Vitocrossal 300 CR3B – najwydajniejszy gazowy kocioł kondensacyjny


Zalety

  • Przetworzenie zastosowanej energii na ciepło na poziomie sięgającym 98 procent
  • Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji i duża trwałość dzięki nierdzewnemu wymiennikowi ciepła Inox-Crossal
  • Efekt samoczyszczenia się wymiennika ciepła dzięki gładkim powierzchniom ze stali nierdzewnej
  • Możliwość dostawy z gazowym palnikiem wentylatorowym firmy ELCO lub Weishaupt
  • Dwa króćce wody powrotnej zapewniają optymalne pod względem kondensacji połączenie hydrauliczne


Instalacja jednokotłowa o mocy do 1400 kW

W zakresie gazowych kotłów kondensacyjnych kocioł Vitocrossal 300 CR3B dostępny jest w przedziale mocy od 787 do 1400 kW. Jako instalacja jednokotłowa jest najwydajniejszą centralą grzewczą firmy Viessmann.

Tym samym tak samo dobrze sprawdza się w obiektach mieszkalnych jak w lokalnych sieciach ciepłowniczych, większych budynkach publicznych i komercyjnych oraz obiektach przemysłowych.

Kocioł Vitocrossal 300 może zostać dostarczony także z gazowym palnikiem wentylatorowym firmy ELCO lub Weishaupt.

Konstrukcja powierzchni wymiany ciepła w kotle Vitocrossal 300 umożliwia uzyskanie wysokich mocy przy średnich wymiarach i niewielkiej masie.

W celu ułatwienia wnoszenia urządzenia kocioł kondensacyjny może zostać dostarczony w dwóch podzespołach.


Wygodny i efektywny regulator

Regulator Vitotronic 300 z możliwością komunikacji zapewnia bezpieczną eksploatację instalacji. Umożliwia sterowanie maksymalnie czterema kotłami grzewczymi. Wskazania tekstowe i podświetlany ekran ze zintegrowanym systemem diagnostycznym zapewniają wygodę obsługi.

Regulator można zintegrować z systemami zarządzania budynkiem. Dostępny jest także system TeleControl wraz z Vitocom i Vitodata do zdalnego nadzorowania urządzenia przez Internet.

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300 Typ CR3B

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300 typu CR3B

Kocioł Vitocrossal 300, typ CR3B, dostępny w zakresie mocy od 787 do 1400 kW, jest wśród stojących gazowych kotłów kondensacyjnych produktem najwyższej klasy.

W kompletnej ofercie Viessmann jest to kocioł kondensacyjny o najwyższej mocy. Dlatego nadaje się równie dobrze do ogrzewania zespołów domów wielorodzinnych, jak i obiektów użyteczności publicznej i przemysłowych.

Dojrzała technika kondensacyjna

Konstrukcja wymiennika ciepła Inox-Crossal pozwala na rozszerzenie zakresu mocy kotła Vitocrossal 300 do 1400 kW przy wciąż umiarkowanych gabarytach i niskim ciężarze. Ponadto wykonanie kotła z podziałem na moduł wymiennika ciepła i moduł komory spalania ułatwia jego wstawianie.

Wysoka efektywność przekazywania ciepła i wysoki stopień kondensacji umożliwiają uzyskanie wysokiej sprawności, do 98 % (Hs). Tak wysoką sprawność znormalizowaną kocioł uzyskuje dzięki zasadzie przepływu przeciwprądowego spalin i wody grzewczej oraz intensywnemu zawirowywaniu spalin na przetłoczeniach powierzchni wymiany ciepła.

Drugi króciec powrotu w kotle Vitocrossal 300 umożliwia wpięcie kotła do instalacji grzewczej w sposób szczególnie korzystny dla maksymalnego wykorzystania efektu kondensacji.

Gazowe kotły kondensacyjne Vitocrossal 300 są wyposażane fabrycznie w gazowe palniki wentylatorowe ELCO lub Weishaupt.

Komfortowy i wydajny regulator Vitotronic z kolorowym wyświetlaczem

Komfortowy i wydajny regulator Vitotronic

Regulator Vitotronic z dużym, kolorowym wyświetlaczem graficznym pozwala na szybkie przeprowadzenie uruchomienia przy pomocy funkcji asystenta i prostą obsługę. Zintegrowany interfejs LAN pozwala na bezpośrednie komunikowanie się kotła z Internetem, w celu zdalnego monitorowania. Narzędzie serwisowe Vitosoft 300 komunikuje się z kotłem bezpośrednio przez WLAN. Ekran kokpitu energetycznego na regulatorze pozwala na poglądowe wizualizacje przepływów energii.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 787 do 1400 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
-
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny GZ-50/G20 i GZ-41,5/G27 i gaz płynny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Duże budynki mieszkalne, działalność gospodarcza, gminy, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Wysoce sprawny regulator Vitotronic 300, umożliwiający sterowanie maks. czterema kotłami grzewczymi z płynnie obniżaną temperaturą wody w kotle oraz instalacją z jednym lub dwoma obiegami grzewczymi z opcjonalnym mieszaczem.
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany jeden lub kilka dodatkowych pojemnościowych podgrzewaczy wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Alternatywnie z gazowym palnikiem wentylatorowym firmy ELCO lub Weishaupt
Vitocrossal-300-CR3B-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Podobne produkty