Kompaktowy i oszczędny gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 100

Vitocrossal 100 (typu CIB) jest kompaktowym, uniwersalnie stosowanym gazowym unitem kondensacyjnym o mocy 80 do 318 kW, dostępnym także jako instalacja bliźniacza o mocy do 636 kW, z dwoma kotłami w jednej obudowie. Dzięki bardzo dobremu stosunkowi ceny do korzyści unit ten jest niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem ogrzewania budynków mieszkalnych i przemysłowych.

Kocioł ten jest wyposażany w udoskonalone powierzchnie wymiany ciepła  Inox-Crossal i solidny palnik cylindryczny MatriX. Zakres modulacji mocy 1:5 wraz z dużą pojemnością wodną kotła pozwala na długie cykle pracy palnika i tym samym oszczędne zużywanie paliwa.

Kompletny i kompaktowy

Vitocrossal 100 ma szerokość bez obudowy zaledwie 680 mm, co pozwala stosować go także do modernizacji instalacji istniejących. Bowiem właśnie wymianie starych kotłów trzeba się często liczyć z problemami przy wstawieniu nowego kotła przez ciasne przejścia.

Kocioł można zamówić jako kompletną jednostkę, albo jako dostarczane osobno elementy składowe. Jako kompletna jednostka, kocioł jest fabrycznie zmontowany, okablowany i sprawdzony, co skraca odpowiednio pracochłonność i czas instalowania kotła na miejscu przeznaczenia. Ponieważ sam kocioł wyposażony jest w rolki, a paleta posiada rampę zjazdową, to do postawienia kotła bezpośrednio na posadzce nie są potrzebne żadne urządzenia dźwigowe.


Cechy szczególne Vitocrossal 100 Typ CIB

Przygotowany do pracy na wodorze

Gazowy unit kondensacyjny przygotowany jest do zwiększania udziału wodoru w gazie palnym. Już teraz kocioł  Vitocrossal 100 typu CIB może pracować na gazie ziemnym  zawartością do 20 procent  wodoru. A to prosty i skuteczny sposób na przyczynienie się do zmiany klimatu i koniecznej do tego dekarbonizacji.

Układ regulacji spalania Lambda Pro Control obniża koszty

Zintegrowany układ regulacji spalania Lambda Pro Control automatycznie dopasowuje pracę palnika do rodzaju gazu ziemnego (E, LL), gwarantując zawsze stałą i wysoką jakość i efektywność spalania, z niskimi emisjami. Vitocrossal 100 może teraz pracować z poborem powietrza do spalania z pomieszczenia, lub z zewnątrz.

Dojrzała technika kondensacyjna

Konstrukcja powierzchni wymiany ciepła umożliwia zachowanie wysokiej skuteczności przy minimalnych gabarytach i nieznacznym ciężarze. Zastosowany materiał konstrukcyjny – nierdzewna stal szlachetna – stwarza idealne warunki wykorzystania utajonego ciepła kondensacji. Gładka powierzchnia stali szlachetnej pozwala powstającemu kondensatowi spływać bez przeszkód w dół. Wywołuje to efekt stałego samooczyszczania się powierzchni wymiany ciepła, co z kolei gwarantuje stale wysoki współczynnik sprawności, długą trwałość użytkową i mniejsze nakłady na konserwację i utrzymanie.


Proste rozwiązanie kaskadowe w jednej obudowie dla mocy od 240 do 636 kW

Proste rozwiązanie kaskadowe w jednej obudowie dla mocy od 240 do 636 kW

Gazowy unit kondensacyjny ze swoim zakresem mocy od 80 do 318 kW wchodzi w rachubę w wielu obszarach zastosowań. Mogą to być domy wielorodzinne, duże budynki mieszkalne, obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, zarówno nowe, jak i modernizowane. Jeśli potrzebne moce przekraczają  319 kW, to można pojedynczy unit łatwo uzupełnić drugim, pracującym w kaskadzie unitem. Alternatywnie Vitocrossal CIB dostępny jest także jako kocioł bliźniaczy, z dwoma kotłami w jednej obudowie.


Palnik cylindryczny MatriX

Palnik cylindryczny MatriX z modulacją mocy i układem regulacji spalania Lambda Pro Control

Palnik cylindryczny MatriX gazowego kotła kondensacyjnego Vitocrossal 200 CIB


Zalety kotła Vitocrossal 100 typu CIB

  • Kocioł grzewczy, dostępny w postaci wstępnie zmontowanego i okablowanego unitu, lub w poszczególnych elementach
  • Wysoka niezawodność i trwałość eksploatacyjna, dzięki odpornym na korozję powierzchniom wymiany ciepła Inox-Crossal z nierdzewnej stali szlachetnej,
  • Palnik cylindryczna MatriX z modulacją mocy: wysoka trwałość użytkowa dzięki siatce promiennikowej Matrix z nierdzewnej stali szlachetnej – niewrażliwej na wysokie obciążenia termiczne,
  • Stale wysoka efektywność spalania, niezależnie od gatunku gazu, dzięki układowi regulacji spalania Lambda Pro Control,
  • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym,
  • Minimalne gabaryty i zwarta budowa – dzięki zintegrowanym rolkom transportowym i odpowiedniemu opakowaniu idealne warunki wstawiania, nawet w ciasnych miejscach
  • Szafka sterownicza Vitocontrol dostępna na zapytanie,
  • Przygotowany do pracy na gazie ziemnym z domieszką do 20% wodoru

Przekrój produktu

Przegląd

Moc w kW (modulowana)
80 do 318 kW, jako kocioł podwójny do 636 kW, moce: 16 - 80; 32-120; 32-160: 48-200; 48-240; 64-280; 64 - 318 kW
Sprawność znormalizowana
do 98 % (Hs)
Klasa efektywności energetycznej
-
Paliwa
icon-gas.png
Gaz ziemny E, L i LL
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Ogrzewanie gazowe w budynkach mieszkalnych, w dużych budynkach mieszkalnych oraz w budynkach użyteczności publicznej i komercyjnych | Budynki nowe i modernizowane
Obsługa
Wypróbowany w praktyce regulator Vitotronic z menu obsługowym i wyświetlaczem tekstowym. Moduł komunikacyjny Vitocom (opcja) pozwala komfortowo sterować kotłem aplikacją mobilną, poprzez Internet, jak jest to już znane z innych kotłów Viessmann.
Podgrzew wody użytkowej
Konieczny dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz CWU, zapewniający wysoki komfort korzystania z ciepłej wody.
Pozostałe właściwości
Palnik cylindryczny MatriX z modulacją mocy: wysoka trwałość użytkowa dzięki siatce promiennikowej Matrix z nierdzewnej stali szlachetnej – niewrażliwej na wysokie obciążenia termiczne.
Przekrój przez gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 100, typ CIB


Obsługa regulatora kotła Vitocrossal 100 typu CIB jest prosta i intuicyjna

Komfortowy i wydajny regulator Vitotronic z kolorowym wyświetlaczem dotykowym

Wypróbowany w praktyce regulator Vitotronic

Zintegrowany z kotłem regulator Vitotronic pozwala na szybkie uruchomienie i łatwą obsługę kotła w eksploatacji. Moduł komunikacyjny Vitocom (opcja) pozwala komfortowo sterować kotłem aplikacją mobilną, poprzez Internet, jak jest to już znane z innych kotłów  Viessmann.


Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa