Aplikacja ViCare

Dzięki nowej aplikacji ViCare obsługa systemu grzewczego jest prosta i intuicyjna. Za jej pomocą można w łatwy i szybki sposób dopasować czasy ogrzewania do indywidualnych potrzeb i oszczędzać na kosztach ogrzewania.

Aplikacja ViCare pozwala również sprawdzić czy eksploatacja urządzenia grzewczego przebiega prawidłowo. W przypadku nieprawidłowości zostaje wysłane automatyczne powiadomienie. Co więcej: w aplikacji można zapisać dane kontaktowe do wybranego serwisanta. Zapewnia to oszczędność czasu i szybką reakcję w razie ewentualnej usterki. Serwisant ma pod ręką wszystkie niezbędne informacje dotyczące instalacji, dzięki czemu może szybko zapewnić odpowiednią pomoc.


Co potrafi aplikacja? – obsługa i zakres funkcji

Aplikacja ViCare App pozwala na obsługiwanie i kontrolowanie ogrzewania. Przeznaczona jest dla instalacji z regulacją maksymalnie trzech obiegów grzewczych. Aplikacja udostępnia następujące funkcje:

● przedstawienie ogólnego stanu instalacji w czasie rzeczywistym
● wybór żądanej temperatury pomieszczeń
● ustawianie żądanej temperatury ciepłej wody
● programowanie w kilku krokach, przy wsparciu Asystenta, czasów aktywności ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody
● wyświetlanie aktualnej temperatury zewnętrznej
● wyświetlanie przebiegu temperatury zewnętrznej historycznych, a także rozszerzona prognoza pogody na najbliższe dni
● bilans energetyczny (dla produktów wspierających tą funkcjonalność)

Aplikacja ViCare App prezentuje przegląd aktualnego stanu roboczego instalacji. To stwarza poczucie bezpieczeństwa i realne podstawy planowania działań. Możesz więc zaprogramować różne czasy załączania i wyłączania, różnie dla poszczególnych dni, odpowiednio do sytuacji. Ponadto możesz z aplikacji uaktywnić tryb komfortowy ogrzewania, zwany też trybem „party”. W ten sposób wydłuża się czas ogrzewania, blokując przełączenie na redukcję nocną, jeśli wieczorna wizyta gości przedłuży się. Istnieje też możliwość szybkiego wyboru trybu oszczędnościowego. W ten sposób można doraźnie obniżyć zaprogramowaną temperaturę, jeśli za dnia nikogo nie ma w domu. I warto też pamiętać o funkcji doraźnego doładowania ciepłej wody przed przewidywaną większą kąpielą.

Tryb komfortowy i „party” – są dostępne zarówno na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android, jak i urządzenia Apple. Należy jednakże uwzględnić, że również regulator ogrzewania musi obsługiwać te funkcje. Dostępność funkcji aplikacji może się różnić w zależności od modelu urządzenia grzewczego.

Aktualny status ogrzewania i bezpośredni link do instalatora

Aplikacja ViCare App oferuje także zautomatyzowanie generowanie wiadomości z opisem aktualnego statusu Twojego ogrzewania. W ten sposób będziesz zawsze szybko poinformowany, czy z ogrzewaniem są jakieś problemy, czy też jest spokój. Nadto aplikacja ViCare App oferuje wraz komunikatem o stanie instalacji bezpośrednie połączenie z Twoim instalatorem.

Komunikaty o zakłóceniach, ostrzeżenia i porady zebrane są w jednym miejscu. W ten sposób na bieżąco możesz śledzić stan swojej instalacji i reagować zawczasu.

W ustawieniach dostępne są rozszerzone informacje diagnostyczne na temat komponentów Twojej instalacji. Możesz także zapoznać się z odpowiedziami udzielonymi na najczęściej zadawane pytania.


Instalowanie ViCare App

Instalowanie ViCare App

Instalowanie ViCare App jest łatwiejsze, niż myślisz. Konieczne jest jednak spełnienie następujących warunków:

● swobodny dostęp do Internetu (taryfa ryczałtowa bez limitu czasu i ilości danych)
● smartfon z systemem operacyjnym Apple iOS lub Google Android (dokładne wersje można pobrać ze sklepu z aplikacjami)
● zainstalowany internetowy interfejs komunikacyjny Viessmann Vitoconnect, jeśli Twoja instalacja odpowiada jednemu z poniższych warunków:

Gazowe i olejowe instalacje grzewcze Viessmann, instalowane od roku 2004 oraz pompy ciepła, instalowane od roku 2010 oraz instalacje grzewcze na paliwa stałe, instalowane od roku 2016. Dokładną informację o kompatybilności tych instalacji uzyskasz od Twojego instalatora.

Jeśli posiadasz najnowszą generację gazowych kotłów grzewczych lub pomp ciepła ze zintegrowaną bramką internetową, to moduł Vitoconnect nie jest wymagany.

Po zainstalowaniu aplikacji ViCare i zezwoleniu na serwisowanie wybrany przez Ciebie instalator będzie w swojej aplikacji serwisowej ViGuide App miał Twoją instalację zawsze na oku.

Aplikacja ViCare

Pobierz aplikację

Z aplikacji App ViCare można korzystać do obsługi instalacji grzewczych Viessmann ze zintegrowanym interfejsem internetowym lub doposażonych w moduł komunikacyjny Vitoconnect. Moduł ten możesz zamówić u swojego instalatora.

A stąd możesz pobrać ViCare App:

Interfejs internetowy Vitoconnect

Korzystanie z ViCare App przez interfejs Vitoconnect

Vitoconnect jest interfejsem między kotłem grzewczym, a aplikacją ViCare. Jest on kompatybilny nie tylko z nowymi systemami grzewczymi Viessmann, lecz można nim doposażać także wiele już eksploatowanych instalacji. Moduł interfejsu Vitoconnect, wielkości zaledwie dziesięć na dziesięć centymetrów w obudowie naściennej przyłącza się kablem, bezpośrednio do regulatora ogrzewania. W zakresie dostawy znajduje się też wtyczkowy zasilacz sieciowy.

Moduł komunikacyjny łączy się z Internetem na zasadzie plug & play i wymaga następnie zarejestrowania. Wystarcza w tym celu zeskanowanie smartfonem załączonego kodu QR. W ten sposób zainstalowanie i uruchomienie trwa z reguły zaledwie kilka minut.

W interfejsie Vitoconnect zrealizowano szeroko zakrojoną koncepcję bezpieczeństwa danych, która przeszła pomyślnie badania na certyfikat VDE dla standardu bezpieczeństwa informacji Smart Home.

ViCare App obsługuje też już eksploatowane instalacje grzewcze

Aplikacją ViCare można wygodnie, prosto i szybko obsługiwać także większość gazowych i olejowych instalacji grzewczch Viessmann, instalowanych od roku 2004 oraz pomp ciepła, instalowane od roku 2010 oraz instalacji grzewczych na paliwa stałe, instalowanych od roku 2016.


Zalety

Aplikacja ViCare - Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i łatwa kontrola pracy systemu

Użytkownik może w prosty sposób ocenić, czy wszystkie parametry instalacji grzewczej pracują prawidłowo.

Komunikaty o zakłóceniach, ostrzeżenia i porady zebrane są w jednym miejscu. W ten sposób na bieżąco możesz śledzić stan swojej instalacji i reagować zawczasu.

W przypadku wystąpienia zakłócenia w pracy instalacji zostaniesz niezwłocznie o tym poinformowany, a jeżeli wyrazisz zgodę również Twój instalator otrzyma powiadomienie. W ten sposób będzie mógł szybko ocenić przyczynę zakłóceń a także lepiej przygotować się do ewentualnej wizyty.

Aplikacja ViCare - Oszczędność kosztów

Oszczędność kosztów

Proste dostosowywanie temperatury do aktualnych potrzeb pozwala oszczędzać na kosztach ogrzewania.

● Łatwe programowanie różnych okresów ogrzewania w poszczególne dni i automatyczne oszczędzanie na kosztach energii.
● Możliwość przestawienia ogrzewania na niższą temperaturę jednym kliknięciem przed wyjściem z domu.
● Wyświetlanie wskazówek dotyczących sposobów oszczędzania energii.


ViCare Smart Climate Solutions

ViCare Smart Climate Solutions

ViCare Smart Climate Solutions

Rozwiązania ViCare Smart-Climate są najnowszą generacją urządzeń Viessmann do komfortowego regulowania temperatury poszczególnych pomieszczeń. Pozwalają one oszczędzić na kosztach energii. Obsługa urządzeń ViCare Smart Climate jest przy tym wybitnie łatwa. Raz fizycznie zainstalowane potrzebują tylko aplikacji mobilnej ViCare App, aby ustawić indywidualnie pożądaną temperaturę dla każdego z pomieszczeń. Dokładnych informacji o kompatybilności tych urządzeń udzieli chętnie Twój instalator.