Kolektory słoneczne – energia cieplna słońca – z bezpłatną dostawą do domu

Inwestując dziś w nową instalację grzewczą, należy od razu zaplanować jej uzupełnienie o instalację solarną. Można dzięki temu czerpać korzyści z niskiego zużycia energii i cieszyć się z niższego comiesięcznego rachunku za energię elektryczną.

Poprzez instalację kolektorów słonecznych sygnalizujesz odpowiedzialne działanie na rzecz środowiska, na stałe zmniejszając emisje CO2. Dzięki technologii firmy Viessmann inwestujesz ponadto w bezpieczną przyszłość i optymalne współdziałanie wszystkich podzespołów instalacji. Dzięki inwestycji w technologię solarną rośnie jednocześnie wartość nieruchomości.

Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji termicznych instalacji solarnych, dzięki czemu możesz zdać się na naszą wiedzę techniczną i najwyższą jakość. Nieważne, czy zdecydujesz się na nowe olejowe czy gazowe ogrzewanie kondensacyjne, system grzewczy opalany drewnem czy też pompę ciepła – wszystkie instalacje firmy Viessmann są zaprojektowane z myślą o połączeniu z technologią solarną.

Technologia kondensacyjna plus kolektory słoneczne

Technologia kondensacyjna plus kolektory słoneczne – optymalny rezultat

Jeśli inwestujesz dziś w nowe ogrzewanie, warto zdecydować się na kocioł kondensacyjny. Stanowi on najbardziej ekonomiczną alternatywę, jeśli uwzględnimy aktualne ceny energii. Olejowe i gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann przekształcają do 98 procent używanego oleju grzewczego lub gazu na ciepło.

Dzięki połączeniu z kolektorami słonecznymi o wysokiej wydajności marki Viessmann można zaoszczędzić do 35 procent kosztów ogrzewania, jeśli kolektory słoneczne używane są zarówno do podgrzewu ciepłej wody użytkowej, jak i do wspierania ogrzewania. W przypadku samego podgrzewu ciepłej wody użytkowej można obniżyć niezbędne zużycie energii nawet o 60 procent.

Systemy solarne icon-solar.png

Kolektory słoneczne firmy Viessmann spełniają wszelkie wymogi w zakresie efektywnego i atrakcyjnego cenowo wspomagania ogrzewania i podgrzewu wody użytkowej. Dzięki szerokiej ofercie płaskich i próżniowych kolektorów rurowych firma Viessmann dostarcza elastycznych i indywidualnych rozwiązań z zakresu nowoczesnego ogrzewania.
Co należy wiedzieć o kolektorach słonecznych...