Pompa ciepła wykorzystująca energię odnawialną z gruntu lub wód gruntowych: Vitocal 300-G 

Wyspecjalizowane źródło ciepła o zakresie mocy od 21,2 do 42,8 kW jako jednostopniowa pompa ciepła solanka/woda oraz od 28,1 do 58,9 kW jako pompa ciepła woda/woda.

Pompa ciepła solanka/woda o mocy grzewczej od 21,2 do 42,8 kW (jednostopniowa), lub 42,4 do 85,6 kW (dwustopniowa) oraz maksymalnie 428 kW w układzie kaskadowym

Wybierając Vitocal 300-G decydują się Państwo na wyspecjalizowaną pompę ciepła przeznaczoną do dużych domów jedno- i wielorodzinnych. Wykorzystuje ona ciepło, które znajduje się bezpośrednio przed drzwiami wejściowymi do Państwa domu. W zależności od zapotrzebowania na ciepło: jako jednostopniowa pompa ciepła solanka/woda w zakresie mocy od 21,2 do 42,8 kW oraz jako pompa ciepła woda/woda w zakresie mocy od 28,1 do 58,9 kW.

W domach wielorodzinnych lub w innych zastosowaniach wymagających dużej mocy, odpowiednim rozwiązaniem będzie dwustopniowa pompa ciepła Vitocal 300-G działająca wg zasady Master/Slave. Osiąga ona moc grzewczą od 42,4 do 85,6 kW (solanka/woda) lub 56,2 do 117,8 kW (woda/woda).

Również tutaj można wybierać pomiędzy źródłami ciepła, jakimi są: woda gruntowa lub ciepło gruntu. Jeżeli ta moc okaże się jeszcze niewystarczająca, można ją zwiększyć dzięki zintegrowanej w układzie regulacji funkcji kaskady do 589 kW (woda/woda).

Tym przekonuje Vitocal 300-G

 • Niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiej wartości współczynnika efektywności COP (COP = Coefficient of Performance) do 4,8 (B0/W35), wg EN 14511
 • Możliwość monowalentnetnego ogrzewania pomieszczeń i podgrzewu c.w.u.
 • Niskie koszty eksploatacji przy zachowaniu najwyższej wydajności w każdym punkcie pracy dzięki innowacyjnemu systemowi RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic System) z elektronicznym zaworem rozprężnym (EEV)
 • Niezwykle cicha praca dzięki zoptymalizowanej akustycznie konstrukcji urządzenia
 • Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem graficznym zapewniający eksploatację sterowaną pogodowo i chłodzenie „natural cooling” lub „active cooling”
 • Możliwość sterowania urządzeniami wentylacyjnymi Viessmann
 • Możliwość zasilania prądem własnej produkcji, np. z instalacji fotowoltaicznej
 • Możliwość połączenia z Internetem poprzez bezpłatną aplikację ViCare App oraz moduł Vitoconnect (zakres dostawy)

Wydajna i niezawodna

Sercem pompy ciepła Vitocal 300-G jest wydajna sprężarka Compliant Scroll. Przekonuje ona wysokim bezpieczeństwem eksploatacji i niezawodnością. W połączeniu z dużymi wymiennikami ciepła i zintegrowanym rozdziałem czynnika chłodniczego Vitocal 300-G osiąga wysokie wartości wydajności i temperatury na zasilaniu dochodzące do 60°C.

Cicha praca i duża moc dają się pogodzić

Dzięki hermetycznie uszczelnionej obudowie i przemyślanej konstrukcji urządzenie Vitocal 300-G osiąga redukcję szumów, znacznie przewyższającą oczekiwania dla urządzeń z tego zakresu mocy.

System RCD dla najwyższej efektywności

System RDC (Refrigerant Cycle Diagnostic System) odpowiada za nadzór diagnostyczny obiegu czynnika chłodniczego. W pompach ciepła Vitocal monitoruje on stale obieg chłodniczy i w połączeniu z elektronicznym zaworem rozprężnym zapewnia najwyższą wydajność w każdym punkcie pracy.


Regulator Vitotronic 200

Komfort obsługi

Regulator pompy ciepła Vitotronic 200 WO1C z wyświetlaczem graficznym i tekstowym pozwala na intuicyjną obsługę całej instalacji centralnego ogrzewania i chłodzenia, a w przypadku współpracy z rekuperatorem firmy Viessmann, pozwala również na sterowanie system wentylacji mechnicznej. Dla każdego punktu w menu, pod jednym przyciskiem, dostępna jest także pomoc kontekstowa.


Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Obsługę systemu grzewczego za pośrednictwem aplikacji mobilnej umożliwia komunikator Vitoconnect 100. Może on współpracować z każdym urządzeniem Viessmann wyprodukowanym po 2003 roku.

Vitoconnect 100

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare

Dostarczana wraz z pompą ciepła bramka internetowa Vitoconnect 100 OPTO1 umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.


Cechy produktu

 • Moce grzewcze jednostopniowej pompy ciepła solanka /woda: od 21,2 do 42,8 kW (jednostopniowa), lub 42,4 do 85,6 kW (dwustopniowa) oraz maksymalnie 428 kW w układzie kaskadowym
 • Moce grzewcze jednostopniowej pompy ciepła woda /woda: 28,1 do 58,9 kW
 • Temperatura zasilania: do 60°C

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
od 21,2 do 42,8 kW (jednostopniowa), lub 42,4 do 85,6 kW (dwustopniowa) oraz maksymalnie 428 kW w układzie kaskadowym
COP w trybie ogrzewania
zależnie od stopnia mocy, do 4,8
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A++ / A++ * wg rozporządzenia UE nr 813/2013 Ogrzewanie, umiarkowane warunki klimatyczne – zastosowanie niskotemperaturowe (W35)/ zastosowania średniotemperaturowe (W55)
Klasa efektywności energetycznej dla podgrzewu c.w.u.
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Domy jedno-, dwu i wielorodzinne, obiekty komercyjne i komunalne, Obiekty nowe i modernizowane
Obsługa
Einfaches RGB
Regulator Vitotronic 200 z tekstowym wyświetlaczem graficznym, możliwa obsługa przez aplikację mobilną ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Konieczny dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz c.w.u., gwarantujący wysoki komfort korzystania z ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Funkcja „natural cooling” z zastosowaniem opcyjnego zestawu „NC-Box”, Funkcja „active cooling” z zastosowaniem opcyjnego zestawu „AC-Box”
Vitocal_300-G-46-kW_Schnitt.png

Technika systemowa

Dobrze zgrane podzespoły: kompatybilny system grzewczy

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system, w którym każdy z podzespołów odpowiednio współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie poszczególnych komponentów systemu pozwala wykorzystać cały potencjał nowoczesnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodny, ekonomiczny system grzewczy: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne, gwarantujące oszczędne wspomaganie ogrzewania i instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję własnego prądu.