Nowoczesne ogrzewanie olejowe – ondensacjne kotły olejowe

Nowoczesne kotły olejowe – maksymalne wykorzystanie energii dzięki technice kondensacji

Kotły kondensacyjne Viessmann wyposażone są w wysoko sprawne wymienniki ciepła, które przed wydostaniem się spalin przez komin schładzają je na tyle, że zawarta w nich para wodna ulega kondensacji. Uwolnione w ten sposób ciepło jest przekazywane dodatkowo do systemu grzewczego. Za pomocą tej technologii olejowe kotły kondensacyjne marki Viessmann osiągają sprawność znormalizowaną do 98%. Ogrzewanie olejowe z ich udziałem jest dzięki temu energooszczędne i bardziej przyjazne środowisku naturalnemu.

 

Einstieg-Oel-Brennwerttechnik-Wohnen.png

Ogrzewanie olejowe - ekonomiczne i ekologiczne

Przemiana oleju opałowego w ciepło w olejowym kotle kondensacyjnym firmy Viessmann, dzięki jego wydajności i wysokiej sprawności sięgającej 98%, w aktywny sposób przyczynia się do wzrostu efektywności wykorzystania zasobów tego paliwa oraz oszczędności energii.

Nasze olejowe kotły kondensacyjne stworzyliśmy z myślą o przyszłości. Już teraz są one przystosowane do przejścia z oleju kopalnego na olej opałowy z udziałem biooleju. Mogą być więc eksploatowane także z wykorzystaniem energii odnawialnych.