Olejowe kotły kondensacyjne - z myślą o przyszłości

Urządzenia kondensacyjne dzięki wysokiej efektywności i sprawności sięgającej 98%* pozwalają ograniczyć koszty ogrzewania budynku i wody użytkowej. Przyczyniają się również do ochrony klimatu i środowiska naturalnego.

Możliwość zastosowania biogennych paliw czyni technikę kondensacyjną alternatywą na przyszłość. Olejowe kotły kondensacyjne są przystosowane do przejścia z oleju kopalnego na olej opałowy z udziałem biooleju. Dzięki temu mogą być eksploatowane także przy wykorzystaniu energii odnawialnej.

Ogrzewanie olejowe pozwala włączyć do systemu grzewczego urządzenia korzystające z energii odnawialnej. Wszystkie kotły grzewcze zaprojektowane przez firmę Viessmann mogą współpracować z technologią solarną, a technika systemowa Viessmann gwarantuje optymalne współdziałanie wszystkich komponentów i zapewnia komfortową regulację pracy instalacji grzewczej.

*w odniesieniu do górnej wartości opałowej (wartość opałowa Hs)
Olejowe kotły kondensacyjne - wymiennik ciepła Inox-Radial

Nowoczesne kotły olejowe – maksymalne wykorzystanie energii dzięki technice kondensacji

Kotły kondensacyjne firmy Viessmann są wyposażone w wykonane ze stali nierdzewnej wymienniki ciepła Inox-Radial. Ich zadaniem jest schładzanie spalin przed ich odprowadzeniem do komina do tego stopnia, aby doszło do skroplenia zawartej w nich pary wodnej. Uwolnione w tym procesie ciepło zostaje dodatkowo wprowadzone do systemu grzewczego. W ten sposób olejowe kotły kondensacyjne Viessmann niemal w całości wykorzystują energię cieplną pozyskaną ze spalin i przetwarzają ją dodatkowo na ciepło grzewcze. Technika kondensacji zwiększa wydajność kotłów, obniża koszty ogrzewania i ogranicza emisję szkodliwych substancji do atmosfery.