Ogrzewanie gazowe z kolektorami słonecznymi - efektywne i przyszłościowe

Poproś o bezpłatną konsultację z ekspertem

Wykorzystanie energii słonecznej zalicza się do najbardziej ekologicznych konwersji energii, jakie można sobie wyobrazić. Ponadto państwo zaangażowało się w inwestowanie w tego typu systemy. Aby uzyskać najnowsze informacje na temat programów dotacji, należy skontaktować się z lokalnym przedsiębiorcą z branży grzewczej lub zapoznać się z sekcją informacji o produktach na tej stronie internetowej.

Wykorzystanie słońca do oszczędzania energii

Dzięki swobodnie dostępnej energii słonecznej można dziś zaoszczędzić do 35 procent na kosztach ogrzewania w domach jednorodzinnych lub dwurodzinnych z instalacją solarną, jeśli kolektory słoneczne wykorzystywane są zarówno do wspomagania centralnego ogrzewania, jak i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. System może pokryć do 60 procent rocznego zapotrzebowania na energię do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Przykład: Nowoczesny dom jednorodzinny

Ciepło wytwarzane jest przez gazowy kocioł kondensacyjny i rozprowadzane po całym wnętrzu za pomocą grzejników lub ogrzewania podłogowego. Dodatkowo do ogrzewania ciepłej wody użytkowej wykorzystywana jest instalacja solarna o powierzchni absorbera ok. 5 m². Powierzchnia mieszkalna wynosi około 140 m².

Jakie są korzyści z połączenia ogrzewania gazowego z kolektorami słonecznymi?

W dziedzinie przetwarzania energii nic nie jest tak wydajne jak technika kondensacyjna - osiąga ona wykorzystanie energii do 98 %.
Do wszystkich kotłów kondensacyjnych i wymienników ciepła stosowana jest wysokostopowa stal szlachetna. Gwarantuje to wysoką niezawodność działania i długą żywotność.
Kotły kondensacyjne firmy Viessmann są już przygotowane do wykorzystania biogazu.

Energia słoneczna

Energia słoneczna jest dostępna bezpłatnie.
Instalacja solarna oferuje większą niezależność od paliw kopalnych.
Energia jest przekształcana bez tworzenia szkodliwych emisji CO₂.
Instalacja solarna jest idealnym uzupełnieniem każdego systemu grzewczego: może być wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jak również do wspomagania centralnego ogrzewania w okresie wiosennym i jesiennym.
Wszystkie kolektory słoneczne są wyposażone w ThermProtect automatyczne wyłączenie zależne od temperatury, zapewniające wysoką niezawodność działania dzięki ochronie przed przegrzaniem.

Komfortowe ogrzewanie: Gazowa technika kondensacyjna firmy Viessmann

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 343-F

Postaw na wiodącą technologię: Zaawansowane i wysokoefektywne gazowe kotły kondensacyjne firmy Viessmann ułatwiają utrzymanie ciepła i relaks.

Viessmann oferuje gazowe kotły kondensacyjne zarówno stojące, jak i wiszące, które osiągają sprawność do 98% w przetwarzaniu paliwa na energię. Gazowe kotły kondensacyjne w wersji naściennej doskonale nadają się do montażu w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych ze względu na swoje kompaktowe wymiary i cichą pracę.

Wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali nierdzewnej w połączeniu z palnikiem gazowym MatriX zapewniają wysoką efektywność energetyczną i wysoki komfort ogrzewania przez długi czas. Jednocześnie technologia ta obniża rachunki za ogrzewanie i minimalizuje emisję zanieczyszczeń. Dzięki automatycznemu regulatorowi spalania Lambda Pro Control gazowe kotły kondensacyjne firmy Viessmann są już przystosowane do przyszłych standardów, ponieważ mogą pracować z różnymi rodzajami gazu i mieszankami biogazu. W związku z tym stanowią one przyszłościowe i ekonomiczne rozwiązanie.