Produkty

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300 CI3 - optymalne rozwiązanie do ogrzewania domu

Gazowe kotły kondensacyjne charakteryzują się komfortową obsługą, niską emisją zanieczyszczeń i efektywną pracą. Wysokowydajne, kompaktowe urządzenia, jak kocioł Vitocrossal 300 CI3, sprawdzą się zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w to nowoczesne urządzenie grzewcze.

Gazowy kocioł Vitocrossal 300 (typ CI3) w poczwórnej kaskadzie z zasobnikiem buforowym wody grzewczej Vitocell i szafą sterowniczą Vitocontrol (od lewej)

Nowoczesne kotły gazowe wykorzystują ciepło z kondensacji pary wodnej w spalinach, co zwiększa ich efektywność energetyczną w porównaniu do tradycyjnych urządzeń gazowych. Dzięki lepszej wydajności zużywają mniej paliwa niż ich starsze odpowiedniki, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Tak pracuje kocioł gazowy Vitocrossal 300 CI3. Jego sprawność wynosząca do 97,7% przekłada się na energooszczędną pracę tego urządzenia.
  

Efektywne ogrzewanie gazowe

Kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300 CI3 wyposażony jest w wymiennik ciepła Inox-Crossal wykonany z wysokojakościowej stali szlachetnej. Pozwala on na uzyskanie wysokiej mocy przy niewielkim zapotrzebowaniu urządzenia na przestrzeń niezbędną do montażu. Palnik cylindryczny  MatriX zapewnia niskoemisyjne spalanie gazu z  szerokim zakresem  modulacji mocy 1:10. Umożliwia on ciągłą pracę urządzenia zarówno z maksymalną jak i minimalną mocą potrzebną do pokrycia chwilowego zapotrzebowania na ciepło. Płynna regulacja mocy zapewnia optymalne zużycie paliwa i pozwala zachować wysoką sprawność kotła. Zapobiega także szybszemu zużyciu jego niektórych podzespołów. Efektywne spalanie gazu umożliwia również samokalibrujący się czujnik  tlenu  w spalinach. Dostosowuje on automatycznie  palnik do różnych rodzajów  gazu. Kocioł Vitocrossal może spalać także mieszaninę  gazu z 20% zawartością wodoru, dzięki czemu jest przystosowany również do pracy w przyszłości.
  

Łatwy montaż, komfortowa obsługa

Kocioł Vitocrossal 300 CI3 dzięki kompaktowym wymiarom potrzebuje niewiele miejsca do montażu. Urządzenie zajmuje małą powierzchnię, wynoszącą zaledwie 0,75-1,07 m2 (w zależności od mocy kotła). Dzięki temu sprawdzi się zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach, w których wolna przestrzeń jest ograniczona. Standardowe czynności obsługowe i konserwacyjne wykonuje się od  strony czołowej kotła, nie wymaga on więc zachowania bocznych odstępów serwisowych. Kotły Vitocrossal 300 CI3 można również łączyć w kaskadę (do 8 urządzeń), dzięki czemu są optymalnym i wysokoefektywnym rozwiązaniem m.in. dla domów wielorodzinnych.
Kocioł zintegrowany jest z platformą internetową Viessmann One Base, która łączy wszystkie urządzenia i aplikacje elektroniczne w budynku w jedno rozwiązanie energetyczne. Dzięki aplikacji ViGuide możliwe jest również zdalne monitorowanie pracy kotła. Umożliwia ona instalatorowi bezpośredni dostęp do systemu grzewczego z poziomu smartfona lub tabletu, dzięki czemu może on na bieżąco optymalizować parametry pracy powierzonego jego opiece kotła i kontrolować terminy serwisowania.