Viessmann Invisible

Viessmann Invisible

Czy widzisz ścianę? My widzimy świat. Viessmann Invisible to oszczędzające miejsce rozwiązanie klimatyzacyjne i energetyczne, które można niemal niewidocznie zintegrować z pomieszczeniem.

Cenna przestrzeń: W czasach rosnących cen nieruchomości liczy się każdy metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej. Dzięki systemowi Viessmann Invisible można optymalnie wykorzystać i zaprojektować przestrzeń o powierzchni nawet 10 m2.
Niezwykła wydajność: Pompa ciepła, system wentylacji, zasobnik i wszystkie akcesoria są połączone na najmniejszej powierzchni. Viessmann Invisible to kompaktowe rozwiązanie systemowe, które tworzy przestrzeń dla nowych koncepcji pomieszczeń.
Niewidoczna technologia: Dzięki dostosowywanym powierzchniom projektowym i ukrytym rurom system dyskretnie wtapia się w każdą przestrzeń mieszkalną.

Viessmann Invisible

Czy widzisz ścianę? My widzimy świat. Viessmann Invisible to rozwiązanie oszczędzające energię i klimat, które można niemal niewidocznie zintegrować z pomieszczeniem.

Pomieszczenie techniczne, które można dyskretnie zintegrować z budynkiem.

Nie wierzysz? Przekonaj się sam.

Nowa koncepcja pokoju? Można ją zaaranżować.

Wyobraź sobie przez chwilę pomieszczenie techniczne. Co widzisz? Prawdopodobnie wolnostojące komponenty, rury na ścianach i suficie i zdecydowanie niewiele miejsca na cokolwiek innego. Właśnie dlatego na nowo wyobraziliśmy sobie pomieszczenie techniczne. Jako kompaktowy system typu "wszystko w jednym", mniej więcej tej samej wielkości co szafka ścienna, który płynnie integruje się z korytarzem, pomieszczeniem gospodarczym lub pokojem hobby. Otwiera to nowe możliwości wykorzystania przestrzeni.

Cenna przestrzeń

W czasach rosnących cen nieruchomości liczy się każdy metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej. W porównaniu z pomieszczeniem mechanicznym, Viessmann Invisible może zaoszczędzić do 6 m² powierzchni.

Niesamowita wydajność

Pompa ciepła, zasobnik, system wentylacji i wszystkie akcesoria są połączone na najmniejszej powierzchni: Za przednimi panelami idealnie dopasowane komponenty pracują cicho.

Niewidoczna technologia

Dzięki konfigurowalnym powierzchniom projektowym i ukrytym rurom system dyskretnie wtapia się w każdą przestrzeń mieszkalną.

Okrągły lub narożny, obok siebie lub w bloku?
Każdy układ będzie pasował do Twojego planu piętra.

Dzięki trzem różnym ustawieniom, system Viessmann Invisible idealnie wpasowuje się w każdy plan piętra. Wąskie przejścia i ukryte wnęki mogą być optymalnie wykorzystane - w układzie liniowym system ma zaledwie 281 mm głębokości. Możliwa jest również konfiguracja "back-to-back", pozwalająca na umieszczenie jednej części w korytarzu lub toalecie dla gości, a drugiej w pomieszczeniu gospodarczym. Ustawienie w narożniku pozwala nawet na maksymalne wykorzystanie małych, niewygodnie ukształtowanych przestrzeni.

A za boazerią?
Kompaktowe rozwiązanie systemowe.

Spojrzenie do środka ujawnia: Pompa ciepła, zasobnik c.w.u. i system wentylacji łączą maksymalną wydajność z niezawodną, cichą pracą. Nawiasem mówiąc, to samo dotyczy zasobnika energii i jednostki zewnętrznej zainstalowanej na wolnym powietrzu. Jako jeden z najcichszych w swoim rodzaju, może być bez problemu instalowany w gęsto zaludnionych obszarach. Uzupełnieniem systemu jest fotowoltaika do samodzielnego wytwarzania energii z energii słonecznej oraz - w razie potrzeby - stacja ładowania firmy Viessmann.

Z pewnością nie można być bardziej wydajnym niż to? Cóż, w rzeczywistości można - dzięki Viessmann One Base. Umożliwia ona połączenie ze sobą wszystkich komponentów i wygodne sterowanie całym systemem za pośrednictwem aplikacji przy użyciu funkcji zarządzania energią.

Komponenty w skrócie

Jest to bijące serce systemu: Powietrzna pompa ciepła ma imponującą moc od 2,9 do 8,0 kW i składa się z jednostki wewnętrznej oraz modułu zasobnika. Przy głębokości montażowej wynoszącej zaledwie 281 mm, smukły system utrzymuje komponenty, przewody rurowe i instalacje poza zasięgiem wzroku, jednocześnie oszczędzając miejsce.

Zaprojektowany dla nowych budynków o powierzchni użytkowej do 200 m2, centralny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i kontrolą wilgotności dostarcza do przestrzeni mieszkalnej oczyszczone i ogrzane powietrze zewnętrzne. Aby utrzymać działanie w niskich temperaturach zewnętrznych, dostępna jest również dodatkowa opcja elektrycznej nagrzewnicy wstępnej.

Dzięki kompaktowej obudowie Diamond Edge Design z szarego Vitographite, jednostka zewnętrzna harmonijnie wtapia się w każde otoczenie. Dzięki cichej pracy można ją łatwo zainstalować blisko granicy posesji i działa niezawodnie nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Moduł zasobnika zapewnia efektywne magazynowanie wytworzonej energii cieplnej do wykorzystania w razie potrzeby. Zasobnik ze stali nierdzewnej podłączony do systemu ładowania ma pojemność 250 litrów i oferuje wysoki poziom komfortu ciepłej wody użytkowej.

Monokrystaliczne moduły fotowoltaiczne charakteryzują się imponująco wysoką wydajnością i sprawnością modułów. Umożliwiają opłacalne wykorzystanie energii słonecznej i obniżenie kosztów energii.

Dzięki elastycznym rozmiarom i pojemności do 15 kWh, modułowy magazyn energii optymalizuje zużycie energii w domach jedno- i dwurodzinnych. Falownik hybrydowy umożliwia podłączenie modułów fotowoltaicznych.

Przyszłościowe i inteligentne: Elektryczna stacja ładowania oferuje bezpieczny i niezawodny sposób ładowania pojazdów elektrycznych przy użyciu energii odnawialnej. Maksymalną moc ładowania można ustawić zgodnie z wymaganiami: do 3,7 kW dla 1-fazowej i do 11 kW dla 3-fazowej.

Mapowanie wszystkich przepływów energii w czasie rzeczywistym: Viessmann Energy Management do usług. Po połączeniu ze sobą wszystkich komponentów za pomocą Viessmann One Base, można użyć aplikacji ViCare do sterowania całym systemem. Niezależnie od tego, czy chodzi o energię generowaną przez własny system fotowoltaiczny, czy o zużycie tej energii na miejscu - wszystkim można wygodnie zarządzać za pomocą smartfona lub tabletu.

Wszystkie korzyści w skrócie

System, który jest jednocześnie całym pomieszczeniem mechanicznym: Dzięki Viessmann Invisible wszystkie komponenty są niewidoczne, co pozwala zachować elastyczność w wyborze projektu.

Kompaktowa konstrukcja

System obejmujący pompę ciepła, zasobnik c.w.u. i system wentylacji ma głębokość montażową wynoszącą zaledwie 281 mm.

Stylowa integracja

Dyskretnie ukryte lub atrakcyjnie zaprezentowane: Harmonijne wkomponowanie ramy i paneli w wystrój pomieszczenia.

Maksymalna wydajność

Wszystkie moduły zapewniają wzorową wydajność i są idealnie dopasowane do siebie, aby zapewnić maksymalną ogólną wydajność systemu.

Elastyczny układ

Z wyborem układów obok siebie, blokowych lub narożnych: Zachowaj maksymalną elastyczność i stwórz większe przestrzenie użytkowe.

Stała niezależność

Uzupełniony o fotowoltaikę i magazyn energii, staje się mniej zależny od operatorów sieci publicznej i wahań cen energii.

Inteligentna sieć

Sterowanie w czasie rzeczywistym za pomocą aplikacji: Dzięki aplikacji Viessmann Energy Management można przeglądać i kontrolować wszystkie przepływy energii w domu.

Zalety systemu pomp ciepła Viessmann

Zainstalowana pompa ciepła wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, który ma niski GWP100 (współczynnik ocieplenia globalnego) wynoszący 771.

Etykieta Climate Protect opiera się na wskaźniku TEWI (całkowity równoważny wpływ na ocieplenie), który określa ilościowo efektywność cyklu życia urządzenia i współczynnik ocieplenia globalnego zastosowanego czynnika chłodniczego.

Układ hydrauliczny ze zintegrowanym czujnikiem przepływu i obejściem zapewnia optymalną cyrkulację. Jest również do 60 procent mniejszy niż porównywalne systemy, dzięki czemu zajmuje znacznie mniej miejsca.

Dzięki łączu serwisowemu partner handlowy jest automatycznie kontaktowany przez telefon komórkowy w przypadku awarii. I to bezpłatnie. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych podróży i umożliwia szybsze wykonanie prac konserwacyjnych na miejscu.

Są one jednymi z najcichszych w swoim rodzaju. Zapewnia to zoptymalizowany pod kątem dźwięku wentylator, który dzięki inteligentnemu sterowaniu prędkością znacznie zmniejsza hałas powietrza zarówno podczas pracy z pełnym, jak i częściowym obciążeniem.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Viessmann Invisible

System przeznaczony jest do nowych budynków o powierzchni mieszkalnej do 200 m2. Podczas gdy moduł hydrauliczny i wentylacyjny powinien być zainstalowany w pomieszczeniu gospodarczym, moduł butli może być umieszczony w wersji blokowej w szatni na korytarzu lub w toalecie dla gości.

Połączenia jednostki zewnętrznej i odpływu należy uwzględnić na etapie planowania domu. Schemat połączeń można znaleźć w przewodniku technicznym. Podczas planowania instalacji elektrycznej systemu grzewczego należy również wziąć pod uwagę okablowanie. Obejmuje to zasilanie systemu wentylacji, pompy ciepła, jednostki zewnętrznej i grzałki elektrycznej, a także połączenie komunikacyjne między urządzeniami.

Tak, dwa systemy zostały już zainstalowane w Fertighauswelt Schwarzwald. W każdym z domów pokazowych znajduje się system producentów domów prefabrykowanych Büüdenbender i Kampa.

Linia podstawowa jest dostarczana z powierzchniami w wysokiej jakości kolorze Vitopearlwhite. Linia Manufaktur różni się tym, że jest dostarczana bez paneli. Daje to swobodę wyboru dokładnie takich frontów, jakich oczekujesz od zewnętrznych dostawców.

Cena zależy od osobistych wymagań i warunków na miejscu. Ważną rolę odgrywają również zastosowane komponenty i usługi oraz rodzaj instalacji. Dlatego z przyjemnością przedstawimy indywidualną wycenę.