Aplikacja ViCare

Najlepsze połączenie z Twoim ogrzewaniem Viessmann.

Dzięki nowej aplikacji ViCare obsługa ogrzewania jest całkiem prosta i intuicyjna. Za pomocą zintegrowanego asystenta można dopasować czasy ogrzewania do indywidualnych potrzeb. Ponadto wskazane są bezpośrednie oszczędności kosztów.

Można od razu sprawdzić, czy eksploatacja ogrzewania przebiega prawidłowo. W przypadku nieprawidłowości zostaje wysłane automatyczne powiadomienie. Co więcej: w aplikacji można zapisać swojego specjalistę. Zapewnia to oszczędność czasu w razie usterek. Specjalista ma pod ręką wszystkie informacje dotyczące instalacji i może szybko zapewnić pomoc.

Aktualizacje

Dlaczego wprowadzono nową aplikację?

1. Większe bezpieczeństwo: nowy server o nazwie Azure firmy Microsoft. Server fizycznie zlokalizowany jest na terenie Europy i nie ma do niego bezpośredniego dostępu z zewnątrz.
2. Większa prędkość: nowy dostawca usług gwarantuje najszybszą transmisje danych oraz nieograniczoną ilość do przechowywania danych.
3. Niezawodność działania: aplikacja pisana wg najnowszych standardów. Wszystkie dane przechowywane są w chmurze. To zapewnia szybkie działanie aplikacja, a dane dostępne są natychmiast, wszędzie i zawsze aktualne dla wszystkich użytkowników ViCare.
4. Jednolita obsługa: wszystkie urządzenia, które obecnie są przyłączane do sieci, jak również te już podłączone obsługiwane są w ten sam sposób. To ułatwia komunikację, zapewnia lepszy support oraz usprawnia proces aktualizacji.
5. Nowe narzędzia diagnostyczne: trwają prace na nowymi narzędziami umożliwiającymi zdalne wsparcie w przypadku wystąpienia zakłóceń w pracy instalacji.

Dlaczego brakuje niektórych funkcji dostępnych w poprzedniej wersji aplikacji?

Przeniesienie wszystkich kont odbywało się na podłączonych i pracujących instalacjach. Nie wszystkie aplikacje na urządzeniach były zaktualizowane do najnowszych wersji, istniało więc ryzyko, że włączenie nowej pełnej wersji aplikacji spowoduje nieoczekiwane błędy w działaniu. Dlatego też podjęto decyzję o stopniowym włączaniu poszczególnych funkcji.

Najnowsza wersja oprogramowania: 2.2.1
1. Dostępna usługa zdalnego dostępu przez serwis fabryczny lub autoryzowany. Funkcja dostępna w "ustawieniach".
2. Nowe funkcje diagnostyczne urządzenia grzewczego w "ustawieniach".

Aplikacja ViCare

Pobieranie

Aplikacja ViCare jest użyteczna w połączeniu z instalacją grzewczą Viessmann z dostępem do internetu lub w połączeniu z modułem WLAN Vitoconnect 100. Moduł można otrzymać u firmy instalatorskiej.

Zalety


Aplikacja ViCare - Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Ciepło i poczucie bezpieczeństwa

● Podsumowanie, czy wszystko znajduje się w zielonym zakresie
● Kolor żółty informuje o oczekującej konserwacji, gdy funkcja ta jest aktywowana
● W przypadku koloru czerwonego pojawia się bezpośrednie połączenie z zapisanym specjalistą

Aplikacja ViCare - Oszczędność kosztów

Oszczędność kosztów

Proste ustawienie temperatury komfortowej – oszczędzaj koszty, gdy nie ma Cię w domu

● Prosta, intuicyjna obsługa instalacji grzewczej
● Ustawianie własnej temperatury komfortowej jednym kliknięciem
● Zapisywanie planu dnia i automatyczne oszczędzanie kosztów energii

Aplikacja ViCare - Bez problemu

Bez problemu

Bezpośrednie połączenie ze specjalistą – w razie usterek

● Proste zapisanie specjalisty w aplikacji
● Szybka i skuteczna pomoc – specjalista posiada wszystkie istotne informacje
● Pakiet Bez problemu w zakresie bezpieczeństwa i konserwacji

Moduł WLAN Vitoconnect 100 - Przyłącza

Moduł WLAN Vitoconnect 100

Moduł WLAN o rozmiarach zaledwie dziesięć na dziesięć centymetrów stanowi interfejs pomiędzy instalacją grzewczą a aplikacją ViCare. Jest podłączany bezpośrednio do regulatora - funkcja Plug & Play. Zasilacz do dostarczania energii elektrycznej oraz kabel łączący należą do zakresu dostawy.

Potem następuje połączenie i zarejestrowanie w domowej sieci WLAN. W tym celu wystarczy zeskanować dołączony kod QR za pomocą smartfona. Trzy kontrolne diody LED wizualizują komunikację danych i pokazują w ten sposób status systemu.

W module Vitoconnect 100 zastosowano kompleksową koncepcję bezpieczeństwa, która pomyślnie przeszła kontrolę VDE dla bezpieczeństwa informacyjnego Smart Home.

ViCare obsługuje również istniejące już instalacje grzewcze Viessmann

Większość gazowych i olejowych kotłów grzewczych z regulatorami Vitotronic instalowanych od roku 2004, jak również pomp ciepła Vitocal instalowanych od roku 2010, można teraz komfortowo, szybko i z dowolnego miejsca obsługiwać online przy pomocy aplikacji ViCare. Wszelkie informacje i skróconą instrukcję montażu do modułu Viessmann Vitoconnect 100 można znaleźć tutaj:

Interfejs internetowy Vitoconnect OT2

Interfejs internetowy Vitoconnect OT2

Vitoconnect OT2 dla OpenTherm to interfejs między kotłem a aplikacją do obsługi systemu grzewczego i do zdalnej konserwacji przez Vitoguide. Jest on podłączony bezpośrednio do regulatora Vitotronic za pomocą kabla.

ViCare - Vitoconnect 100 - Vitoguide

Wymagania systemowe

ViCare łączy się z regulatorem kotła grzewczego za pośrednictwem domowej sieci WLAN modułu Viessmann Vitoconnect 100. Po wyborze i zatwierdzeniu przez klienta w aplikacji, instalacja zostaje przypisana partnerowi branżowemu za pośrednictwem Vitoguide. W ten sposób może on w razie usterki szybko i skutecznie zapewnić pomoc.

Warunki

  • Stałe łącze internetowe (taryfa ryczałtowa bez limitu czasu i transferu danych)
  • Smartfon z systemem Apple iOS od wersji 8.0 lub Google Android od wersji 4.4
  • Interfejs Viessmann Vitoconnect 100, typ OPTO 1 lub OT2
  • Instalacja grzewcza olejowa lub gazowa firmy Viessmann od roku budowy 2004. Dokładne informacje dotyczące kompatybilności można otrzymać u partnera branżowego.