Viessmann Invisible

Kompaktowy system ogrzewania i wentylacji, umożliwiający optymalne wykorzystanie przestrzeni w domu i swobodną aranżację wnętrza budynku. W wąskiej zabudowie mieści się kompletna instalacja grzewczo-wentylacyjna. Urządzenia i elementy systemu ukryte są za indywidualnie dobranymi panelami dekoracyjnymi i pozostają niewidoczne.

 

Cenne powierzchnie

Ceny nieruchomości stale rosną. Tym cenniejszym staje się każdy metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej. Nowy system ogrzewania i wentylacji Viessmann Invisible oferuje już teraz przełomowe rozwiązanie, pozwalające optymalnie zagospodarować i wykorzystać Twoją cenną powierzchnię i swobodnie ją aranżować.

Nowa przestrzeń

Pompa ciepła najnowszej generacji, moduł wentylacji z odzyskiem ciepła i wilgoci, zbiornik wody użytkowej i kompletny osprzęt: Viessmann Invisible scala te wszystkie składniki w kompaktowy system i stwarza w ten sposób przestrzeń dla nowych koncepcji aranżacji pomieszczeń..

Dodatkowo 1/3 powierzchni użytkowej

Ogrzewanie, chłodzenie i wentylacja przy pomocy jednego, modułowego i kompleksowego rozwiązania – niewielka głębokość i swoboda ustawienia umożliwia wygospodarowanie w pomieszczeniu o powierzchni 11 m² dodatkową jedną trzecią wolnej powierzchni użytkowej. Patrz strona 14/15.

Niewidoczna technika

Efektywność może być dyskretna – za indywidualnie dobranymi powierzchniami dekoracyjnymi niewidocznie i niesłyszalnie pracują doskonale do siebie dopasowane urządzenia systemu Viessmann Invisible.

invisible-closed.png

MIEJSCE

dla własnej aranżacji – z nowym rozwiązaniem ogrzewania i wentylacji wentylacji budynku Viessmann Invisible

ZA PANELAMI

schowane są wszystkie urządzenia – a Ty masz swobodę aranżacji.

invisible-opened.png

Wszechstronne możliwości stosowania

Skorzystaj z innowacyjnego rozwiązania All-in-One firmy Viessmann dla domów jednorodzinnych do 200 m²: Dzięki standardowym, wstępnie skonfigurowanym komponentom system Viessmann Invisible znajduje wszechstronne zastosowania, co ułatwia proces projektowania i aranżacji pomieszczeń.

Smukła budowa

Dzięki głębokości konstrukcyjnej zaledwie 275 mm system zajmuje niezwykle mało miejsca. Różne warianty ustawienia modułów – szeregowo, blokowo lub w narożniku,– pozwalają zawsze na optymalne wpasowanie w budynek.

Indywidualne wykończenie powierzchni

Możesz przy tym wybierać między wersją w szlachetnym lakierze perłowo–białym a wersją pod indywidualne wykończenia frontów w wersji Manufactureline.

Konsekwentna niezależność

Z systemem Viessmann Invisible zyskujesz nie tylko swobodę aranżacji. System ten, uzupełniony fotowoltaiką, zmniejsza zależność mieszkańców od energii elektrycznej i zmieniających się cen.

invisible-narozne.png

USTAWIENIE NAROŻNE

Więcej miejsca dla życzeń, światła i komfortu. Ustawienie narożne pozwala rozplanować pomieszczenia niezwykle elastycznie i oszczędnie. Stwórz obszerne powierzchnie do ustawienia wyposażenia wnętrza i wykorzystaj optymalnie pomieszczenia, nawet małe lub nieregularnego kształtu. Masz tu też więcej możliwości optymalnego usytuowania modułu wentylacji – najlepiej ustawić go przy ścianie zewnętrznej.

invisible-rzedem.png

 

RZĘDEM

Elegancja i harmonia na całej linii. Ustawienie szeregowe jest odpowiednie dla długich ścian lub wąskich pomieszczeń i przejść. System może być zarówno schowany za ścianką jak i świadomie wystawiony na pierwszy plan, jako element aranżacji pomieszczenia – decyzję podejmujesz wyłącznie sam. Należy jedynie uwzględnić niezbędne odstępy serwisowe i montażowe między i przed modułami.

invisible-blokowe.png

USTAWIENIE BLOKOWE

Dobrze przemyślane. Zalety ustawienia blokowego ujawniają się na końcach ścian, przy wolnostojących ścianach oraz w przedzielonych pomieszczeniach. Tak jak ustawienie narożne, również i ten wariant ustawienia pozwala optymalnie wykorzystać powierzchnie pomieszczeń i wygospodarować wolne miejsca. Czy grubości ścian i nośność są odpowiednie? Teraz można więc przystąpić do projektowania.

invisible-nazewnatrz.png

NA ZEWNĄTRZ

Niesłychanie efektywna i stylowa jednostka zewnętrzna Duża swoboda aranżacji we wnętrzach rozciąga się również konsekwentnie na obszar zewnętrzny – czyste linie i atrakcyjny design pozwalają na wkomponowanie jednostki zewnętrznej pompy ciepła w każde środowisko. Jako jedno z najcichszych urządzeń tego rodzaju można ją bez problemu ustawiać także z gęsto zabudowanych obszarach lub w pobliżu granicy działki.

ZYSKAJ PRZESTRZEŃ

Nawet o 1/3 więcej powierzchni użytkowej – domowe pomieszczenie gospodarcze przyszłości

Przykład pokazuje, że w pomieszczeniu techniczno–gospodarczym z wolnostojącymi urządzeniami i przyłączami pozostaje jedynie niewielka wolna powierzchnia użytkowa. Wykorzystanie jej ogranicza się do pralki i suszarki. System Viessmann Invisible może natomiast stworzyć nową przestrzeń – dla znacznie większej powierzchni użytkowej i dwa rzędy szaf z wbudowanymi urządzeniami AGD. Dla naturalnego oświetlenia i estetycznego wykończenia powierzchni. Rozdzielacze powietrza i przewody są przy tym ukryte w podwieszonym suficie.

invisible-zyskac.png

MANUFAKTURA

Równie indywidualna, jak Twoje projekty

Zaznaj wolności wyboru przy doborze wykończenia – możesz zdecydować się na wersję Basis w szlachetnym lakierze perłowo–białym, lub wybierz wersję Manufaktur pod indywidualne wykończenia frontów wybranych przez inwestora. Drewno, powierzchnie mebli kuchennych, albo lustra – przy realizacji takich powierzchni masz maksymalną swobodę aranżacji, a stabilne podłoże gwarantuje bezpieczny montaż. Pamiętaj, że wykonanie Manufaktur jest przewidziane do zastosowań materiału o grubości 16 mm.

invisible-manufaktura.png

SYSTEMOWA NIEZALEŻNOŚĆ

Kształtuj przyszłość ze zintegrowanymi rozwiązaniami firmy Viessmann

Rozwiązanie Viessmann Invisible gwarantuje korzyści, wynikające z konsekwentnej realizacji myślenia systemowego: Zaufaj przy projektowaniu i aranżacji doskonale dopasowanym komponentom. Jakość i efektywność idą przy tym w parze z najwyższymi wymaganiami w odniesieniu do wzornictwa i elastyczności. Abyś, jako architekt, mógł zdobyć nowe przestrzenie.

invisible-niezaleznosc.png
invisible-przeglad.png

W ŚRODKU

Nowa, modułowa generacja urządzeń

Kompaktowe i doskonale wzajemnie dopasowane. Pompa ciepła, zasobnik c.w.u. i wentylacja łączą najwyższą efektywność z cichą i niezawodną pracą.

Viessmann-Invisible-Vitocal-222-SI.png

MODUŁ HYDRAULICZNY | Vitocal 222-SI

Ogrzewanie wg EN 14511 przy A7/W35
- Znamionowa moc cieplna: 6,8 kW, Regulacja mocy: 2,6 do 9,0 kW
- Współczynnik efektywności (COP): 5,0
- Pobór mocy elektrycznej: 1,36 kW
- Klasa efektywności energetycznej: A+++

Chłodzenie wg EN 14511 przy A35/W18
- Znamionowa moc chłodnicza: 6,7 kW, Regulacja mocy: 1,5 do 9,5 kW
- Współczynnik efektywności (EER): 5,1
- Pobór mocy elektrycznej: 1,31 kW

Viessmann-Invisible-Speicher-Modul.png

MODUŁ ZASOBNIKA

Zasobnik z nierdzewnej stali szlachetnej, ze stopami do oparcia na stropie

- Pojemność: 250 l
- Ogrzewanie: system ładowania przez wymiennik
- Maks. rozbiór c.w.u. przy temp. c.w.u. na wypływie 40 °C, temp. w zasobniku 53 °C i natężeniu rozbioru 10 l/min): 330 l
- Klasa efektywności energetycznej profil rozbioru (L, XL): A+
- Gabaryty (szer.×wys.×dł.): 1 200×2 100×280 mm
- Ciężar (pusty): 200 kg (Ciężar do wstawiania na 1 moduł 75 kg)

Viessmann-Invisible-Vitoair.png

MODUŁ WENTYLACJI | Vitoair FSI

Entalpiczny wymiennik ciepła – bez potrzeby zapewniania odpływu kondensatu.
Zintegrowane tłumiki na wszystkich czterech kanałach powietrza.
Zintegrowane anemometry do pomiaru rzeczywistego strumienia przepływu powietrza

- Maks. strumień objętościowy: 300 m³/h (dla 200 Pa oporów zewnętrznych instalacji)
- Entalpiczny, krzyżowy wymiennik ciepła z odzyskiem wilgoci

Viessmann-Invisible-Ausseneinheit-Vitocal-200-S.png

JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA

Obudowa w stylu Diamond Edge w kolorze grafitowym z dopasowanymi konsolami 

- Czynnik chłodniczy: R32
- Zabezpieczenie modułu zewnętrznego: 1 ×B16A
- Moc akustyczna w trybie nocnym: 50 dB(A)
- Temperatura powietrza: –20 do 45 °C
- Gabaryty (szer.×wys.×dł.): 1 080×850×500 mm
- Ciężar: 95 kg

Zalety

  • Technika domowa, orurowanie i instalacja scalone w jeden niepowtarztalny nowy system
  • Maksymalizuje powierzchnię użytkową w nowych budynkach
  • Niskie koszty eksploatacji dzieki wysokiemu współczynnikowi efektywności COP do 5,0 przy A7/W35
  • Wraz z Viessmann One Base i zintegrowanym Viessmann Energy Management osiąga się wysoką łączną efektywność systemu
  • Optymalne wykorzystanie własnego prądu z instalacji fotowoltaicznej dla maksymalnego uniezależnienia się od sieci publicznej