Produkty

Kotły Viessmann: wydajne i ekologiczne rozwiązanie zintegrowane z technologią gazu płynnego

Ogrzewanie gazem płynnym to sprawdzone rozwiązanie zarówno w przypadku nowych, jak i modernizowanych budynków. Realizację czystego i efektywnego systemu grzewczego umożliwiają nowoczesne, wysokosprawne kotły kondensacyjne, które mogą być zasilane każdym rodzajem paliwa gazowego, również gazem płynnym (LPG).

Ogrzewanie gazowe jest jednym z najchętniej wybieranych sposobów ogrzewania domów oraz przygotowywania wody użytkowej. Swą popularność zawdzięcza m.in. korzyściom środowiskowym i ekonomicznym, a także komfortowej obsłudze urządzeń grzewczych zasilanych tym paliwem. Doskonałą alternatywą dla osób, które nie mają możliwości podłączenia domu do sieci gazowej jest ogrzewanie gazem płynnym. Nowoczesne kotły kondensacyjne przystosowane są do spalania tego paliwa w sposób efektywny i przyjazny środowisku.
 

Ogrzewanie domu gazem płynnym

LPG to gaz płynny, który dzięki skraplaniu pod wysokim ciśnieniem może być przechowywany w niedużym zbiorniku zlokalizowanym na posesji lub zakopanym w gruncie. Ogrzewanie tym paliwem nie wymaga wykonywania skomplikowanych, kosztownych instalacji doprowadzających gaz do budynku. Instalację można kupić na własność lub wydzierżawić od dostawcy paliwa (m.in. w wygodnych raty 0%). Gaz LPG może być dostarczany praktycznie wszędzie. Lider rynku, firma Gaspol realizuje dostawy paliwa na terenie całego kraju. Decydując się na usługi firmy z ugruntowaną pozycją na rynku można też liczyć na stabilną cenę gazu. Dostawy paliwa realizowane są na bieżąco, więc nie ma potrzeby gospodarowania dużej ilości miejsca na jego przechowywanie. Zbiornik standardowej wielkości w przypadku przeciętnego domu wystarcza na kilka miesięcy. Dostawy gazu LPG są również niezależne od coraz częściej występujących kryzysów paliwowych, co zapewnia stabilność realizacji zamówień na paliwo.

System grzewczy zasilany gazem płynnym nie wymaga od użytkowników praktycznie żadnej obsługi. Kotły zasilane gazem LPG są zautomatyzowane i mogą być sterowane w komfortowy sposób zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie. W przypadku klientów rozliczających się za gaz w cyklu miesięcznym na podstawie właściwego zużycia mierzonego przez specjalne urządzenie połączone z siecią GSM, monitoring stanu zbiornika i umówienie dostawy pozostają po stronie pracowników firmy. Użytkownik nie musi martwić się kontrolą stanu zawartości zbiornika i zamówieniem dostawy na czas.
Ogrzewanie gazem płynnym przynosi także korzyści dla środowiska naturalnego. Jest znacznie bardziej ekologiczne niż ogrzewanie węglowe. Spalanie gazu płynnego wiąże się z o 50% mniejszą emisją CO2 niż spalanie węgla i z około 20% mniejszą emisją dwutlenku węgla niż w przypadku oleju opałowego. Co ważne, instalacje na gaz płynny będą mogły być zasilane w niedalekiej przyszłości gazem płynnym bio LPG, zapewniającym niskoemisyjne ogrzewanie budynku i wody użytkowej (branża gazu płynnego zobowiązała się do 2050 r. zastąpić gaz płynny ze źródeł kopalnych bio LPG wytwarzanym z odpadów organicznych).
 

Nowoczesne kotły kondensacyjne do ogrzewania gazem płynnym

Gazowe kotły kondensacyjne Vitodens to urządzenia przystosowane zarówno do spalania gazu ziemnego, jak i paliwa płynnego. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na bardzo kompaktowe urządzenie ścienne, które można zamontować np. w ciągu szafek wiszących lub niewielkiej wnęce, czy też na większy kocioł z wbudowanym zasobnikiem ładującym, który zapewnia stały, wysoki poziom komfortu c.w.u., urządzenie można w łatwy sposób przygotować do spalania gazu LPG. W przypadku eksploatacji na gaz płynny wystarczy zmienić ustawienie rodzaju gazu na regulatorze kotła.

Kondensacyjne kotły gazowe Vitodens charakteryzują się wysoką efektywnością. Zmieniają energię spalania gazu w ciepło praktycznie bez strat ze sprawnością 98%, co przekłada się na redukcję kosztów ogrzewania. Nowoczesne kotły gazowe Vitodens wyposażone są m.in. w regulator Lambda Pro Plus, który automatycznie rozpoznaje zastosowany rodzaj gazu. Dzięki temu zbędne są ręczne regulacje i pomiary podczas uruchamiania. Lambda Pro Plus stale zarządza mieszanką gazowo-powietrzną, aby zapewnić czyste i wydajne spalanie, nawet przy zmiennej jakości gazu. Stałe monitorowanie i szybkie reagowanie na zmiany składu mieszanki paliwowo-powietrznej optymalizuje proces spalania, a co za tym idzie pozwala utrzymywać na stałym poziomie wysoką sprawność wytwarzania ciepła. Dzięki temu kocioł pracuje z maksymalną sprawnością, niezależnie od rodzaju i jakości gazu.
Kotły Vitodens zasilane gazem płynnym to sprawdzone rozwiązanie zarówno w przypadku nowych budynków, jak również tych modernizowanych. W ofercie urządzeń kondensacyjnych dostępny jest m.in. kocioł Vitodens 050-W dedykowany modernizowanym systemom grzewczym, który dzięki kompaktowym wymiarom może być montowany nawet w niewielkich wnękach, bez potrzeby zachowania bocznych odstępów serwisowych. Montaż kotła w pomieszczeniach mieszkalnych umożliwiają nie tylko jego kompaktowe wymiary, ale również niski poziom hałasu generowanego podczas pracy urządzenia.