Doskonała do modernizacji instalacji: Vitocal 151-A

Nowa generacja pomp ciepła

Niezawodne, kompaktowe i ekologiczne, jak nigdy dotąd – nowa innowacyjna technologia pomp ciepła Viessmann umożliwia niezwykle efektywne wykorzystywanie ciepła z natury do ogrzewania i chłodzenia. Pompę ciepła Vitocal 151-A z temperaturą na zasilaniu do 70°C i systemem adaptacji Hydro AutoControl® zaprojektowano specjalnie dla modernizowania istniejących instalacji grzewczych. Nie trzeba już koniecznie stosować ogrzewanie podłogowe do pomp ciepła – można dalej korzystać z istniejących grzejników. Przekonującymi argumentami są wysoka efektywność energetyczna, komfortowa obsługa z aplikacji mobilnej ViCare App, ekologiczna eksploatacja i efektowny design urządzeń.

Korzyści z Vitocal 151-A

Vitocal 151-A: Idealnie nadaje się do modernizacji

Nowe monoblokowe pompy ciepła Vitocal 151-A z temperaturami zasilania do 70°C nadają się doskonale do modernizacji instalacji.

Vitocal 151-A: Idealnie nadaje się do modernizacji

Nowe monoblokowe pompy ciepła Vitocal 151-A z temperaturami zasilania do 70°C nadają się doskonale do modernizacji instalacji.


Vitocal 151-A jednostka wewnętrzna i zewnętrzna (z prawej)

Jednostka zewnętrzna pompy ciepła powietrze-woda Vitocal 151-A typ: AWO-E-AC-AF 151.A10, A13 lub A16

Vitocal 151-A jednostka wewnętrzna i zewnętrzna (z prawej)

Jednostka zewnętrzna Vitocal 151-A na konsoli montażowej

Jednostka zewnętrzna Vitocal 151-A na konsoli montażowej

Jednostka zewnętrzna pompy ciepła powietrze-woda Vitocal 151-A typ: AWO-M-E-AC-AF 151.A04, A06 lub A08


Korzyści z Vitocal 151-A

Climate Protect+++ chroni środowisko i klimat

Climate Protect+++ chroni środowisko i klimat

W nowych pompach ciepła serii Vitocal 15x stosowany jest „zielony”, naturalny czynnik chłodniczy R290 (propan), uważany za szczególnie przyjazny środowisku, cechujący się niezwykle niskim wskaźnikiem GWP100 (Global Warming Potential) = 3.


OptiPerform – niezawodna eksploatacja przy najwyższej efektywności

Nowoczesne pompy ciepła Viessmann posiadają opatentowany układ hydrauliczny. Dzięki Hydro AutoControl® pompa ciepła pracuje niezawodnie i z najwyższą efektywnością w każdych warunkach. Dzięki unikalnej konstrukcji pompy ciepła instalator może ją nie tylko zainstalować łatwiej i szybciej, a więc i mniejszym kosztem, lecz także wymaga ona znacznie mniej miejsca w pomieszczeniu, gdyż jest gabarytowo o nawet 60% mniejsza od podobnych systemów.

OptiPerform – niezawodna eksploatacja z najwyższą efektywnością

Service Link – w razie potrzeby dla szybkiej reakcji serwisu

Service Link – w razie potrzeby dla szybkiej reakcji serwisu

Pompy ciepła serii Vitocal 15x dzięki technologii przesyłania danych komórkowych są stale skomunikowane z chmurą Viessmann, w dodatku zupełnie bezpłatnie. Pompa ciepła raportuje ewentualne usterki bezpośrednio i bezzwłocznie do chmury. Wybrana przez Ciebie firma serwisowa może natychmiast podjąć niezbędne w danej sytuacji działania co oszczędza czas i pieniądze.


Przegląd zalet

  • Z temperaturą zasilania 70 °C (przy temperaturze zewnętrznej do –10°C) nadaje się doskonale do modernizowania instalacji istniejących
  • Climate Protect+++: chroni środowisko i klimat – naturalny czynnik chłodniczy R290 (propan), cechujący się niezwykle niskim wskaźnikiem GWP100 (Global Warming Potential) = 3
  • Hydro AutoControl: auto adaptacja do istniejącej instalacji grzewczej
  • OptiPerfom: niezawodna eksploatacja przy jednocześnie wysokiej efektywności
  • Zintegrowany zbiornik wody użytkowej – zapotrzebowanie miejsca w stosunku do porównywalnych instalacji ograniczone do minimum
  • Service Link: gwarancja szybkiej reakcji serwisu w przypadku zakłóceń w pracy
  • Niskie koszty eksploatacji ze względu na wysoką efektywność, COP (coefficient of Performance) wg EN 14511: do 5,0 (przy A7/W35)
  • Zintegrowany System Zarządzania Energią zapewnia przejrzystość zużycia energii i kosztów
  • Prosta obsługa z aplikacji mobilnej ViCare App


Technika PC Vitocal 151-A

Jednostka zewnętrzna Vitocal 151-A

Jednostka zewnętrzna Vitocal 151-A

Jednostka wewnętrzna Vitocal 151-A

Jednostka wewnętrzna Vitocal 150-A

An heißen Sommertagen kann die Wärmepumpe die Räume auch kühlen.


Platforma Elektroniczna

Przez całą dobę w dobrych rękach

Do komunikacji z Platformą Elektroniczną potrzebna jest jedynie bezpłatna aplikacja mobilna ViCare App; zintegrowany System Zarządzania Energią Viessmann załatwi resztę. Z aplikacji mobilnej obsługuje się Platformę Elektroniczną szybko i prosto. Ponadto instalator może dzięki temu mieć instalacją zawsze na oku i natychmiast zdalnie korygować możliwe nieprawidłowości. Eliminuje to w znacznej części potrzebę uzgadniania terminów i dojazdów instalatora na miejsce.


Proste i komfortowe sterowanie systemem energetycznym z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji ViCare

Platforma Elektroniczna czyni mieszkanie bardziej komfortowym, efektywniejszym i perspektywicznym.

Komfort na dotknięcie palcem: proste i komfortowe sterowanie systemem energetycznym z dowolnego miejsca


Wszystkie systemu i rozwiązania Smart-Home firmy Viessmann na jednej platformie

Dzięki Platformie Elektronicznej kompletny system energetyczny obsługiwać można łatwo, niezawodnie i szybko poprzez jedną tylko aplikację mobilną. Indywidualne sterowanie pomieszczeniami poprzez radiowe głowice grzejnikowe czy radiowe systemy sterowania ogrzewania podłogowego. Ta nowa platforma scala w obrębie mieszkania wszystkie urządzenia i aplikacje elektroniczne w jedno jedyne rozwiązanie z wieloma pozytywnymi efektami: mniejszym zużyciem energii, mniejszym śladem węglowym i z zawsze aktualnym przeglądem bieżącej sytuacji ekonomicznej. Platforma Elektroniczna przygotowuje nasze cztery kąty na klimatyczne wymagania przyszłości!

Ilustracja: Platforma Elektroniczna łączy w sieć usługi cyfrowe i kompletny system energetyczny z pompami ciepła, instalacjami wentylacyjnymi, magazynami energii elektrycznej i instalacją fotowoltaiczną*.

* system magazynowania energii z instalacji fotowoltaicznej dostępny jest w wybranych krajach
Wszystkie systemu i rozwiązania Smart-Home firmy Viessmann na jednej platformie

Panel energetyczny aplikacji ViCare App

Na panelu energetycznym aplikacji ViCare App użytkownik widzi przegląd wszystkich przepływów energii w jego domu.


Narzędzie analityczne przedstawia aktualne i historyczne dane o autarkii i zużyciu własnym.

Narzędzie analityczne przedstawia aktualne i historyczne dane o autarkii i zużyciu własnym

Grzejnik z termostatem grzejnikowym ViCare

Platforma Elektroniczna – przegląd licznych zalet

+ Komfort: Sterowanie systemem energetycznym z aplikacji mobilnej. Na życzenie połączenie z dalszymi urządzeniami i usługami cyfrowymi, jak Amazon Alexa, Apple Homekit, Asystent Google i wiele innych.
+ Efektywność: Prosta wizualizacja zużycia energii w budynku zapewnia kontrolę i optymalizację ekonomiczną instalacji.
+ Bezpieczeństwo: Firma serwisowa jest automatycznie informowana o nieprawidłowościach i może online usunąć potencjalne przyczyny, zanim stworzą one poważniejszy problem.
+ Perspektywiczność: Przyszłościowa integracja innych pożądanych usług cyfrowych, aktualizacji i rozszerzeń produktów, np. rozbudowa o fotowoltaikę z magazynem energii elektrycznej lub stację ładowania samochodów elektrycznych*.

* system magazynowania energii z instalacji fotowoltaicznej dostępny jest w wybranych krajach

Ilustracja: Termostaty grzejnikowe ViCare umożliwiają łatwe regulowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach poprzez aplikację mobilną lub komendy głosowe, np. przy pomocy Amazon Alexa.

Przekrój produktu

Przegląd

Znamionowa moc cieplna (kW), punkt pracy A7/W35 (wg EN 14511)
Typ 151.A04: 4,0 kW | Typ 151.A06: 4,8 kW | Typ 151.A08: 5,6 kW | Typ 151.A10: 7,3 kW | Typ 151.A13: 8,1 kW | Typ 151.A16: 9,1 kW
Współczynnik efektywności ε (wartość COP) A7/W35
Typ 151.A04: 5,0 | Typ 151.A06: 4,9 | Typ 151.A08: 4,7 | Typ 151.A10: 5,0 | Typ 151.A13: 4,9 | Typ 151.A16: 4,9
Efektywność energetyczna ƞs : dane o osiągach w trybie ogrzewania wg rozporządzenia UE nr 813/2013 w przeciętnych warunkach klimatycznych dla zastosowań niskotemperaturowych (W35) i średniotemperaturowych (W55)
energieeffizienklasse.png
Efektywność energetyczna ƞs przy W35 w %: Typ 151.A04: 185 | Typ 151.A06: 180 | Typ 151.A08: 175 | Typ 151.A10: 190 | Typ 151.A13: 178 | Typ 151.A16: 178
Klasa efektywności energetycznej dla podgrzewu c.w.u.
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Dom jednorodzinny, modernizacja
Obsługa
Einfaches RGB
Moduł obsługowy pompy ciepła z 7-calowym kolorowym wyświetlaczem dotykowym, ze sterowaniem z aplikacji mobilnej ViCare App
Podgrzew wody użytkowej
Zintegrowany podgrzewacz wody (pojemność 190 l)
Pozostałe właściwości
Do ogrzewania/chłodzenia pomieszczeń i podgrzewu c.w.u. | Maksymalna temperatura zasilania: 70 °C (przy temperaturze zewnętrznej do –10 °C) | Monoblokowa jednostka wewnętrzna z regulatorem pompy ciepła, pompą obiegowa obiegu wtórnego o wysokiej wydajności, zaworem 4/3-drogowy, grupą bezpieczeństwa | Wbudowany stopniowy podgrzewacz przepływowy wody grzewczej 8 kW | Wbudowany zasobnik buforowy wody grzewczej i zawór przelewowy