Pompa ciepła do podgrzewu CWU typu Vitocal 262-A

Pompa ciepła do podgrzewu CWU typu Vitocal 262-A tanio i energooszczędnie, niezależnie od innych instalacji grzewczych, podgrzewa ciepłą wodę użytkową, wykorzystując ciepło powietrza z pomieszczenia lub z zewnątrz.
 

Przegląd zalet

 • Pompa ciepła do podgrzewu CWU pracująca z otwartym lub zamkniętym obiegiem powierza, z emaliowanych zasobnikiem CWU (pojemność 300 l)
 • Wysoki komfort korzystania z ciepłej wody z higienicznie idealnymi temperaturami do maksymalnie 70 °C – typ T2E z grzałką elektryczną (1,5 kW) wzgl. typ T2H współpracujący z kotłem grzewczym.
 • Typ T2H: inteligentne rozwiązanie hybrydowe dla trybu eksploatacji zoptymalizowanego ekonomicznie lub ekologicznie
 • Niskie koszty eksploatacji, dzięki wysokoefektywnemu obiegowi chłodniczemu
 • Niskie emisje hałasu, dzięki specjalnemu trybowi pracy „silent“
 • Nagrzewanie CWU do maksymalnie 70 °C (do 65 °C przez moduł pompy ciepła, a do 70 °C z grzałką elektryczną lub kotłem grzewczym)
 • Funkcja szybkiego nagrzewania grzałką elektryczną
 • Szybkie i bezproblemowe instalowanie i uruchamianie, dzięki szerokiemu zakresowi montażu fabrycznego.
 • Możliwość instalowania w niskich pomieszczeniach (do 2 m)
 • Przystosowana do sieci Smart-Grid (SG Ready)
 • Przygotowana do optymalnego korzystania z własnego prądu z instalacji fotowoltaicznych – możliwość trybu dwustopniowego (pompa ciepła i grzałka elektryczna)
 • Zapewnia osuszanie pomieszczeń piwnicznych w budynkach istniejących (praca z zamkniętym obiegiem powietrza)
 • Klasa efektywności energetycznej podgrzewu CWU *: A+
*Klasa efektywności energetycznej wg rozporządzenia UE nr 811/2013 Podgrzewacze CWU

Informacje o obiegu chłodniczym/czynniku chłodniczym zaczerpnąć można z Prospektu (PDF).

Pompa ciepła do podgrzewu CWU Vitocal 262-A

Pompa ciepła do podgrzewu CWU typu Vitocal 262-A tanio i energooszczędnie, niezależnie od innych instalacji grzewczych, podgrzewa ciepłą wodę użytkową, wykorzystując ciepło powietrza z pomieszczenia lub z zewnątrz. Ta pompa ciepła równie dobrze nadaje się do domu jednorodzinnego, jak i małego przedsiębiorstwa. Typowe obszary zastosowań to na przykład piekarnie lub serwerownie, w których występuje ponadprzeciętny nadmiar ciepła.

Wersja hybrydowa do współpracy z istniejącym
kotłem grzewczym

Pompa ciepła jest normalnie oferowana bez wężownicy grzewczej w zasobniku CWU (typ T2E) do pracy w trybie monowalentnym. Alternatywnie dostępna jest wersja hybrydowa ze zintegrowaną wężownicą grzewczą w zasobniki CWU (typ T2H). Znajduje ona zastosowanie do modernizacji istniejących instalacji grzewczych. Inteligentny regulator wybiera zawsze optymalnie między pompą ciepła a kotłem, uwzględniając współczynniki energii pierwotnej. Pompa ciepła przejmuje wtedy wstępne podgrzewanie CWU, a istniejący kocioł dogrzewa ją w razie potrzeby. W taki sposób maksymalny komfort ciepłej wody jest zawsze zagwarantowany.

Pompa ciepła do podgrzewu CWU Vitocal 262-A

Pompa ciepła do podgrzewu CWU Vitocal 262-A tanio i energooszczędnie, niezależnie od innych instalacji grzewczych, podgrzewa ciepłą wodę użytkową, wykorzystując ciepło powietrza z pomieszczenia lub z zewnątrz.

Dostępna w wersji do pracy z powietrzem obiegowym, lub z zasysaniem powietrza z zewnątrz

W wersji do pracy z powietrzem obiegowym pompa ciepła Vitocal 262-A wykorzystuje powietrze z pomieszczenia, w którym została zainstalowana. Odbiera zasysanemu powietrzu część ciepła i magazynuje je w ciepłej wodzie użytkowej (do 65 °C dla zwiększonej higieny CWU). Przy tym powietrze jest równocześnie pozbawiane wilgoci, co przyczynia się dodatkowo do ochrony budynku i podniesienia jakości mieszkania. W wersji z zasysaniem powietrza z zewnątrz pompa ciepła pracuje w zakresie temperatur od -8 do +40 °C co pozwala na jej użytkowanie przez większość dni w ciągu roku.

Sucha grzałka elektryczna

Wariant z dogrzewaniem elektrycznym (typ T2E) jest wyposażony fabrycznie w suchą grzałkę elektryczną. W grzałkę elektryczną można doposażyć także wersję hybrydową z wężownicą (typ T2H). Grzałka chroniona jest przed osadzaniem się kamienia kotłowego – do jej wymiany nie jest konieczne opróżnianie zasobnika.

Przekrój produktu

Przegląd

Podgrzew wody użytkowej
Podgrzewanie CWU do maksymalnie 70 °C (do 65 °C przez moduł pompy ciepła, a do 70 °C z grzałką elektryczną lub kotłem grzewczym)
COP wg EN 16147
3,8 dla A14/W10-53 | 3,3 dla A7/W10-53 | 3,0 dla A2/W10-53
Klasa efektywności energetycznej, podgrzew CWU
energieeffizienklasse.png
A+ wg rozporządzenia UE nr 811/2013 Podgrzewacze CWU
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne nowobudowane, budynki modernizowane, instalacje z kotłem na paliwo stałe, małe przedsiębiorstwa, budynku z nadmiarem ciepła i wilgoci (piekarnie, kuchnie, serwerownie)
Pozostałe właściwości
Przygotowana do optymalnego korzystania z własnego prądu z instalacji fotowoltaicznych – możliwość trybu dwustopniowego (pompa ciepła i grzałka elektryczna)
Przekrój przez pompę ciepła do podgrzewu CWU Vitocal 262-A