Wydarzenia

Sukces firmy Viessmann na Targach ENEX

W dniach 7-8 lutego 2024 r. w Kielcach odbyła się 26. edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Wydarzenie pobiło rekordy popularności!

W 26. edycji Targów ENEX wzięło udział łącznie ponad 372 firm z 15 krajów, również tak odległych jak Singapur czy Tajwan. Targi odwiedziło ponad 20 tys. zwiedzających. W trakcie dwóch dni, we wszystkich siedmiu halach Targów Kielce prezentowano nowe trendy i osiągnięcia z sektora OZE. Wśród nich nie zabrakło innowacji dla domu czy przemysłu takich jak m.in. energooszczędne i efektywne rozwiązania grzewcze oraz systemy inteligentnego zarządzania energią. 

Firma Viessmann zaprezentowała kompleksową ofertę, w tym nowość: Vitocharge - inwerter połączony z bateriami, dzięki czemu może on pracować jako magazyn energii. Firma Viessmann otrzymała również wyróżnienie za design stoiska, co stanowi wyraz uznania dla profesjonalizmu i estetyki prezentacji naszej firmy. 

W trakcie targów, przedstawiciel Viessmann, Dawid Pantera, zaprezentował wizję firmy na rok 2024. - W 2024 r. firma Viessmann niezmiennie stawia na rozwiązania systemowe, czyli promocję kompletnych instalacji pochodzących od jednego dostawcy.  W tym roku oferta powiększy się m.in. o modułowe magazyny energii Vitocharge. Stanowią one dodatkowe uzupełnienie systemów Viessmann i umożliwiają użytkownikom przechowywanie oraz wykorzystywanie w optymalnym czasie energii wytworzonej we własnym zakresie. Nasze działania w nowym roku pozostają także mocno ukierunkowane na pompy ciepła i instalacje hybrydowe jako rozwiązania zapewniające niezależność oraz bezpieczeństwo energetyczne w każdych warunkach, bez względu na wahania cen surowców i sytuację rynkową - powiedział.

Dodatkowym sukcesem Viessmann był otrzymany przez EKO-SUN Szymon Machut, Firmę Partnerską Viessmann, prestiżowy tytuł w konkursie "Dobre praktyki w dobrych rękach" za innowacyjną instalację w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dziemianach. Instalacja składająca się z kaskady gruntowych pomp ciepła Viessmann o mocy ponad 500 kW oraz instalacji fotowoltaicznej o mocy 40 kWp została doceniona za nowatorskie podejście i działanie na rzecz środowiska.

Jak co roku, targowi goście mogli odwiedzić specjalną strefę wystawienniczą MiastOZE - miejsce branżowych spotkań oraz konsultacji inwestorów z wykonawcami i praktykami. Wydarzenie okazało się być wyjątkowe nie tylko ze względu na licznych gości i bogate program targowy, ale także z powodu obchodów 10-lecia Programu Instalator. Z tej okazji nie zabrakło atrakcji dodatkowych dla gości – konkursów i Gry Miejskiej z nagrodami. Partnerem i sponsorem nagrody głównej była firma Viessmann. Tradycyjnie podczas targów miały miejsce również branżowe panele Forum Fotowoltaiczne Solar+ oraz Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła.

Dziękujemy za tak liczne odwiedziny stoiska Viessmann, wartościowe rozmowy i nowe kontakty. Już dziś zapraszamy Was na kolejną edycję targów w 2025 roku!