Stacje uzdatniania wody Aquahome SMART

Inteligentne rozwiązanie problemu twardej wody.

W kuchni i łazience wciąż musisz szorować uporczywe osady z kamienia? Po kąpieli Twoja skóra i włosy są wysuszone?
Czas pozbyć się twardej wody!

 

Oznaki twardej wody w domu

 • Zniszczone instalacje i sprzęty AGD – już 1 mm kamienia kotłowego powoduje wzrost kosztów ogrzewania o ok. 20%. Szczególnie narażone na zniszczenie są kotły i podgrzewacze wody, pralki, zmywarki i ekspresy.
 • Uporczywe osady z kamienia – twarda woda powoduje powstawanie trudnych do usunięcia, jasnych osadów, zwłaszcza w na armaturze łazienkowej, sprzętach kuchennych oraz naczyniach.
 • Wysuszone włosy i skóra – twarda woda wysusza i podrażnia skórę oraz zwiększa ryzyko alergii i egzemy, zwłaszcza u dzieci. Włosy myte w twardej wodzie przesuszają się, gorzej się układają i stają się matowe.
 • Zniszczone ubrania po praniu – odzież prana w twardej wodzie szybciej się niszczy, traci kolory i miękkość, nawet przy użyciu płynów zmiękczających.
 • Słabo pieniące się kosmetyki i detergenty – twarda woda uniemożliwia dokładne rozpuszczenie się mydeł, płynów i szamponów, przez co trzeba zużyć ich większą dawkę do mycia lub sprzątania, a potem ciężko dokładnie je spłukać.

Aplikacja mobilna

Inteligentne urządzenia Aquahome SMART komunikują się z Tobą przez aplikację iQUA na Twoim smartfonie. Dzięki niej masz stały dostęp do ważnych informacji nt. zużycia wody w Twoim domu – aplikacja prezentuje na wykresach, kiedy i jak zużywacie z rodziną wodę w domu, abyście wspólnie mogli korzystać z niej bardziej świadomie i oszczędnie. Aplikacja poinformuje Cię ponadto o kończącej się soli, abyś mógł jej na czas dosypać, a także zadba o bezpieczeństwo – wyśle alert w przypadku nagłego, nadmiernego zużycia wody, które może wskazywać na wyciek lub w przypadku błędu w urządzeniu.

Sprawdź naszą aplikację na urządzenia mobilne, dzięki której masz stały dostęp do ważnych informacji nt. zużycia wody w Twoim domu. Analizuj, porównuj i zacznij wspólnie z rodziną oszczędzać wodę!

Aplikacja mobilna iQUA
Stacje uzdatniania wody Aquahome SMART

Jak to działa?

Po zamontowaniu stacji w kotłowni, piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym, każda kropla wody przepływa przez złoże odpowiedzialne za zmiękczanie lub filtrację wody. Co kilka, kilkanaście dni, w urządzeniu zachodzi automatyczny proces regeneracji złoża, czyli płukania go solanką, by ponownie mogło uzdatniać wodę. Regeneracja zachodzi zawsze w godzinach najmniejszego poboru wody, np. w nocy.

Żywotność złóż jest obliczana na około kilkanaście lat, w zależności od wyjściowej jakości i ilości zużywanej wody w domu. Poza okresowym dosypaniem soli tabletkowanej, stacja nie wymaga obsługi.

Rozwiązanie problemu

Inteligentne stacje uzdatniania wody Aquahome SMART rozwiążą problem twardej wody w Twoim domu. Wystarczy zamontować stację na głównym przyłączu wody zimnej, w pobliżu odpływu do kanalizacji i z dostępem do prądu, a z Twoich kranów i w instalacji popłynie miękka woda, bezpieczna dla sprzętów i domowników. Stacja Aquahome DUO SMART, wyposażona dodatkowo w węgiel aktywny, nie tylko zmiękczy, ale i przefiltruje wodę w całym domu, by móc pić ją prosto z kranu, bez posmaku chloru. Stacja Aquahome MIX SMART, wyposażona w unikalne złoże multifunkcyjne, uzdatni wodę z własnego ujęcia, pozbawiając ją żelaza, manganu, amoniaku oraz substancji organicznych.

Stacje uzdatniania wody Aquahome SMART

Tym przekonują nas stacje uzdatniania wody Aquahome SMART

 • Skuteczny sposób na pozbycie się twardej wody w całym domu.
 • Najlepsza ochrona dla Twojej instalacji grzewczej oraz sprzętów AGD przed szkodliwymi osadami z kamienia.
 • Inteligentne urządzenia komunikujące się z Tobą przez smartfona i umożliwiające oszczędniejsze korzystanie z wody w domu.
 • Sprawdzone i wiarygodne urządzenia firmy Viessmann, sprzedawane od wielu lat przez autoryzowanych Partnerów, którzy zapewniają obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną urządzeń na terenie całego kraju.
 • Jedne z najtańszych w eksploatacji zmiękczaczy na rynku europejskim, zużywające niewielkie dawki soli i wody do regeneracji.
 • Solidność wykonania i bezawaryjność, dające gwarancję niezawodności i bezpieczeństwa.
   

Przegląd zalet

 • Nowoczesna technologia.
 • Kompleksowe uzdatnianie wody w domu.
 • Wysoka wydajność.
 • Inteligentne rozwiązania zapewniające komfort użytkowania.
 • Atrakcyjny design urządzeń.
 • Oszczędna i ekologiczna eksploatacja.

Aby aktywować wideo, należy kliknąć przycisk odtwarzania. Należy pamiętać, że poprzez wywołanie filmu, dane są przesyłane do YouTube. Szczegółowe informacje znajdują się w naszej polityce prywatności.

iQUA
Witaj w iQUA