Zwiedzanie zakładu Viessmann

Grupa Viessmann nadaje tempo rozwojowi branży grzewczej. Nazwa Viessmann jest synonimem innowacyjnej techniki, a nasi pracownicy każdego dnia dowodzą, że sława ta jest w pełni zasłużona. Co roku siedzibę główną przedsiębiorstwa w Allendorfie (Eder) i inne zakłady firmy Viessmann odwiedza blisko 25 000 gości.

Odkryj fascynujący świat jednego z wiodących na świecie producentów systemów techniki grzewczej. Nasi wykwalifikowani przewodnicy chętnie pokażą świat codziennej pracy i produkcji w firmie Viessmann – rzeczowo i przejrzyście.

Serdecznie witamy w firmie Viessmann. Czekamy na Ciebie.

Obszary dostępne dla zwiedzających

Innovationen.jpg

Centrum informacyjne Viessmann z „Galerią” i muzeum „Via Temporis”

Spektrum technologiczne techniki grzewczej jest coraz bardziej złożone, a paleta produktów coraz bogatsza. Aby jeszcze skuteczniej przekazywać wiedzę o nowych technologiach, w siedzibie głównej przedsiębiorstwa w Allendorfie (Eder) stworzyliśmy Akademię Viessmann. W połączeniu z „Galerią”, której wystawy obrazują zasadnicze wartości naszej marki, muzeum „Via Temporis” oraz centralą energetyczną Akademia tworzy centrum informacyjne Viessmann.

Zakład Viessmann I Allendorf

Niezależnie od tego, czy poszukiwane są rozwiązania do budynków mieszkalnych, na potrzeby działalności gospodarczej i przemysłu, czy gmin – firma Viessmann dla każdego obszaru zastosowania ma odpowiednie rozwiązanie systemowe z wytwornicami ciepła dostosowanymi do wszystkich nośników energii o mocy od 1,5 do 120 000 kW. Kompleksowa oferta firmy Viessmann obejmuje wiszące kotły kondensacyjne o mocy od 1,9 do 150 kW, stojące systemy kondensacyjne o mocy od 1,9 do 6000 kW oraz moduły kogeneracyjne o mocy od 1,0 do 401 kWe lub od 5,3 do 549 kWt.

Fertigung.jpg
Warenverteilzentrum.jpg

Centrum dystrybucji towarów / centrum logistyki

Międzynarodowe centrum dystrybucji towarów jest kluczowym punktem logistyki zbytu i centralnym magazynem grupy Viessmann dla rynków krajowych i zagranicznych.

Automatyczny regałowy magazyn wysokiego składowania ze zmiennym wykorzystaniem miejsc magazynowania oferuje blisko 59 000 stojaków na palety w 19 ścieżkach. W każdej ścieżce automatyczny, wyposażony w widły teleskopowe manipulator magazynuje towary bądź wydaje je z magazynu. Wszystkie gotowe towary z produkcji własnej oraz towary handlowe od dostawców znajdują tu swoje miejsce.

Z zasobów tego magazynu zasilane są także magazyny regionalne firmy Viessmann, które obsługują klientów, wydając im dostawy komisjonowane, dostosowane do zakresu zleceń. Centrum dystrybucji towarów i magazyny regionalne gwarantują serwis dostawczy do wszystkich oddziałów sprzedażowych, dysponujących magazynem odbiorczym.

Biogazownie

Biogazownie należących do grupy Viessmann specjalistów – firm Schmack Biogas i BIOFerm – dzięki zastosowaniu innowacyjnych i ekologicznych procesów wytwarzają w sposób efektywny i ekonomiczny biogaz z surowców odnawialnych, bioodpadów, materiału z procesu pielęgnacji krajobrazu oraz pozostałości organicznych. Ponadto firma Carbotech, przedsiębiorstwo należące także do grupy Viessmann, dostarcza technologie i procesy do oczyszczania biogazu i zasilania nim sieci gazu ziemnego. Na potrzeby realizacji dwóch różnych procesów technicznych w zakładzie w Allendorfie (Eder) skonstruowano specjalne biogazownie.

Instalacja zbudowana w 2010 roku przez BIOFerm GmbH pracuje na zasadzie fermentacji suchej, która w całej Hesji znalazła dotychczas zastosowanie w zaledwie kilku instalacjach. Dlatego projekt, którego koszt inwestycji opiewa na łączną kwotę 2,5 miliona euro, uzyskał status instalacji doświadczalno-badawczej, dzięki czemu mógł otrzymać dofinansowanie ze strony Ministerstwa Środowiska, Energii, Rolnictwa i Ochrony Przyrody kraju związkowego Hesji. Instalacja wytwarza z 5000 ton substratu blisko 1,3 miliona kWh energii elektrycznej i 1,5 miliona kWh energii cieplnej rocznie.

W bezpośrednim sąsiedztwie w 2013 roku uruchomiono kolejną biogazownię. Tym razem jest to instalacja spółki córki Viessmann – firmy Schmack Biogas GmbH – przeznaczona do fermentacji mokrej i wytwarzająca rocznie z 15 000 t substratu blisko 1,5 miliona metrów sześciennych biogazu. Biogaz jest oczyszczany do jakości gazu ziemnego i przekazany do sieci gazu ziemnego.

Zainteresowani odwiedzający mają możliwość przyjrzenia się w zakładzie Viessmann produktom pokrywającym zapotrzebowania całego łańcucha procesowego – obejmującego zarówno proces wytwarzania z zastosowaniem fermentacji mokrej lub suchej, uszlachetnianie, jak i efektywne wykorzystanie modułów kogeneracyjnych i kotłów gazowych.

Biogasanlagen.jpg

Często zadawane pytania


W jaki sposób mogę zgłosić chęć wzięcia udziału w zwiedzaniu zakładu?

Każdy chętny może zarezerwować termin zwiedzania naszego zakładu. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres werksfuehrung@viessmann.com.

Jak można się zarejestrować?

Zgłoszenia prosimy kierować za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej.

Czy mogę samodzielnie zgłosić chęć wzięcia udziału w zwiedzaniu zakładu?

Oczywiście jest to możliwe. Indywidualni zwiedzający zostają dołączeni do grupy.

Kiedy zakład jest udostępniany dla zwiedzających?

Wycieczki po terenie zakładu odbywają się zwykle w piątki; duże grupy zwiedzających mogą w wyjątkowych przypadkach otrzymać terminy w innych dniach tygodnia. Prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. W odpowiedzi na zgłoszenie chętni otrzymują propozycję terminu.

Ile kosztuje zwiedzanie zakładu?

Zwiedzanie zakładu Viessmann jest bezpłatne.

Ile trwa zwiedzanie zakładu?

Jedna runda trwa średnio 2,5 godziny.

Czy osoby na wózkach inwalidzkich mogą wziąć udział w zwiedzaniu zakładu?

Osoby na wózkach inwalidzkich mogą wziąć udział w zwiedzaniu terenu zakładu, z wyjątkiem centrum logistyki i biogazowni.


Viessmann_Allendorf.jpg

Droga do Allendorfu