Produkty

Filtr podzlewozmywakowy - sposób na czystą i smaczną wodę w mieszkaniu

Nawet w niedużych, kompaktowych mieszkaniach dostęp do czystej i smacznej wody z kranu nie powinien być problemem. Gdy z uwagi na niewielką przestrzeń instalacja centralnej stacji uzdatniania wody jest niemożliwa idealnym rozwiązaniem jest montaż filtra podzlewozmywakowego.

W mieszkaniach, zwłaszcza tych niewielkich, w których każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota, instalacja centralnej stacji uzdatniania wody może okazać się nie tylko niepraktyczna, lecz wręcz niemożliwa. Nie oznacza to jednak, że musimy iść na kompromis i zadowalać się kranówką, która nie do końca odpowiada nam smakiem czy zapachem. Nie musimy też regularnie dźwigać ciężkich zgrzewek z wodą butelkowaną. Jakość wody pitnej w mieszkaniu można w łatwy sposób poprawić, montując filtr podzlewozmywakowy. Takie filtry zajmują niewiele miejsca, są wydajne, a wymiana wkładów jest szybka i prosta, co przekłada się na wysoki komfort ich użytkowania.  
  

Smaczna i bezpieczna kranówka

Woda wypływająca z sieci wodociągowej jest uzdatniona, dzięki czemu spełnia normy wody pitnej, a więc jest bezpieczna do spożycia. W czasie długiej podróży do naszych kranów może jednak ulec wtórnemu zanieczyszczeniu. W wodzie wodociągowej może być również wyczuwalny posmak i zapach chloru, który używany jest do blokowania rozwoju drobnoustrojów. Aby pić wodę prosto z domowych kranów bez obaw o ewentualne zanieczyszczenia czy nieprzyjemny posmak, warto zdecydować się na montaż filtra podlewozmywakowego. Filtr AquaTap filtruje wodę na bieżąco, co oznacza, że po odkręceniu kranu wypływa z niego woda już pozbawiona zanieczyszczeń mechanicznych, osadów, ołowiu, cyst, pozostałości leków i chemikaliów oraz zapachu i smaku chloru. Co ważne filtr nie marnuje ani kropli wody (jego użytkowanie nie wiąże się z powstawaniem wody odpadowej) i zachowuje w niej cenne minerały.  
  

Łatwy montaż i wygodne użytkowanie

  •   Filtr podzlewozmywakowy montujemy na rurze zimnej wody. Jego instalacja jest prosta i nie wymaga specjalistycznych umiejętności ani narzędzi. W większości przypadków można ją przeprowadzić samodzielnie, co pozwala zaoszczędzić na dodatkowych kosztach związanych z wynajmem fachowca. Filtr AquaTap wyposażony jest w standardzie we wkręty montażowe oraz króćce i węże przyłączeniowe. Dzięki temu po jego zakupie można przystąpić od razu do instalacji.
  • Kompaktowe wymiary filtra AquaTap sprawiają, że zajmuje on minimalną ilość miejsca – może być instalowany na ścianie, w szafce kuchennej bezpośrednio pod zlewem lub w szafce obok. Co ważne, aby korzystać z przefiltrowanej wody nie trzeba wycinać otworów w blacie czy zlewie i instalować dodatkowego kran
  • Wymiana wkładu filtra również przebiega szybko i sprawnie - wystarczy odkręcić zużyty filtr, a w jego miejsce wkręcić nowy. Jest również bezpieczna pod kątem sanitarnym dzięki szczelnej obudowie wkładu. Aby wymienić wkład filtrujący nie jest też konieczne odcinanie zasilania w wodę. Wkład filtra AquaTap wystarcza jednorazowo do uzdatnienia 7  500 litrów wody. Jego wymianę wykonuje się średnio co 6-12 miesięcy w zależności od zużycia wody, co zapewnia oszczędną eksploatację filtra.

Dla osób mieszkających w małych mieszkaniach bez możliwości instalacji centralnej stacji uzdatniania wody, filtr podzlewozmywakowy stanowi wygodne, skuteczne i oszczędne rozwiązanie, zapewniając łatwy dostęp do czystej i zdrowej wody bez konieczności zajmowania cennej przestrzeni.