje już teraz przełomowe rozwiązanie, pozwalające optymalnie zagospodarować i wykorzystać Twoją cenną powierzchnię i swobodnie ją aranżować.

Nowa przestrzeń

Pompa ciepła najnowszej generacji, moduł wentylacji z odzyskiem ciepła i wilgoci, zbiornik wody użytkowej i kompletny osprzęt: Viessmann Invisible scala te wszystkie składniki w kompaktowy system i stwarza w ten sposób przestrzeń dla nowych koncepcji aranżacji pomieszczeń..

Dodatkowo 1/3 powierzchni użytkowej

Ogrzewanie, chłodzenie i wentylacja przy pomocy jednego, modułowego i kompleksowego rozwiązania – niewielka głębokość i swoboda ustawienia umożliwia wygospodarowanie w pomieszczeniu o powierzchni 11 m² dodatkową jedną trzecią wolnej powierzchni użytkowej. Patrz strona 14/15.

Niewidoczna technika

Efektywność może być dyskretna – za indywidualnie dobranymi powierzchniami dekoracyjnymi niewidocznie i niesłyszalnie pracują doskonale do siebie dopasowane urządzenia systemu Viessmann Invisible.

invisible-closed.png

MIEJSCE

dla własnej aranżacji – z nowym rozwiązaniem ogrzewania i wentylacji wentylacji budynku Viessmann Invisible

ZA PANELAMI

schowane są wszystkie urządzenia – a Ty masz swobodę aranżacji.

invisible-opened.png

Wszechstronne możliwości stosowania

Skorzystaj z innowacyjnego rozwiązania All-in-One firmy Viessmann dla domów jednorodzinnych do 200 m²: Dzięki standardowym, wstępnie skonfigurowanym komponentom system Viessmann Invisible znajduje wszechstronne zastosowania, co ułatwia proces projektowania i aranżacji pomieszczeń.

Smukła budowa

Dzięki głębokości konstrukcyjnej zaledwie 275 mm system zajmuje niezwykle mało miejsca. Różne warianty ustawienia modułów – szeregowo, blokowo lub w narożniku,– pozwalają zawsze na optymalne wpasowanie w budynek.

Indywidualne wykończenie powierzchni

Możesz przy tym wybierać między wersją w szlachetnym lakierze perłowo–białym a wersją pod indywidualne wykończenia frontów w wersji Manufactureline.

Konsekwentna niezależność

Z systemem Viessmann Invisible zyskujesz nie tylko swobodę aranżacji. System ten, uzupełniony fotowoltaiką, zmniejsza zależność mieszkańców od energii elektrycznej i zmieniających się cen.

invisible-narozne.png

USTAWIENIE NAROŻNE

Więcej miejsca dla życzeń, światła i komfortu. Ustawienie narożne pozwala rozplanować pomieszczenia niezwykle elastycznie i oszczędnie. Stwórz obszerne powierzchnie do ustawienia wyposażenia wnętrza i wykorzystaj optymalnie pomieszczenia, nawet małe lub nieregularnego kształtu. Masz tu też więcej możliwości optymalnego usytuowania modułu wentylacji – najlepiej ustawić go przy ścianie zewnętrznej.

invisible-rzedem.png

 

RZĘDEM

Elegancja i harmonia na całej linii. Ustawienie szeregowe jest odpowiednie dla długich ścian lub wąskich pomieszczeń i przejść. System może być zarówno schowany za ścianką jak i świadomie wystawiony na pierwszy plan, jako element aranżacji pomieszczenia – decyzję podejmujesz wyłącznie sam. Należy jedynie uwzględnić niezbędne odstępy serwisowe i montażowe między i przed modułami.

invisible-blokowe.png

USTAWIENIE BLOKOWE

Dobrze przemyślane. Zalety ustawienia blokowego ujawniają się na końcach ścian, przy wolnostojących ścianach oraz w przedzielonych pomieszczeniach. Tak jak ustawienie narożne, również i ten wariant ustawienia pozwala optymalnie wykorzystać powierzchnie pomieszczeń i wygospodarować wolne miejsca. Czy grubości ścian i nośność są odpowiednie? Teraz można więc przystąpić do projektowania.

invisible-nazewnatrz.png

NA ZEWNĄTRZ

Niesłychanie efektywna i stylowa jednostka zewnętrzna Duża swoboda aranżacji we wnętrzach rozciąga się również konsekwentnie na obszar zewnętrzny – czyste linie i atrakcyjny design pozwalają na wkomponowanie jednostki zewnętrznej pompy ciepła w każde środowisko. Jako jedno z najcichszych urządzeń tego rodzaju można ją bez problemu ustawiać także z gęsto zabudowanych obszarach lub w pobliżu granicy działki.

ZYSKAJ PRZESTRZEŃ

Nawet o 1/3 więcej powierzchni użytkowej – domowe pomieszczenie gospodarcze przyszłości

Przykład pokazuje, że w pomieszczeniu techniczno–gospodarczym z wolnostojącymi urządzeniami i przyłączami pozostaje jedynie niewielka wolna powierzchnia użytkowa. Wykorzystanie jej ogranicza się do pralki i suszarki. System Viessmann Invisible może natomiast stworzyć nową przestrzeń – dla znacznie większej powierzchni użytkowej i dwa rzędy szaf z wbudowanymi urządzeniami AGD. Dla naturalnego oświetlenia i estetycznego wykończenia powierzchni. Rozdzielacze powietrza i przewody są przy tym ukryte w podwieszonym suficie.

invisible-zyskac.png

MANUFAKTURA

Równie indywidualna, jak Twoje projekty

Zaznaj wolności wyboru przy doborze wykończenia – możesz zdecydować się na wersję Basis w szlachetnym lakierze perłowo–białym, lub wybierz wersję Manufaktur pod indywidualne wykończenia frontów wybranych przez inwestora. Drewno, powierzchnie mebli kuchennych, albo lustra – przy realizacji takich powierzchni masz maksymalną swobodę aranżacji, a stabilne podłoże gwarantuje bezpieczny montaż. Pamiętaj, że wykonanie Manufaktur jest przewidziane do zastosowań materiału o grubości 16 mm.

invisible-manufaktura.png

SYSTEMOWA NIEZALEŻNOŚĆ

Kształtuj przyszłość ze zintegrowanymi rozwiązaniami firmy Viessmann

Rozwiązanie Viessmann Invisible gwarantuje korzyści, wynikające z konsekwentnej realizacji myślenia systemowego: Zaufaj przy projektowaniu i aranżacji doskonale dopasowanym komponentom. Jakość i efektywność idą przy tym w parze z najwyższymi wymaganiami w odniesieniu do wzornictwa i elastyczności. Abyś, jako architekt, mógł zdobyć nowe przestrzenie.

invisible-niezaleznosc.png
invisible-przeglad.png

W ŚRODKU

Nowa, modułowa generacja urządzeń

Kompaktowe i doskonale wzajemnie dopasowane. Pompa ciepła, zasobnik c.w.u. i wentylacja łączą najwyższą efektywność z cichą i niezawodną pracą.

Viessmann-Invisible-Vitocal-222-SI.png

MODUŁ HYDRAULICZNY | Vitocal 222-SI

Ogrzewanie wg EN 14511 przy A7/W35
- Znamionowa moc cieplna: 6,8 kW, Regulacja mocy: 2,6 do 9,0 kW
- Współczynnik efektywności (COP): 5,0
- Pobór mocy elektrycznej: 1,36 kW
- Klasa efektywności energetycznej: A+++

Chłodzenie wg EN 14511 przy A35/W18
- Znamionowa moc chłodnicza: 6,7 kW, Regulacja mocy: 1,5 do 9,5 kW
- Współczynnik efektywności (EER): 5,1
- Pobór mocy elektrycznej: 1,31 kW

Viessmann-Invisible-Speicher-Modul.png

MODUŁ ZASOBNIKA

Zasobnik z nierdzewnej stali szlachetnej, ze stopami do oparcia na stropie

- Pojemność: 250 l
- Ogrzewanie: system ładowania przez wymiennik
- Maks. rozbiór c.w.u. przy temp. c.w.u. na wypływie 40 °C, temp. w zasobniku 53 °C i natężeniu rozbioru 10 l/min): 330 l
- Klasa efektywności energetycznej profil rozbioru (L, XL): A+
- Gabaryty (szer.×wys.×dł.): 1 200×2 100×280 mm
- Ciężar (pusty): 200 kg (Ciężar do wstawiania na 1 moduł 75 kg)

Viessmann-Invisible-Vitoair.png

MODUŁ WENTYLACJI | Vitoair FSI

Entalpiczny wymiennik ciepła – bez potrzeby zapewniania odpływu kondensatu.
Zintegrowane tłumiki na wszystkich czterech kanałach powietrza.
Zintegrowane anemometry do pomiaru rzeczywistego strumienia przepływu powietrza

- Maks. strumień objętościowy: 300 m³/h (dla 200 Pa oporów zewnętrznych instalacji)
- Entalpiczny, krzyżowy wymiennik ciepła z odzyskiem wilgoci

Viessmann-Invisible-Ausseneinheit-Vitocal-200-S.png

JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA

Obudowa w stylu Diamond Edge w kolorze grafitowym z dopasowanymi konsolami 

- Czynnik chłodniczy: R32
- Zabezpieczenie modułu zewnętrznego: 1 ×B16A
- Moc akustyczna w trybie nocnym: 50 dB(A)
- Temperatura powietrza: –20 do 45 °C
- Gabaryty (szer.×wys.×dł.): 1 080×850×500 mm
- Ciężar: 95 kg

Zalety

  • Technika domowa, orurowanie i instalacja scalone w jeden niepowtarztalny nowy system
  • Maksymalizuje powierzchnię użytkową w nowych budynkach
  • Niskie koszty eksploatacji dzieki wysokiemu współczynnikowi efektywności COP do 5,0 przy A7/W35
  • Wraz z Viessmann One Base i zintegrowanym Viessmann Energy Management osiąga się wysoką łączną efektywność systemu
  • Optymalne wykorzystanie własnego prądu z instalacji fotowoltaicznej dla maksymalnego uniezależnienia się od sieci publicznej

Aby aktywować wideo, należy kliknąć przycisk odtwarzania. Należy pamiętać, że poprzez wywołanie filmu, dane są przesyłane do YouTube. Szczegółowe informacje znajdują się w naszej polityce prywatności.

invisible-yt-cover-2.png
Prezentacja

Aby aktywować wideo, należy kliknąć przycisk odtwarzania. Należy pamiętać, że poprzez wywołanie filmu, dane są przesyłane do YouTube. Szczegółowe informacje znajdują się w naszej polityce prywatności.

invisible-yt-cover-1.png
Animacja